Home > Vyberte si destinaci > Všechny zájezdy > Peru – země Inků

Peru – země Inků

země Inků mezi vrcholky And

Hora Yerupajá vysoká 6 617 metrů je druhou nejvyšší horou v Peru a dělá tak z masívu Cordillera Huayhuash druhé nejvyšší tropické pohoří světa. Na rozdíl od nedaleké světoznámé oblasti Cordillera Blanca, která je domovem nejvyšší peruánské hory Huascaránu (6 768 metrů), je Cordillera Huayhuash jako její mladší sestra. Ta méně oblíbená, zatracovaná, přesto ta krásnější. Trek probíhá pod východními i západními svahy druhého nejvyššího pohoří Peru – Cordillery Huayhuash. Hlavní hřeben je dlouhý jen asi 30km, ale nachází se v něm několik šestitisícových vrcholů nejvyšší horolezecké obtížnosti. Dramatický sestup z vrcholu Siula Grande se stal námětem k filmu „Pád do ticha“ (Touching the Void). Většina treku je v rozmezí nadmořských výšek 4 000 až 4 500 metrů. Po cestě se prochází kolem několika nádherných jezer, ve kterých se zrcadlí zaledněné štíty včetně nejvyššího vrcholu Nevado Yerupaja (6 635m). Impozantní je i vrchol Jirishanca, přezdívaný také peruánský Mattethorn.

Jedná se o dvoutýdenní až třítýdenní výpravu zaměřenou na treky ve dvou velehorských částech peruánských And, „Pupku světa“ – Cusca, osmého divu světa – Machu Picchu a několika dalších inckých památek. Vzhledem k hustě naplánovanému programu a pohybu ve vysokých výškých se jedná o zájezd cestovatelsky náročný. Celých 9 dní v Kordillera Huayhuash se o nás bude starat kuchař a místní průvodce

Pohybovat se budeme většinou v chladných oblastech, to platí i o vysoko položeném Cuscu. Teplo nás čeká pouze v Limě (poslední den) a v Agua Calientes (cca 2 dny).

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

31 500 Kč 

(37 900 Kč)

Místní doprava

3x (8x) nocleh v hotelu

9x nocleh ve stanu

Plná penze a jídelní stan na treku

Poplatky místním komunitám

Vlak na Machu Picchu

Výlet do posvátného údolí

Aklimatizační výlet k ledovci Pastoruri

Český a místní průvodce

Kuchař a mulař na treku

Pojištění storna zájezdu

Zákonné pojištění CK

Informační materiály

Letenky

cca 23 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  54 500 Kč

(60 900 Kč)

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Odlet do Limy. Přejezd autobusem do Huarazu, základny pro Kordileru Bianku (Huascarán) a Kordileru Huayhuash (Yerupajá a Siula Grande). Po cestě již překonáme první 4 000 m vysoké sedlo. Nocleh v hotelu v huarazu ve výšce 3 000 m.

Day 2
2. den:

Přejezd autobusem do Huarazu, základny pro Kordileru Bianku (Huascarán) a Kordileru Huayhuash (Yerupajá a Siula Grande). Po cestě již překonáme první 4 000 m vysoké sedlo. Nocleh v hostelu v Huarazu ve výšce 3 000 m.

Day 3
3. den:

Podnikneme celodenní výlet do vesnice Yungay a k jezerům Llanganuco v údolí Cordillera Blanca, pod Huascaránem. Krátká procházka kolem jezer nám poslouží jako prvotní aklimatizace. Návštěva památníku lavinou pohřbené vesnice Yungay a památníku výpravy československých hororlezců, které pohřbila totožná lavina. Noc v hostelu v Huarazu.

Day 4
4. den:

Aklimatizační výlet minibusem k ledovci Pastoruri do výšky 4 900 m. Cestou k ledovci uvidíme obří bromélie Puya Raimondii, které dorůstají až do výšky 12 m a jsou typické pro pohoří And. Nocleh v hostelu v Huarazu.

Day 5
5. den:

Přesun z Huarazu na začátek treku v Cordilera Huayhuash.

