Home > Vyberte si destinaci > Tanzanie > Tanzanie – nepoznané krásy jihu

Tanzanie – nepoznané krásy jihu

Objev s námi jižní Tanzanii, která je neprávem opomíjena. Rozsáhlý Národní park Ruaha nabízí skvělou atmosféru pro pozorování divoké zvěře v přirozeném prostředí a klid na rozjímání. Projdeš se útroby kaňonu Isimila, který Tanzanci nazývají “Malý Grand kaňon”. Na tůru se vydáš i tropickým horským pralesem a na závěr si odpočineš na slunných plážích Indického oceánu.

… Setkáš se s místní kulturou a pestrým životem, ruchem i pohodou místních obyvatel. Zažij s námi Tanzanii, takovou, jaká opravdu je!

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

34 800 Kč 

Místní doprava

Ubytování

Průvodce

Vstup do pralesa

Vstupy do národního parku

Dopravu na safari

Informační materiály

Letenky

cca 16 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  50 800 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Letecký přesun do Tanzanie (dolet do Tanzanie brzy ráno druhého dne).

Day 2
2. den:

Prohlídka přímořského města Dar es Salaam. V dopoledních hodinách navštívíme centrum města a rušnou africkou čtvrť Kariakoo, v které se nachází místní tržiště. V odpoledních hodinách možnost koupání v moři.

Day 3
3. den:

Dobrodružný přejezd k horskému NP Uzungwa, který je nejvýše položeným parkem v Tanzanii a je hojně pokryt deštným pralesem. Na cestu se vydáme v odpoledních hodinách místním vlakem, po trati TAZARA, která má poutavou historii a úchvatné scenérie. Vlak jezdí pomalu a proto budeme mít dostatek času na pozorování tamního života místních obyvatel a skvostné přírody z okýnka.

Upozornění: místní vlaky nejsou časově spolehlivé, v případě nenadálých událostí budeme muset cestu vlakem vynechat a jet místním autobusem.

Day 4
4. den:

NP Uzungwa - jednodenní tůra deštným pralesem za vodopády na řece Sanje. Národní park je proslulý velkým počtem endemických druhů a bohatou florou deštného pralesa.

Day 5
5. den:

Přejezd do Iringi, výchozího bodu pro NP Ruaha.

V odpoledních hodinách se vydáme na procházku mezi písčitými útvary kaňonu Isimila, který je významným archeologickým nalezištěm. Přírodní úkaz Isimila, také přezdíván malý Grand kaňon, je němým pozůstatkem existence života za doby kamenné.

Day 6
6. den:

V ranních hodinách přejezd do Národní parku Ruaha. NP Ruaha je jeden z největších parků Tanzanie a dokonce i celé Východní Afriky. Nejen že je ohromující svou rozlohou, ale také koncentrací šelem a jiných savců. Atmosféra v parku je úchvatná, pozorování divoké zvěře v přirozeném prostředí s nádhernými scenériemi okolí vás okouzlí.

Day 7
7. den:

NP Ruaha - mezi nejhojnější obyvatele parku patří sloni, šelmy, buvoly, žirafy, antilopy, opice ale také hroši, či krokodýlové. NP Ruaha patří k parkům "bez bariér", což znamená, že zvěř může volně migrovat přes hranice parku. V odpoledních hodinách přesun zpět do Iringi.

Day 8
8. den:

Přejezd místním autobusem do Dar es Salaamu a následný přesun na pláž, jižně od města.

Day 9
9. den:

Relaxování na pláži, případně fakultativní výlet lodí na neobydlený ostrůvek s běloskvoucími plážemi a za šnorchlováním.

Day 10
10. den:

Dopolední relaxace na pláži, v odpoledních hodinách přesun do Dar es Salaamu na letiště.

Day 11
11. den:

Letecký návrat do ČR (dolet do ČR ve večerních hodinách).

