Home > Vyberte si destinaci > Tanzanie > Tanzanie – Safari a Zanzibar

Tanzanie – Safari a Zanzibar

Zažij setkání tváří v tvář s divokými zvířaty. Uvidíš slony, žirafy a lvy v jejich přirozeném prostředí, projdeš se skutečnou savanou a tropickým lesem a najdeš i baobaby. Svůj pobyt si nakonec doslova okořeníš „ostrovem koření“, Zanzibarem, kde si odpočineš na jeho bělostných plážích…

… Setkáš se s místní kulturou a pestrým životem, ruchem i pohodou místních obyvatel. Zažij s námi Tanzanii, takovou, jaká opravdu je!

 • Cestujeme v malých skupinkách
 • Nejlepší načasování na pozorování zvěře

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

53 200 Kč 

Místní doprava

Ubytování

Průvodce

Trajektový lístek na Zanzibar

Vstupy do národních parků

Dopravu na safari

Informační materiály

Letenky

cca 15 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  68 200 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Zájezd organizujeme pravidelně od roku 2017. Šance, že se zájezd uskuteční i v letošním roce, je vysoká.

Day 1
1. den:

Letecký přesun do Tanzanie (dolet do Tanzanie brzy ráno druhého dne).

Day 2
2. den:

Prohlídka přímořského města Dar es Salaam. V dopoledních hodinách navštívíme centrum města a rušnou africkou čtvrť Kariakoo, v které se nachází místní tržiště. V odpoledních hodinách možnost koupání v moři.

Day 3
3. den:

Celodenní přejezd místním autobusem do Arushi, výchozího bodu pro severní safari, kolem nejvyšší hory Afriky Killimandžára.

Day 4
4. den:

NP Tarangire – park, který se nachází v oblasti Velké příkopové propadliny, je proslulý největší rozmanitostí krajiny a vegetace z celého severního safari okruhu. Zdejší krajina baobabů je domovem velkého množství slonů.

Day 5
5. den:

Dopolední přejezd přes Ngorongoro rezervaci, která skýtá nádherný pohled na kráter a soužití místních komunit se zvěří. Odpolední safari v proslulém NP Serengeti.

Day 6
6. den:

NP Serengeti, nazývaný klenot tanzanských chráněných oblastí, je proslulý svými nekonečnými pláněmi plných divokou zvěří a každoročními velkolepými migracemi zvířat.

Day 7
7. den:

Rezervace Ngorongoro (na seznamu UNESCO) je označovaná jako „osmý div světa“. Na ploše 320 km2 žije neuvěřitelných 25 000 kusů býložravců. Lze zde pozorovat velkou pětku – slon, nosorožec, leopard, lev a buvol. Odpolední přejezd zpět do Arushi.

Day 8
8. den:

Téměř celodenní přejezd místním autobusem z Arushi do horského městečka Lushoto, které je němým pozůstatkem německé koloniální éry.

Day 9
9. den:

Celodenní túra v okolí Lushota a po svazích hor Usambara. Túra vede skrze pozůstatky tamního pralesa a končí skalnatou vyhlídkou na centrální plató. Pokud budete mít štěstí můžete cestou vidět i volně žijící chameleóny.

Day 10
10. den:

Prohlídka městečka Lushoto, dříve velmi oblíbeného kolonialisty. Město bylo oblíbené kolonialisty kvůli příznivějším klimatickým podmínkám, daných nadmořskou výškou. Odpolední přejezd - částečné přiblížení k Dar es Salaamu.

Day 11
11. den:

V dopoledních hodinách dosažení Dar es Salaamu, ze kterého se trajektem vydáme na Zanzibar. Možnost večerní procházky ve Stone Townu.

Day 12
12. den:

Prohlídka města Stone Town. Živé město, kde se mísí africká kultura s arabskou. Navštívíme významné koloniální stavby, čí tajemné podsvětí obchodu s otroky. Možnost fakultativního výletu za kořením ostrova, nebo na ostrov Changuu s kolonií až 200 karet obrovských. Odpolední přejezd na sever ostrova.

Day 13
13. den:

Relaxování na proslulých slunných pláží Zanzibaru. Možnost návštěvy želvího útulku a pláže kde místní stavitelé dodnes vyrábí plachetnice Dhow, popř. fakultativní výlety: lodní výlet za delfíny, za západem slunce, potápění.