Day 6
6. den:

Čeká nás devítidenní „druhý nejkrásnější trek na světě“ ve výškách 3 000-5 000 m avšak s maximálním možným komfortem - bez horolezeckého vybaveni, s kuchařem a oslíky na náklad.

Vyrazíme z kempu v Matacancha (4 150 m) po mulí stezce na hřeben do bezejmenného sedla, které se nachází ve výšce 4 865 m. Z kempu je to do sedla 2-3 hod. Ze sedla budeme moci vidět lagunu Pucacocha, nicméně laguna není na naší cestě. Ze sedla budeme pokračovat stezkou mířící do mokřadního údolí Quebrada Caliente. Cesta nás povede okolo kříže, který je postavený na počest polskému vědci, který zde zahynul při průzkumu pramenů Maraňonu (pramenná řeka Amazonky). Cesta vede na soutok Quebrada Caliente a Río Janca. Za soutokem, zhruba po 2-3 hodinách chůze ze sedla, dojdeme k malé samotě Janca 4 200 m. Po pravém břehu Río Janca vystoupáme k laguně Mitacocha (4 230 m), kde budeme tuto noc tábořit. Od laguny Mitacocha se nám otevře uctyhodný výhled na štít Jirishanca.

5,5-7,5 hod, 550 m výstup, 450 m sestup, vysoké sedlo s možností spatřit kondory

Day 7
7. den:

Trasa začne stoupat malým údolím až do sedla Carhauc (4 650 m), cestou budeme moci pozorovat vrcholy Siula Grande (6 344 m) a později časem i Yerupajá (6 635 m). Ze sedla pokračujeme po hřebenu, kde se nám otevřou krásné výhledy na vrchol Carhuacocha ( 4 138 m), závěrem sestoupíme úzkým sedlem do údolí s podmáčenými loukami. 4-5hod, 420 m výstup, 510 m sestup

Day 8
8. den:

Trasa tohoto dne nás opět zavede blízko k ledovci, po 2-3 hodinové cestě se dostaneme k laguně Siula (4 290 m). Dalším výstupem se dostaneme k jezeru Quesillococha (4 332 m) odkud budeme pokračovat do sedla (4 800 m) ze kterého se nám otevřou nejlepší výhledy celého treku (např. na Yerupajá).

6-8hod, 700 m výstup, 400 m sestup

Day 9
9. den:

Hodinu za vesnicí Huayhuash je laguna Mitucocha (4 485 m) okud budeme moci obdivovat štít Trapicero (5 644 m). Na loukách za lagunou budeme moci pozorovat viskače, který se člení do rodiny činčilovitých a jedním z typických místních živočichů.

Cestou projdeme sedlem Portachuelo de Huayhuash (4 750 m), které se nachází 1,5 hod. za lagunou Mitucocha. Jak cesta sestupuje otevře se nám výhled na řídce navštěvovanou oblast Cordillera Raura. Od jezera vystoupáme do nízkého sedla (4 475 m) odkud je výhled na několik zaledněných štítů, včetně dvojitého Cuyoc (5 550 m). Po příchodu do kempu budeme moci zrelaxovat v bazénkách s horkou termální vodou.

5-6,5hod, 500 m výstup, 400 m sestup

Day 10
10. den:

Z tábora vystoupáme do sedla, odkud spatříme štíty Cuyoc a hřeben Puscanturpo, či skalnatý vrcholek se sněhovou čepicí Pumarinri 5 465 m (v Kečujštině Ucho pumy). Odpoledne již z tábořiště výstoupíme na lehko do sedla San Antonio s dechderousí vyhlídkou na zaledněné štíty Siuly. Poměrně jednoduše se dá ještě vystoupat na vrchol San Antonio s výškou 5 149 m a připsat si tak zlezení pětitisícovky.

4-6hod, 525 m výstup, 650 m sestup, přechod přes nejvyšší sedlo treku do opuštěného kouzelného údolí.

Day 11
11. den:

Dolů se schází úzkým údolím kolem stromů quenua, ledovcové pyramidy Jullutahuarco 5 449 m a podél řeky Guanacpatay k vesnici Huayllapa. Budeme tábořít ve vesnici na fotbalovém hřišti. Vesnice nám poskytune příjemné rozptýlení po samotě v horách.

