Home > Vyberte si destinaci > Omán > Omán – země kadidla

Omán – země kadidla

Vydej se s námi do okouzlující země kadidla. Projdeme horská vádí Šáb a Bani Khalid s řadou jezírek a palem, svádějících ke koupání i odpočinku. Zajedeme do písečných dun i na mořské pobřeží, kde želvy kladou svá vejce. A když budeš chtít vystoupíš i na nejvyšší horu Džebel Šams a budeš žasnout nad ománským „Grand Canyonem“.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

29 500 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování v hostelích

Služby průvodce

trajekt na ostrov Masirah

Informační materiály

Letenky

cca 14 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  43 500 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy do hlavního města Ománu.

Day 2
2. den:

Muscat – prohlídka starého města a mešity sultána Qabuse. Krátký trek skalnatým pobřežím přímo v hlavním městě, trh v Mutrahu.

Day 3
3. den:

Nenáročná túra nejkrásnějším horským kaňonem Ománu – vádím Šáb. Odpoledne návrat k moři. Prohlídka města a starého přístavu města Sur, známého především tradiční stavbou lodí, která má kořeny už v 6. století. Noční návštěva želví rezervace v Ras al Džins, kam svá vejce kladou karety obrovské.

Day 4
4. den:

Dopolední trek v nedalekém vádí Bani Khalid, koupání v potocích, tůních i pod vodopády, návštěva jeskyně a odpolední přejezd k dunám a nocleh poušti Wahiba Sands.

Day 5
5. den:

Pokračování pouštní krajinou do přístavu Shanaah a plavba trajektem na ostrov Masirah, s nádhernými plážemi a volně žijícími velbloudy.

Day 6
6. den:

Odpočinek na ostrově Masirah a okružní jízda kolem ostrova.

Day 7
7. den:

Návštěva bývalého hlavního města Nizwa s rozlehlou pevností, starým městem a typickým místním trhem s řemeslnými výrobky. Prohlídka jedné z nejvýznamnějších faladží v Ománu (UNESCO).

Day 8
8. den:

Trek ve svazích ománského „Grand Canyonu“ vádí Ghul, přes vesnici postavenou ve skalní kapse v kilometrové kolmé stěně. Fakultativně individuální celodenní výstup na vrchol nejvyšší hory Ománu Džebel Šams(3009 m).

Day 9
9. den:

Prohlídka starého hliněného město Al Hamra a jedné z nejkrásnějších horských vesnic v zemi Misfat Al Abriyeen. Cestou z hor návštěva elegantního paláce Džabrín z hlíny a monumentální pevnosti v Bahle (UNESCO). Návrat do Muscatu, volné pozdní odpoledne a večer.

Day 10
10. den:

Návrat do České republiky.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme v Muscatu v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Muscatu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát převážně v hostelech (9 nocí).  V hostelu je vždy dostupná sprcha, toaleta a občas i kuchyňka.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou srovnatelné s Českou republikou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 500 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkymodrá knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 15 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 14 500 Kč do 22. 1. 2019.

Cena obsahuje:

 • ubytování - 9 nocí v hostelu
 • dopravu půjčeným autem, včetně nafty
 • trajekt na ostrov Masirah
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenka vč. tax a poplatků cca 14 000 Kč
 • vízum pro vstup do země (5 OMR, ekv. 300 Kč)
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 29 500 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 4 – 8 osob
 • Omán
 • Praha/Muscat
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pronajatým autem
 • 9 nocí v hostelu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 5
 • nelze uplatnit