Home > Vyberte si destinaci > Norsko > Špicberky – domov ledních medvědů

Špicberky – domov ledních medvědů

Pojeď s námi na jedno z nejseverněji dostupných míst. Tyto ostrovy v severním ledovém oceánu oplývají nádhernou, skutečně arktickou krajinou a místní hory skrývají svá tajemství pod notnou vrstvou sněhu. Projdeš se hornickými městy Longyearbyen a Barentsburg a jejich okolím. Navštívíš místní pivovar a třeba i kolonii mrožů.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

27 300 Kč 

Ubytování ve vlastním stanu

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 12 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca 39 300 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy přes Oslo na Špicberky, přílet pozdě v noci.

Day 2
2. den:

Prohlídka hornického městečka Longyearbyen – muzeum Arktidy, Polární institut.

Day 3
3. den:

Túra k satelitní stanici na Platåberget, odkud je nádherný výhled na celé okolí hlavního města.

Day 4
4. den:

Plavba lodí do ruské hornické osady Barentsburg, návštěva místního pivovaru Krasnyi Medved.

Day 5
5. den:

Prohlídka města Barentsburg a okolí, pěší výlet nad město, fakultativně výlet na člunu do Nordfjordu k jednomu z aktivních ledovců a přesun zpět do Longyearbyenu.

Day 6
6. den:

V případě dobrých podmínek celodenní túra pod vrchol Trollsteinen.

Day 7
7. den:

Pěší výlet údolím Bjorndalen fakultativně plavba lodí do opuštěné ruské hornické osady Pyramiden.

Day 8
8. den:

Návštěva opuštěné těžařské osady Moskushamn a pěší túra do hor nad osadou, fakultativně výlet za mroži.

Day 9
9. den:

Cyklovýlet údolím Adventdalen (asi 40 km), prohlídka dolů a návštěva nejsevernější radarové stanice světa a chovné stanice tažných psů.

Day 10
10. den:

Longyearbyen – volný program ve městě, fakultativně návštěva dolu č.3.

Day 11
11. den:

Letecký návrat do ČR.

DOPRAVA

V ceně zájezdu není zahrnuta žádná doprava. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Longyearbyenu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v kempech (9 nocí) ve vlastních stanech a jednu noc v hostelu v Barentsburgu. V kempu je k dispozici teplá sprcha (za poplatek), záchody a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou přibližně 3x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 264 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění B včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 13 500 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 12 000 Kč do 29. 6. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Norska neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup do Norska není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např.  www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Norsku je měnou norská koruna (NOK, 1 NOK = cca 2,65 CZK). Norské koruny jsou k dostání v České republice, v bankách i směnárnách. Doporučujeme nákup valut předem. České koruny na místě nesměníte. Možnost platit kartou je ve Skandinávii všude velmi rozšířená. V Longyearbyenu se nachází i nejsevernější banka na světě s nejseverněji položeným bankomatem světa.

 

 • ČAS
Na Špicberkách je platí stejný čas jako v České republice.

 

 • ELEKTŘINA
Elektrické zásuvky v Norsku (220 V) jsou kompatibilní s našimi. Není tedy třeba redukce.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • výlet lodí do Barentsburgu a zpět
 • ochranné pomůcky proti ledním medvědům
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • návštěva dolu (590 NOK)
 • výlet na člunu do Nordfjordu (1700 NOK)
 • plavba do Pyramiden (1700 NOK)
 • výlet za mroži (1350 NOK)
Cena zájezdu 27 300 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 – 10 osob
 • Norsko - Špicberky
 • Praha/Longyearbyen
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pěšky, fakultativně lodí
 • 10 nocí ve vlastním stanu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají ve stanu v kempu
 • 8
 • nelze uplatnit