5 hod, 900 m sestup

Day 12
12. den:

Do Punta Tapuish prudce stoupáme podél větvícího se potoka Huancho. Na úpatí sedla Tapuish se nachází malé jezírko s kempem (4 700 m) a v něm samotném se objeví zářivě bílý hřeben Cordillera Blanca. Sestoupíme k laguně Susucocha (4 750 m). Z tábořiště startuje výstup na štít Diablo Mudo (5 223 m).

Day 13
13. den:

Ze sedla Punta Yaucha (4 840 m) jsou krásné výhledy na řadu štítů včetně Yerupajá. Kdo bude mít dostatek sil bude ještě moci vystoupat na kopeček severně od sedla (4 900 m) ze kterého se otvírá vyhlídka na Cordillera Blanca včele se 150 km vzdáleným Huascaránem. Při krásném počasí je tak možné spatřit dvě nejvyšší hory Peru zaráz. Následně klesneme údolím Quebrada Huacrish. S trochou štěstí během dne budeme mít možnost spatřit kondory. Hlavy složíme u laguny Yahuacocha (4 050 m).

6-8hod, 500 m výstup, 1 200 m sestup

Day 14
14. den:

Závěrečný sestup kolem vodovodního přivaděče do vesnice Llamac. Přesun na letiště v Limě.

4-5hod, 1 000 m sestup

Day 15
15. den:

Prohlídka historického centra Limy. Nocleh v hostelu v Limě.

Možné týdenní fakultativní prodloužení o návštěvu inckých památek. Navštívíme Cusco, náměstí Plaza Armas, Sacred Valley a další. V případě prodloužení přeletíme z Limy do Cusca. Náseduje první prohlídka Cusca, náměstí Plaza Armas, bývalého chrámu slunce Coricancha a proslulé pevnosti Sacsaywaman. Nocleh v Cuscu.

Day 16
16. den:

Prohlídka historického centra Limy a odlet do Evropy.

V případě prodloužené verze navštívíme Machu Picchu. Kromě cesty vlakem a prohlídky slavného areálu zvládneme i návštěvu incké pevnosti Ollantaytambo. Nocleh v hotelu.

Day 17
17. den:

Cestu zpět si zpříjemníme 11 km dlouhým trekem, který nás zavede tropickým pralesem do města Santa Teras, odtud se vydáme autobusem zpět do Ollantaytamba. Dvouhodinová vycházka pralesem je velmi malebná a poodhalí nám trochu více kouzlo tropického okolí. Nocleh v hotelu.

Day 18
18. den:

Prohlídka okolí.

Day 19
19. den:

Podnikneme poznávací výlet do Sacred Valley – Posvátného údolí. Incké památky Chinchero, Moray, Pisac a Saliny Maras vám vyrazí dech. Nocujeme v hotelu.

Day 20
20. den:

Prohlédneme si poslední památky v Cuscu jako např. muzeum čokolády, přelet do Limy, Ubytujeme se v hotýlku v historickém centru, které si následně prohlédneme.

Day 21
21. den:

Dle letového řádu nákup posledních suvenýrů a odlet zpět do ČR.

Day 22
22. den:

Přílet do ČR.

DOPRAVA

K přepravě po Peru využíváme místní autobusy i pronajaté mikrobusy, které jsou do ceny zájezdu zahrnuty. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Seattlu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Při pobytu v Peru nocujeme v jednoduchých hostelech s vícelůžkovými pokoji (obvykle 2–4 lůžkové). V odlehlejších místech je ubytování skromnější, jisté dny je nutné se obejít bez teplé sprchy. Na treku nocujeme ve stanech, které však není nutné nést na zádech. Nezbytností je mít kvalitní spacák alespoň do -5°C, ideálně péřový.


STRAVA

Součástí ubytování v některých hostelích je i snídaně (někdy vydatná, jindy skromnější). Při pobytu v Huarazu a Machcu Picchu jsou hostely bez snídaně. Během treku je zajištěna plná penze. V ostatních dnech se budeme stravovat v restauracích, na tržištích a z vlastních zásob, které není problém průběžně dokupovat.