DOPRAVA

V Tanzanii se budeme přesouvat místní dopravou (autobusy, taxi, daladala, …) a safari absolvujeme v pronajatém džípu. Připravte se na nepřesné odjezdy, neustálé zastavování a bujarou náladu – zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je! Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Dar es Salaamu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v místních hostelech (8 nocí) ve vlastním (lehkém) spacáku a v chatce v Národním parku (1 noc). V hostelech je vždy k dispozici minimálně sprcha a toaleta. Zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je!


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací – nebojte se ochutnat místní stravu. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Ceny jsou přibližně srovnatelné jako s Českou republikou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 550 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 20 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 14 500 Kč do 4. 7. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Tanzanie platí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Vízum je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Můžete tak učinit online na https://eservices.immigration.go.tz/visa/. Jednovstupové turistické vízum je možné získat také na všech hraničních přechodech, doporučujeme ovšem o vízum požádat předem na zastupitelském úřadě. Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR, s příplatkem 20 EUR lze požádat o expresní vyřízení žádosti během jednoho dne. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Tanzanie není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ i "B" a zvážit očkování proti břišnímu tyfu a choleře. Ujistěte se také, zda není požadováno očkování proti žluté zimnici.  Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Tanzanii se platí tanzanskými šilinky (TZS, 100 TZS = cca 0,98 CZK). Směnit lze bez problémů z dolarů, eura lze taktéž směnit ve směnárnách. V Čechách si ohlídejte, abyste dostali pěkné, neponičené bankovky (USD) vydané po roce 2003. Dolary můžete použít i při platbě suvenýrů, popřípadě vstupného do parků a safari výletů. Na směnu je lepší mít bankovky v hodnotě 50 a 100 USD, dostanete za ně lepší kurz. Menší bankovky 5–20 USD si nechte na placení suvenýrů nebo spropitného. V restauracích, obchodech a barech platíte v tanzanských šilincích. Peníze lze směnit na recepcích hotelů, ve směnárnách a v bankách. Banky si účtují menší poplatek. Platit kartou lze ve větších supermarketech (Nakumatt) nebo na hotelu. V Tanzanii je běžné smlouvat o ceně za suvenýry.
 • TIPS (SPROPITNÉ)
V Tanzanii je běžné, že turisté po ukončení safari finančně odměňují řidiče/safari průvodce. Výše odměny je na vás, vládou je však doporučováno 10 -40$ za osobu na den.

 

 • ČAS
V Tanzanii činí časový posun +2 h v době zimního času, +1 h v době letního času oproti České republice.

 

 • ELEKTŘINA
V Tanzanii mají elektrické zásuvky napětí 230 V a jsou odlišné od našich. Je tedy potřeba adaptér. Existují dva druhy zásuvek – první se třemi kolíky obdélníkového typu (dva ploché kontakty + zemnící kolík – podobně jako ve Velké Británii) nebo starší (už méně používaný) typ: tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém uspořádání. V hotelech není problém nabíjet. Mohla by se vám hodit rozdvojka, případně i náhradní baterie do fotoaparátu.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování v hostelech
 • místní dopravu po Tanzanii
 • dopravu jeepem - safari (s řidičem)
 • vstupy do národních parků
 • kvalifikovaného českého průvodce
 • lokálního průvodce do pralesa
 • vstupenka do kaňonu
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • letenka vč. tax a poplatků cca 16 000 Kč
 • vízum do Tanzanie (50 USD) - platí se při příletu
 • pojištění léčebných výloh
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 34 800 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 4 – 8 osob
 • Tanzanie
 • Praha/Dar es Salaam
 • letecky
 • místní dopravou - zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je!
 • 8 nocí v místních hostelech, 2 noci v letadle
 • zájezd je bez stravy
 • všechny věci si každý nese v batohu na zádech
 • při přejezdech si každý nese všechny věci v batohu na zádech, při turistice pouze malý batoh
 • 7
 • nelze uplatnit