Home > Vyberte si destinaci > Norsko > Zimní Norsko – cesta za polární září

Zimní Norsko – cesta za polární září - 6 Dní

Odcestuj s námi do severního Norska, daleko nad polární kruh. Zde navštívíš město Tromsø, nazývané „Paříž severu“. Jistě se necháš okouzlit zasněženými horskými štíty Lofot a jejich rybářskými vesničkami. Můžeš také zažít jízdu se psím spřežením, ochutnat výbornou kuchyni nebo jen nechat rozehřát své tělo v soukromé sauně.

Kolik vás to bude stát:

Základní cena

20 000 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování v chatkách

Služby průvodce

Přeprava lodí Hurtigruten

Informační materiály

Letenky

cca 8 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  28 000 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

 

Vyberte si termín:

6. 2. – 11. 2. 201920 000 KčPřihlašování připravujeme
 

Fotogalerie k zájezdu:

Připravujeme …

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy do norského města Tromsø, ubytování.

Day 2
2. den:

Prohlídka města Tromsø, volný program – Tromsø je osmé největší město podle počtu obyvatel v Norsku. Je takzvanou „bránou Arktidy“ a sídlem nejseverněji položené univerzity. Najdeme zde také údajně nejsevernější pivovar na světě a nejsevernější botanickou zahradu. Střed města je na východní straně ostrova Tromsoya – přibližně 400 km za polárním kruhem. Za návštěvu rozhodně stojí střed města, kde nalezneme největší koncentraci historických dřevěných domů na sever od Trondheimu. Historické domy zde stojí vedle moderní architektury. Mezi další zajímavosti patří Tromsøkatedral (norská celodřevěná katedrála z roku 1861), arktická katedrála Ishavskatedral (pozoruhodný moderní kostel z roku 1965) a muzeum Polaria. Fakultativní výlet na psích nebo sobích spřeženích. Odpolední přejezd na ostrov Senja.

Day 3
3. den:

Návštěva ostrova Senja – druhého největší ostrova Norska, který se nachází za polárním kruhem jihozápadně od města Tromsø. Ostrov je spojen s kontinentálním Norskem mostem Gisund na okraji města Finnsnes. Návštěva největšího trolla na světe Senjatrollet. Fakultativní výlet na moře za pozorováním velryb, především plejtváků a kosatek.

Day 4
4. den:

Přejezd na souostroví Lofoty a prohlídka města Svolvaer a rybářského městečka Henningsvær. Návštěva návštěva unikátního vikingského muzea Lofotr (náčelnický dům, vikingské lodě…).

Day 5
5. den:

Ranní nalodění na světově proslulou pobřežní linku Hurtigruten a šestihodinová plavba zpět do města Tromsø nádherným fjordovým pobřežím. Po zbytek dne volný program ve městě.

Day 6
6. den:

Návrat do ČR (v poledních hodinách).

DOPRAVA

Z Prahy do Norska a zpět je doprava zajištěna letecky s přestupem v Oslu. Po Norsku se pak budeme pohybovat pronajatý autem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 4 000 Kč (ekv. 1 300 NOK). Za tuto cenu budeme spát ve společných chatkách (5 nocí). V chatkách bývají klasické nebo patrové postele. V areálu nebo přímo v chatkách je vždy dostupná teplá sprcha, toalety a kuchyňka.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 144 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Jízda se psím spřežením nebo musherství je sport, při kterém dva nebo více psů v postrojích tahá svého psovoda na speciálních saních. Jedná se o odvětví sportu, které vychází z historické praxe. Dříve byla psí spřežení běžně využívána k přepravě osob nebo i k dopravě materiálu v arktických nebo i v antarktických klimatických podmínkách.

O POLÁRNÍ ZÁŘI

Polární záře je jednotné pojmenování světelných jevů, které vznikají v atmosféře ve výškách od 80 do 1000 km, nejčastěji však v ionosféře asi 100 km nad zemí. Polární záře se vyskytují hlavně v polárních oblastech (jižní záře – aurora australis, severní záře – aurora borealis). Mohou mít různý charakter. Někdy jsou spíše tmavé, jindy zářivě červené. Někdy záře jen nehnutě visí na obloze, jindy se dynamicky proměňuje. Při erupci na Slunci dojde k uvolnění mraku částic, který nazýváme slunečním větrem a který je tvořený protony, elektrony a alfa částicemi. Mrak se pohybuje vesmírem (rychlostí řádově 0,1 % rychlosti světla). Některé částice na své cestě dorazí k Zemi a jejímu magnetickému poli. Zemské magnetické pole většinu částic odrazí dál do vesmíru, ale část z nich se v něm zachytí a jsou stáčeny po spirálách směrem k magnetickým pólům Země. Tyto polapené částice slunečního větru se začnou srážet s molekulami v atmosféře a přitom z nich vyrážejí elektrony. Při tomto ději se vytváří viditelné různobarevné elektromagnetické záření, neboli polární záře.

EXTERNÍ ODKAZY NA ZAJÍMAVÁ VIDEA

Krátké video plné polárních září z okolí norského Kirkenes (Vimeo)

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná): 1. rezervační záloha – 13 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu, 2. doplatek 10 960 Kč do 6. 1. 2019.

Cena obsahuje:

 • ubytování v chatkách
 • pronájem auta včetně paliva
 • přepravu lodí Hurtigruten
 • kvalifikovaného průvodce
 • organizační služby před zájezdem
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenku vč. tax a poplatků do 8 000 Kč
 • fakultativní výlet na psích spřeženích 1 500 NOK (cca 4 200 Kč)
 • fakultativní výlet za velrybami 1 445 NOK (cca 4 000 Kč)
 • vstupy do památkových objektů
 • pojištění léčebných výloh
Cena zájezdu 20 000 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 4 – 8 osob
 • Norsko
 • Praha/Tromso
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pronajmutým autem
 • 5 nocí v chatkách
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 4
 • nelze uplatnit