Voda v horách je většinou pitná, ve městech je nutné kupovat vodu balenou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 • rezervační záloha – 20 900 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 • doplatek 10 600 Kč (17 000 Kč) do 15. 5. 2019.
 


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Peru neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Peru není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“. Vzhledem k poplašným zprávám o žluté zimnici se hodí i toto očkování. Drtivou většinu času strávíme nad hranicí výskytu komárů přenášejících právě žlutou zimnici (i nadm. výška Machu Picchu je větší…) Jediné místo v pásmu výskytu je Lima, městské prostředí je však pro tyto komáry nehostinné. Pochopitelně v tropech se také vyskytuje malárie. Proti ní očkování není, možností je úžívání profilaxe. V případě že o něm uvažujete, konzultujte danou věc se svým lékařem. Nicméně platí to samé co v případě žluté zimnice – s jejími přenašeči bychom se vůbec neměli potkat. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Peru se k placení používá tzv. Peruánský sol (PEN, 1 PEN = cca 6,50 CZK). V oběhu se vyskytuje vícero verzí. Vzhled bankovek lze ověřit např. na webové stránce centrální banky http://www.bcrp.gob.pe/ a http://www.bcrp.gob.pe/). Eura nebo dolary lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli oficiální bance nebo směnárně (pozor na padělané peníze). Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech větších městech a v turistických lokalitách.

 

 • ČAS
V Peru činí časový posun -6 hodin v době zimního času, -5 h v době letního času.

 

 • ELEKTŘINA
Soustava 220 V/60 Hz. Někde jsou evropské dvoukolíkové zásuvky, ale běžnější jsou zásuvky na dva ploché hroty. Je lepší, přibalíte-li si na cestu do Peru adaptér.

 

 • NÁROČNOST
Třítýdenní putování v Peru nevyžaduje žádné specifické nároky na účastníky. Pohybovat se však budeme ve vysokých nadmořských výškách (většinou 3 500 – 5 000 m), což s sebou nese jisté nároky na vybavení a také adekvátní fyzickou kondici. Denní převýšení však nepřesáhnou 1 000 m ojediněle 1 200 m a všechny výstupy a výlety jsou nalehko, pouze s nezbytným vybavením. Závěrečný týden je pak poznávacího charakteru. Program je koncipován tak, abychom měli dostatek času na získání potřebné aklimatizace, avšak Huaraz leží v nadmořské výšce přes 3 000 metrů, a proto může být ku prospěchu výstup na některý z evropských alpských vrcholků 1–2 týdny před samotnou akcí.

 

 • POVINNÉ VYBAVENÍ
Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5 °C, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrým filtrem.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • dopravu autobusy a pronajatými mikrobusy
 • 3x (8x) nocleh v hotelu, 9x stanu
 • plná penze a jídelní stan na treku
 • transport zavazadel během treku
 • poplatky místním komunitám
 • vlak na Machu Picchu
 • výlet do Posvátného údolí
 • aklimatizační výlet k ledovci Pastoruri
 • český a místní průvodce
 • mulař, kuchař na treku
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Za příplatek:

 • zpáteční letenka včetně tax a poplatků cca 23 000 Kč
 • vstupné na Machu Picchu
 • cestovní pojištění
Cena zájezdu 32 500 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 - 12 osob
 • Peru
 • Praha/Lima
 • letecky
 • místní autobusy a pronajaté mikrobusy
 • ve městech 5x nocleh v jednoduchých hostelech, na treku 9 nocí ve stanu (v případě prodloužení 6 nocí v hotelu)
 • v některých hostelích dostaneme snídani, na treku je zajištěna plná penze, ostatní si účastníci zajišťují sami
 • jednodenní i vícedenní turistika případné fakultativní prodloužení s prohlídkou památek
 • ve městech chodíme pouze s malým batohem, na treích si každý nese vše potřebné v batohu na zádech
 • 10 (14)
 • nelze uplatnit