Home > Vyberte si destinaci > Omán > Omán – země kadidla

Omán – země kadidla

Vydej se s námi do okouzlující země kadidla. Projdeme horská vádí Šáb a Bani Khalid s řadou jezírek a palem, svádějících ke koupání i odpočinku. Zajedeme do písečných dun i na mořské pobřeží, kde želvy kladou svá vejce. A když budeš chtít vystoupíš i na nejvyšší horu Džebel Šams a budeš žasnout nad ománským „Grand Canyonem“.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

32 500 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování v hostelích

Služby průvodce

trajekt na ostrov Masirah

Informační materiály

Letenky

cca 9 500 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  42 000 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Zájezd organizujeme pravidelně od roku 2016. Šance, že se zájezd uskuteční i v dalším roce, je vysoká.

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy do Muscatu, hlavního města Ománu. Zájezd začíná na letišti v Muscatu. Společný přesun na ubytování v Muscatu.

Day 2
2. den:

Muscat – prohlídka starého města a mešity sultána Qabuse a nové opery. Krátký trek nad městem a návštěva trhu v Mutrahu.

Day 3
3. den:

Nenáročná túra nejkrásnějším horským kaňonem Ománu – vádím Šáb. Odpoledne návrat k moři. Fakultativní noční návštěva želví rezervace v Ras al Džins, kam svá vejce kladou karety obrovské.

Day 4
4. den:

Dopolední prohlídka města a starého přístavu města Sur, známého především tradiční stavbou lodí, která má kořeny už v 6. století, odpoledne přejezd k dunám a nocleh poušti Wahiba Sands.

Day 5
5. den:

Nenáročná túra ve vádí Bani Khalid, odpoledne pak koupání v potocích a tůních. Pro dobrodružné povahy návštěva jeskyně. Odpoledne opět přejezd k dunám a druhá noc na poušti Wahiba Sands.

Day 6
6. den:

Day 7
7. den:

Prohlídka starého hliněného město Al Hamra a jedné z nejkrásnějších horských vesnic v zemi Misfat Al Abriyeen. Cestou z hor návštěva elegantního paláce Džabrín z hlíny a monumentální pevnosti v Bahle (UNESCO).

Day 8
8. den:

Trek ve svazích ománského „Grand Canyonu“ vádí Ghul, přes vesnici postavenou ve skalní kapse v kilometrové kolmé stěně. Odpolední návštěva jeskyně Al Hota.

Day 9
9. den:

Návrat do Muscatu, koupání na píšečných pláních v moři, návštěva přístavu a trhu v Mutrahu. Podvečerní přesun na letiště, ukončení zájezdu a odlet z Ománu.

Day 10
10. den:

Návrat do České republiky v ranních hodinách.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme v Muscatu v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Muscatu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát převážně v hostelech (9 nocí).  V hostelu je vždy dostupná sprcha, toaleta a občas i kuchyňka.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou srovnatelné s Českou republikou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 500 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 16 500 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 16 000 Kč do 20. 2. 2020.


 

DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky musejí požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace na webové stránce Ománské královské policie https://evisa.rop.gov.om, v sekci „Apply for a Tourist Visit Visa“. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup do Norska není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B" a břišnímu tyfu. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např.  www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 • MĚNA
V Ománu se platí ománským rialem (OMR, 1 OMR = cca 60 CZK), který je 3. nejcennější měnou na světě. Americké dolary dovezené z Čech směníte např. v obchodních domech. Nejvýhodnější však je směnit si na letišti hned po příletu. Výběr z bankomatu je také možný, opět nejlépe hned na letišti. Ománský rial dostanete již i v některých směnárnách v centru Prahy.

 • ČAS
V Ománu činí časový posun +3 hodiny v době zimního času a +2 hodiny v době letního času oproti České republice.

 • ELEKTŘINA
V Ománu jsou používány elektrické zástrčky britského typu o napětí 240 V. Pro nás je tedy potřeba redukce.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.

 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 

 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.

 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.

 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.

 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování - 8 nocí v hostelu
 • dopravu půjčeným autem, včetně nafty
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenka vč. tax a poplatků cca 10 000 Kč
 • vízum pro vstup do země 6 OMR (ekv. 360 Kč)
 • vstup do Opery 3 OMR (ekv. 180 Kč)
 • vstup do rezervace Ras al Džins 8 OMR (ekv. 480 Kč)
 • vstup do jeskyně Al Hota 8 OMR (ekv. 480 Kč)
 • vstupy do pevností
Cena zájezdu 32 500 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 4 – 8 osob
 • Omán
 • Praha/Muscat
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pronajatým autem
 • 9 nocí v hostelu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 6
 • nelze uplatnit