Skotsko

Objev s námi drsnou zemi na severu Británie. Nejprve si projdeš historická města Edinbourgh a Stirling, zatrekuješ v pohoří Cairngorms, na ostrově Skye v Cuillins Hills a Trotternish s nádhernými scenériemi a výhledy na moře a na závěr vystoupíš na nejvyšší vrchol Ben Nevis (1 344 m). A nevynecháme ani tradiční palírnu whiskey.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

19 500 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování - kempovné

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 6 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  25 500 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 2 z 2 »

Day 1
1. den:

Odlet z ČR do Edinbourgu, ubytování a večerní prohlídka města.

Day 2
2. den:

Prohlídka hlavního a nejkrásnějšího města Skotska Edinburghu (hrad, katedrála, královský palác Holyroodhouse, Královská míle…).

Day 3
3. den:

Hrad Stirling, prohlídka historického jádra města, kostela Svatého kříže, nebo stirlingského staroměstského vězení a muzea, prohlídka monumentu Williama Wallace.

Day 4
4. den:

Celodenní turistika v národním parku Cairngorms.

Day 5
5. den:

Jezero Loch Ness a zřícenina hradu Urquhart. Návštěva hradu Eilean Donan Castle, přejezd přes Skye Bridge na pozoruhodný ostrov Skye, návštěva městečka Portree, kde je atraktivní rybářský přístav a nad ním se tyčí The Lump – vysoký výběžek se stožárem, místo dřívějších poprav.

Day 6
6. den:

Ostrov Skye – pěší tůra divokým pohořím Cuillin Hills s nezapomenutelnými výhledy na moře a okolní štíty.

Day 7
7. den:

Ostrov Skye – návštěva tradiční palírny Whiskey a pěší túra v oblasti Trotternish s nádhernými scenériemi a výhledy na přilehlé moře.

Day 8
8. den:

Výstup na nejvyšší vrchol Skotska Ben Nevis (1 344 m).

Day 9
9. den:

Cesta nádherným údolím Glen Coe v oblasti Skotské vysočiny a přesun do Edinbourgu.

Day 10
10. den:

Návrat do ČR.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme v Edinburgh v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Edinburghu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v hostelech (9 nocí) ve společných pokojích na klasických nebo patrových postelích. V hostelu je vždy dostupná teplá sprcha, toalety, kuchyňka a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou přibližně 2x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 240 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění B včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 10 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 9 500 Kč do 26. 5. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup na území Velké Británie neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Velké Británie není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování. Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ i "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
Ve Skotsku se platí britskou librou (GBP, 1 GBP = cca 29 CZK). Narazíte však i na skotskou libru. Pokud vám však nějaké zbudou, nechte si je vyměnit za anglické, v Čechách je odmítají vyměnit. Ve městech najdete bankomaty a ve většině restaurací a obchodech je možné platit platební kartou.

 

 • ČAS
Ve Skotsku je o hodinu méně než v České republice.

 

 • ELEKTŘINA
Do 220 V zásuvek používaných ve Skotsku budete potřebovat redukci.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • dopravu autobusem
 • 2 přejezdy trajektem do Velké Británie a zpět
 • tranzitní poplatky a parkovné
 • kvalifikovaného průvodce
 • organizační služby před zájezdem
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje:

 • ubytování
 • stravu
 • cestovní pojištění
 • vstupy do památkových objektů a palírny whisky a lístky na metro v Londýně (celkem asi 85 £)
Cena zájezdu 19 500 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 - 8 osob
 • Skotsko
 • Praha/Edinburgh
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • půjčeným autem
 • 9 nocí ve vlastním stanu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 6
 • nelze uplatnit