Home > Vyberte si destinaci > Norsko > Zimní Norsko – cesta za polární září

Zimní Norsko – cesta za polární září

Odcestuj s námi do severního Norska, daleko nad polární kruh. Zde navštívíš město Tromsø, nazývané „Paříž severu“. Jistě se necháš okouzlit zasněženými horskými štíty Lofot a jejich rybářskými vesničkami. Můžeš také zažít jízdu se psím spřežením, ochutnat výbornou kuchyni nebo jen nechat rozehřát své tělo v soukromé sauně.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

20 900 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování v chatkách

Služby průvodce

Přeprava lodí Hurtigruten

Informační materiály

Letenky

cca 8 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  28 900 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 2 z 2 »

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy do norského města Tromsø. Přesun na ubytování. Začátek zájezdu ve večerních hodinách.

Day 2
2. den:

Prohlídka města Tromsø, volný program – osmé největší město Norska je nazýváno „bránou Arktidy“ a je sídlem nejseverněji položené univerzity, pivovaru a botanické zahrady. Ve středu města nalezneme největší koncentraci historických dřevěných domů které zde stojí vedle moderní architektury. Mezi další zajímavosti patří Tromsøkatedral (norská celodřevěná katedrála z roku 1861), arktická katedrála Ishavskatedral (pozoruhodný moderní kostel z roku 1965) a muzeum Polaria.

Večerní nalodění na světově proslulou pobřežní linku Hurtigruten a šestihodinová plavba do města Harstad nádherným fjordovým pobřežím.

Day 3
3. den:

Přejezd na souostroví Lofoty na ostrov Austvågsøya - prohlídka správního střediska Lofot města Svolvaer. Vyhlídky na skalní útvar Svolværgeita. Návštěva městečka Kabelvåg s muzeum, galerií a mořským akváriuem. V závěru dne prohlídka rybářského městečka Henningsvær, kde lze najít sušáky na tresky a zažít atmosféru pravé rybářské vesnice.

Day 4
4. den:

Přejezd na ostrov Vestvågøy a návštěva návštěva unikátního vikingského muzea Lofotr (náčelnický dům, vikingské lodě…). Nádherná pláž v blízkosti usedlosti Eggum. Odpoledne se přesuneme na další lofotský ostrov Flakstadøya a navštívíme jedinečnou rybářskou vesnici Nusfjord.

Day 5
5. den:

Ranní přejezd na nejvzdálenější lofotský ostrov Moskenesøy a návštěva rybářských vesniček Reine a Å. Odpoledne přesun na souostroví Vesterålen. Procházka malebnou krajinou.

Day 6
6. den:

Přesun na letiště, ukončení zájezdu a ranní odlet z Evenes přes Oslo do Prahy. Návrat do Prahy kolem poledne.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme v Tromsø v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Tromsø). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát ve vytápěných chatkách (5 nocí) ve společných pokojích na klasických nebo patrových postelích. V areálu nebo přímo v chatkách je vždy dostupná teplá sprcha, toalety a kuchyňka.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou přibližně 3x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 144 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění B včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkymodrá knížka pro účastníky zájezdů;


FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Jízda se psím spřežením nebo musherství je sport, při kterém dva nebo více psů v postrojích tahá svého psovoda na speciálních saních. Jedná se o odvětví sportu, které vychází z historické praxe. Dříve byla psí spřežení běžně využívána k přepravě osob nebo i k dopravě materiálu v arktických nebo i v antarktických klimatických podmínkách.


O POLÁRNÍ ZÁŘI

Polární záře je jednotné pojmenování světelných jevů, které vznikají v atmosféře ve výškách od 80 do 1000 km, nejčastěji však v ionosféře asi 100 km nad zemí. Polární záře se vyskytují hlavně v polárních oblastech (jižní záře – aurora australis, severní záře – aurora borealis). Mohou mít různý charakter. Někdy jsou spíše tmavé, jindy zářivě červené. Někdy záře jen nehnutě visí na obloze, jindy se dynamicky proměňuje. Při erupci na Slunci dojde k uvolnění mraku částic, který nazýváme slunečním větrem a který je tvořený protony, elektrony a alfa částicemi. Mrak se pohybuje vesmírem (rychlostí řádově 0,1 % rychlosti světla). Některé částice na své cestě dorazí k Zemi a jejímu magnetickému poli. Zemské magnetické pole většinu částic odrazí dál do vesmíru, ale část z nich se v něm zachytí a jsou stáčeny po spirálách směrem k magnetickým pólům Země. Tyto polapené částice slunečního větru se začnou srážet s molekulami v atmosféře a přitom z nich vyrážejí elektrony. Při tomto ději se vytváří viditelné různobarevné elektromagnetické záření, neboli polární záře.


EXTERNÍ ODKAZY NA ZAJÍMAVÁ VIDEA

Krátké video plné polárních září z okolí norského Kirkenes (Vimeo)


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 10 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 10 000 Kč do 6. 1. 2019.

Cena obsahuje:

 • ubytování v chatkách
 • pronájem auta včetně paliva
 • přepravu lodí Hurtigruten
 • kvalifikovaného průvodce
 • organizační služby před zájezdem
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenku vč. tax a poplatků do 8 000 Kč
 • fakultativní výlet na psích spřeženích 1 500 NOK (cca 4 200 Kč)
 • fakultativní výlet za velrybami 1 445 NOK (cca 4 000 Kč)
 • vstupy do památkových objektů
 • pojištění léčebných výloh
Cena zájezdu 20 900 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 – 8 osob
 • Norsko
 • Praha/Tromso
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pronajmutým autem
 • 5 nocí v chatkách
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 4
 • nelze uplatnit