Home > Vyberte si destinaci > Tanzánie > Tanzanie – Lushoto a NP Mkomazi

Tanzanie – Lushoto a NP Mkomazi

Objev s námi místa Tanzanie, které jsou neprávem opomíjena, zažij něco, co není na programu ledajaké dovolené. Vžij se do života místních obyvatel a  života divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí.

Projdeš se po svazích Usambara hor, tropickým lesem i vesničkami. Svůj pobyt nakonec završíš odpočinkem u moře,  na jeho bělostných plážích…

… Setkáš se s místní kulturou a pestrým životem, ruchem i pohodou místních obyvatel. Zažij s námi Tanzanii, takovou, jaká opravdu je!

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

39 600 Kč 

Místní doprava

Ubytování

Průvodce

Vstup do pralesa

Vstupy do národního parku

Dopravu na safari

Informační materiály

Letenky

cca 15 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  54 600 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

13.8. - 25.8. 2019 39600 Kč CHCI JET

Day 1
1. den:

Letecký přesun do Tanzanie (dolet do Tanzanie brzy ráno druhého dne).

Day 2
2. den:

Prohlídka přímořského města Dar es Salaam. V dopoledních hodinách navštívíme centrum města a rušnou africkou čtvrť Kariakoo, v které se nachází místní tržiště. V odpoledních hodinách možnost koupání v moři.

Day 3
3. den:

Přejezd do horského městečka Lushoto, které je němým pozůstatkem německé koloniální éry. Ve zbylém čase prohlídka městečka.

Day 4
4. den:

Počátek 3. denního treku vás ohromí majestátností pozůstatku deštného pralesa Magamba. Během dne se také zatouláte po svazích obdělávaných místními farmáři a projdete tradičními vesnicemi. Na závěr dne se utáboříte ve vesničce Lukozi. Při troše štěstí uvidíte chameleony, či opice.

Day 5
5. den:

Po snídani se vydáte opět na tůru srdcem Usambara hor. Uvidíte přírodní krásu afrických hor, farem a tamní kulturu. K večeru se utáboříte ve vesničce Rangwi.

Day 6
6. den:

Poslední den dorazíte na severozápadní cíp pohoří Usambara. Cestou se zastavíte v místním hrnčířství a necháte se pohltit tamní kulturou. V odpoledních hodinách se utáboříte ve vesničce Mtae a ve večerních hodinách se vydáte na dech beroucí západ slunce.

Day 7
7. den:

Možnost odpočinkového dne s nádhernou vyhlídkou po okolí, popřípadě fakultativní výlet po okolí - jeskyně, vodopády, kulturní program, cyklo výlet, jezero Ndugu a další.

Day 8
8. den:

Přejezd do NP Mkomazi, nejmladšího parku Tanzanie. Chloubou parku jsou především ohrožené druhy afrických divokých psů a také černých nosorožců, které jsou zatím ke spatření v oddělené rezervaci. Park je dále proslulý objemnými stády oryxů (přímorožec), gerenuků (antilopa žirafí) a velkým množstvím druhů ptactva. V parku se také nacházejí ostatní savci, jakou jsou například sloni, žirafy, bovoly, hyieny, leopardi a lvi.

Day 9
9. den:

NP Mkomazi je neoprávněně opomíjen davy turistů. Právě to z něj činí skvělé místo pro safari, při kterém můžete nerušeně pozorovat divou zvěř ve svém přirozeném prostředí a v klidu rozjímat. Přestože se množstvím zvěře nerovná severním parkům, jeho poloha "opodál", z něj činí to pravé místo pro splynutí s přírodou. Odpolední přejezd do Same.

Day 10
10. den:

Téměř celodenní přesun místní dopravou do Dar es Salaamu, ze kterého se posléze přesunete jižněji na písčité pláže Indického oceánu.

Day 11
11. den:

Relaxování na pláži, případně fakultativní výlet lodí na neobydlený ostrůvek s běloskvoucími plážemi a za šnorchlováním.

Day 12
12. den:

Dopolední relaxace na pláži, v odpoledních hodinách přesun do Dar es Salaamu na letiště.

Day 13
13. den:

Letecký návrat do ČR (dolet do ČR ve večerních hodinách).

DOPRAVA

V Tanzanii se budeme přesouvat místní dopravou (autobusy, taxi, daladala, …) a safari absolvujeme v pronajatém džípu. Připravte se na nepřesné odjezdy, neustálé zastavování a bujarou náladu – zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je! Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Dar es Salaamu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v místních hostelech (7 nocí) ve vlastním (lehkém) spacáku a v afrických stanech v místních kempech (3 noci). U každého ubytování je vždy k dispozici minimálně sprcha a toaleta. Zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je!


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací – nebojte se ochutnat místní stravu. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Ceny jsou přibližně srovnatelné jako s Českou republikou.


TIPS (SPROPITNÉ)

V Tanzanii je běžné, že turisté po ukončení safari finančně odměňují řidiče/safari průvodce. Výše odměny je na vás, vládou je však doporučováno 10 -40$ za osobu na den.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 650 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkymodrá knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 20 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 19 500 Kč do 13. 6. 2019.

Cena obsahuje:

 • ubytování - 7 nocí v hostelech, 3 noci v kempu
 • místní dopravu po Tanzanii
 • dopravu jeepem - safari (s řidičem)
 • vstupy do národního parku
 • kvalifikovaného českého průvodce
 • lokálního průvodce do hor
 • poplatek za vstup do pralesa
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • letenka vč. tax a poplatků cca 15 000 Kč
 • vízum do Tanzanie (50 USD) - platí se při příletu
 • pojištění léčebných výloh
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 39 600 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 4 – 8 osob
 • Tanzanie
 • Praha/Dar es Salaam
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • místní dopravou - zažij s námi Tanzanii, takovou jaká opravdu je!
 • 7 nocí v místních hostelech, 3 noci v půjčeném stanu, 2 noci v letadle
 • zájezd je bez stravy
 • všechny věci si každý nese v batohu na zádech
 • každý si nese věci na přechod v batohu, nepotřebné věci mohou zůstat v autě
 • 10
 • nelze uplatnit