Day 14
14. den:

Slunění a odpočinek na pláži popř. fakultativní výlet do mangrovového deštného pralesa Jozani s ohroženými opicemi guerézami zanzibarskými. Odpolední přejezd na jih ostrova a návrat trajektem do Dar es Salaamu, přesun na letiště.

Day 15
15. den:

Letecký návrat do ČR (dolet do ČR ve večerních hodinách).

DOPRAVA

V Tanzánii se budeme přesouvat místní dopravou (autobusy, taxi, daladala, …) a safari absolvujeme v pronajatém džípu. Připravte se na nepřesné odjezdy, neustálé zastavování a bujarou náladu – zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je! Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Seattlu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v místních hostelech (12 nocí) ve vlastním (lehkém) spacáku. V hostelech je vždy k dispozici minimálně sprcha a toaleta. Zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je!


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Ceny jsou přibližně srovnatelné jako s Českou republikou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 30 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 23 000 Kč do 9. 1. 2020.DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Tanzánie platí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Vízum je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Můžete tak učinit online na https://eservices.immigration.go.tz/visa/. Jednovstupové turistické vízum je možné získat také na všech hraničních přechodech, doporučujeme ovšem o vízum požádat předem na zastupitelském úřadě. Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR, s příplatkem 20 EUR lze požádat o expresní vyřízení žádosti během jednoho dne. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 • OČKOVÁNÍ
Do Tanzánie není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ i "B" a zvážit očkování proti břišnímu tyfu a choleře. Ujistěte se také, zda není požadováno očkování proti žluté zimnici.  Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 • MĚNA
V Tanzanii se platí tanzanskými šilinky (TZS, 100 TZS = cca 0,98 CZK). Směnit lze bez problémů z dolarů, eura lze taktéž směnit ve směnárnách. V Čechách si ohlídejte, abyste dostali pěkné, neponičené bankovky (USD) vydané po roce 2003. Dolary můžete použít i při platbě suvenýrů, popřípadě vstupného do parků a safari výletů. Na směnu je lepší mít bankovky v hodnotě 50 a 100 USD, dostanete za ně lepší kurz. Menší bankovky 5–20 USD si nechte na placení suvenýrů nebo spropitného. V restauracích, obchodech a barech platíte v tanzanských šilincích. Peníze lze směnit na recepcích hotelů, ve směnárnách a v bankách. Banky si účtují menší poplatek. Platit kartou lze ve větších supermarketech (Nakumatt) nebo na hotelu. V Tanzanii je běžné smlouvat o ceně za suvenýry.

 • TIPS (SPROPITNÉ)
V Tanzanii je běžné, že turisté po ukončení safari finančně odměňují řidiče/safari průvodce. Výše odměny je na vás, vládou je však doporučováno 10 -40$ za osobu na den.

 • ČAS
V Tanzanii činí časový posun +2 h v době zimního času, +1 h v době letního času oproti České republice.

 • ELEKTŘINA
V Tanzanii mají elektrické zásuvky napětí 230 V a jsou odlišné od našich. Je tedy potřeba adaptér. Existují dva druhy zásuvek – první se třemi kolíky obdélníkového typu (dva ploché kontakty + zemnící kolík – podobně jako ve Velké Británii) nebo starší (už méně používaný) typ: tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém uspořádání. V hotelech není problém nabíjet. Mohla by se vám hodit rozdvojka, případně i náhradní baterie do fotoaparátu.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.

 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 

 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.

 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.

 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.

 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování - 12 nocí v místním hostelu
 • místní dopravu po Tanzanii
 • dopravu jeepem - safari (s řidičem)
 • vstupy do národních parků
 • kvalifikovaného českého průvodce
 • lokálního průvodce do hor
 • poplatek za vstup do pralesa
 • zpáteční trajektový lístek na Zanzibar
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • letenka vč. tax a poplatků cca 15 000 Kč
 • vízum do Tanzanie (50 USD) - platí se při příletu
 • pojištění léčebných výloh
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 53 200 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 4 – 8 osob
 • Tanzanie
 • Praha/Dar es Salaam
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • místní dopravou - zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je!
 • 12 nocí v místních hostelech
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • při přesunech si každý nese vše v batohu na zádech, při turistice věci zůstávají v hostelu
 • 11
 • nelze uplatnit