Home > Vyberte si destinaci > Norsko > Severní Norsko a Finsko

Severní Norsko a Finsko

Severní oblasti Skandinávie jsou odlišné od jejího zbytku. Ve Finsku uvidíš řídké lesy, ale i velká jezera. U nejsevernějšího výběžku Norska, Nordkappu, pak lesy zmizí úplně a nahradí je holá tundra. Tuhle strohost v tvých očích nakonec vystřídá krása a špičaté štíty Lofot, romantické rybářské vesničky a brána polárních expedic, město Tromsø.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

21 800 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování v hostelích

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 8 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  29 800 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 3 »

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy do Tromsø.

Day 2
2. den:

Navštěva finského městečka Kilpisjärvi, které trůní u ledových vod stejnojmenného jezera. Oblast Iso-Malla (jedna z 8 přísných přírodních rezervací Finska) patří mezi populární turistické oblasti – stezka parkem vede na místo, kde se stýkají tři severské státy – Finsko, Norsko a Švédsko. Případně nenáročný výstup na horu Saana(Saanatunturi, 1 029 m), která je považována za nejpůsobivější finskou horu.

Day 3
3. den:

Celodenní turistika ve finském národním parku Pallas-Yllästunturi

Day 4
4. den:

Návštěva městečka Alta, centra Laponské kultury a pravěkých skalních rytin (památka UNESCO). Přesun na ostrov Magerøya.

Day 5
5. den:

Nenáročná turistika na nejsevernější bod Evropy Knivskjelodden (71° 11’), ve večerních hodinách navštívíme mys Nordkapp, (71° 10’). Pozorování půlnočního slunce nad oceánem.

Day 6
6. den:

Celodenní přejezd na souostroví Lofoty.

Day 7
7. den:

Návštěva unikátního vikingského muzea Lofotr (náčelnický dům, vikingské lodě…). Prohlídka rybářského městečka Henningsvær a vesnice Nusfjord, večerní procházka po pobřeží.

Day 8
8. den:

Návštěva městeček Reine a Å na nejhornatějším ostrově Moskenesøy. Poté zastávka na písečné oceánské pláži u Rambergu, koupání (pro zájemce). Lehká turistika na oceánskou pláž, kde byl natočen film Na sever od slunce. Přejezd k největšímu severskému městu Tromsø.

Day 9
9. den:

Návštěva města Tromsø, nazývaného také „Paříž severu“ (Arktická katedrála, Polární muzeum, centrum Polaria).

Day 10
10. den:

Návrat zpět do ČR.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme v Tromsø v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Tromsø). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v kempech (9 nocí) ve vlastním stanu. V areálu kempu je vždy dostupná teplá sprcha (většinou za poplatek 10 NOK), toalety, kuchyňka a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou přibližně 3x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 240 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění B včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 10 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 9 500 Kč do 15. 6. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Norska ani Finska neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Finska ani Norska není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Norsku je měnou norská koruna (NOK, 1 NOK = cca 2,65 CZK). Ve Finsku se od roku 2002 platí eurem (EUR, 1 EUR = cca 25,70 CZK). Předtím byla v platnosti finská marka. Norské koruny jsou k dostání v České republice, v bankách i směnárnách. Rozhodně doporučujeme nákup valut předem. České koruny na místě nesměníte. Možnost platit kartou je ve Skandinávii všude velmi rozšířená.

 

 • ČAS
V Norsku činí časový posun +1 hodina v době zimního času a +2 h v době letního času oproti České republice, ve Finsku pak +2 hodiny v zimě a +3 hodiny v létě.

 

 • ELEKTŘINA
Elektrické zásuvky v Norsku (220 V) i Finsku (230 V) jsou kompatibilní s našimi. Není tedy třeba redukce.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování - kempovné
 • dopravu pronajatým autem vč. pohoných hmot
 • tranzitní poplatky a parkovné
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenka vč. tax a popl. cca 8 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 21 800 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 4 – 8 osob
 • Norsko, Finsko
 • Praha/Tromso
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pronajatým autem
 • 9 nocí ve stanu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 8
 • nelze uplatnit