Home > Vyberte si destinaci > Všechny zájezdy > Nepál – tři sedla s výstupem na Lobuche

Nepál – tři sedla s výstupem na Lobuche

Hlavní himálájská oblast s řadou osmitisícovek jako na dlani. Přechod přes tři pětitisícová sedla, výstup na šestitisícový vrchol a návštěva Everest base campu. Přitom stále komfortně, nalehko a se spaním pod střechou. Jestli můžete za celý svůj život jen jedenkrát na trek do Nepálu, tak tato akce je jasná volba!

• nejlepší načasování – 24 dní na horách a přitom pouhých 12 dní dovolené! • na hory a dál – 3 sedla nad 5 000 metrů, návštěva Everest base campu a ještě výstup nad 6 000! • v malé skupince – nejedná se o masový zájezd, ale o poskládání malé skupiny podobně naladěných lidí • letenky již koupeny – akce se na 100 % uskuteční přímo v tomto termínu

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

46 500 Kč 

Ubytování se snídaní

Doprava po Nepálu

Vnitrostátní letenky

Permity a vstupy do NP a na trek

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 15 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca 61 500 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Přelet z ČR do hlavního města Nepálu Káthmándú, přílet, aklimatizace, ubytování v turistickém centru města, ve známé čtvrti Thamel.

Day 2
2. den:

Prohlídka nejvýznamnějších budhistických a hinduistických památek Káthmándú.

Day 3
3. den:

Letecký přesun z Káthmándú do Lukly a přechod do Phakding. Začínáme trek.

Day 4
4. den:

Postupnou aklimatizací nabereme výšku, abychom 8. den akce mohli přejít Renjo la Pass (5360m). Po celou dobu spaní v lodžiích, stravování z místních zdrojů.

Day 5
5. den:

Aklimatizace, nabírání výšky.

Day 6
6. den:

Aklimatizace, nabírání výšky.

Day 7
7. den:

Aklimatizace, nabírání výšky.

Day 8
8. den:

Po předchozí aklimatizaci přejdeme Renjo la Pass (5360m).

Day 9
9. den:

Lehce sklesáme, abychom se hned v zápětí už dobře aklimatizovaní mohli přehoupnout přes druhé z očekávaných sedel – Cho La Pass (5368m). Sestoupíme do Lobuche a zajdeme se podívat až do Everest base campu.

Day 10
10. den:

Lehce klesáme a kocháme se místními krásami.

Day 11
11. den:

Lehce klesáme a kocháme se místními krásami.

Day 12
12. den:

Sestoupíme do Lobuche.

Day 13
13. den:

Zajdeme se podívat až do Everest base campu.

Day 14
14. den:

Příprava na výstup na Lobuche.

Day 15
15. den:

Přenocujeme ve výškovém táboře (erární stany, výška 5400).

Day 16
16. den:

Nalehko zaútočíme na vrchol Lobuche East (6090 m).

Day 17
17. den:

Přehoupneme se přes poslední horské sedlo Kongma la pass (5535m).

Day 18
18. den:

Pozvolna klesáme zpátky do nižších nadmořských výšek.

Day 19
19. den:

Pozvolna klesáme zpátky do nižších nadmořských výšek.

Day 20
20. den:

Pozvolna klesáme zpátky do nižších nadmořských výšek.

Day 21
21. den:

Návrat do Lukly.

Day 22
22. den:

Přesun zpět do Káthmándú.

Day 23
23. den:

Volný den v Káthmándú, volitelná prohlídka místních pamětihodností, nákupy v Thamelu, balení věcí a odlet zpátky do Evropy.

Day 24
24. den:

Přesouváme se na letiště, nasedáme na letadlo a odlétáme zpět do ČR.

Day 25
25. den:

Přílet do ČR.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat privátní dopravou dle terénu (auta, mikrobusy, jeepy). Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Káthmándú). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Po celou dobu spíme pod střechou v místních gesthousech, ubytovnách a v soukromí. Výjimkou je pouze přespání ve výškovém táboře, kde spíme v erárních stanech.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá v Káthmándú z aktuální nabídky místních restaurací, na treku je možnost si v rámci ubytování objednat snídaně, obědy i večeře. Variantu místní stravy lze jedině doporučit, odpadne tak značná část váhy ve vašem batohu. Ceny jídla jsou nižší než v ČR. VODA – vodě z vodovodu doporučujeme se vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájedu je možné kupovat vodu balenou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 1250 Kč (A60 stojí 1750 Kč). Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30/A60 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná).
 1. rezervační záloha – 20 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 11 500 Kč do 11. 9. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Nepálu platí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Zažádat si o ně můžete zde: http://www.online.nepalimmigration.gov.np/tourist-visa. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup do Nepálu není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B" a břišnímu tyfu. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např.  www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Nepálu se platí nepálskými rupiemi (NPR, přibližný kurz 100 NPR = 19,67 CZK). Přivezené americké dolary či eura se dají vyměnit na letištích, v bankách či směnárnách. Běžné mezinárodní platební karty lze použít jen v některých obchodech a vždy je za tuto operaci účtován poplatek. V Káthmándú je možnost výběru hotovosti z bankomatů (často za poplatek).

 

 • ČAS
V Nepálu činí časový posun +4 h 45 min v době zimního času, +3 h 45 minut v době letního času.

 

 • ELEKTŘINA
V Nepálu se používá elektrická energie o napětí 220 V / 50 Hz. Zásuvky jsou většinou našeho typu a běžná vidlicová koncovka do nich pasuje bez adaptéru. Můžeme se ale setkat i s odlišnými zásuvkami (tři kulaté kolíky ve tvaru rovnostranného trojúhelníka). Je možno dobíjet baterie i v lodžích (za poplatek, jehož výše se liší podle nadmořské výšky).

 

 • NÁROČNOST
Jedná se o 24 denní zájezd expedičního typu. Během několikadenního treku vystoupáme do nadmořské výšky nad 6 000 m. n. m., což činí ze zájezdu náročnější variantu.

 

 • POVINNÉ VYBAVENÍ
Kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, sluneční brýle s dobrým filtrem, opalovací krém. Doporučujeme také přípravek na desinfekci vody a trekové hole.

 

 • DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE
V Nepálu se platí nepálskými rupiemi. Kurz se pohybuje cca 20 Kč / 100 NPR. Obecně je Nepál, tak jako většina asijských zemí, levnou destinací. Ceny některých položek jsou polovičně ve srovnání s našimi cenami. Platí, že čím do vyšší nadmořské výšky jdete, tím vyšší ceny jsou. Vždy se snažte smlouvat o cenách.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování v Kathmandu ve čtvrti Thamel se snídaní
 • privátní dopravu z Kathmandu na začátek treku a zpět do Kathmandu
 • dopravu z letiště a na letiště v Kathmandu
 • vnitrostátní letenku Kathmandu - Lukla a zpět
 • permit na trek, povolení k výstupu na Lobuche
 • poplatek za vstup do národního parku
 • ubytování v guest houses, ubytovnách a soukromí během celého treku (není nutné mít stan)
 • povinného nepálského průvodce (včetně vybavení, povinného pojištění)
 • služby českého horského průvodce UIMLA

Za příplatek:

 • zpáteční letenka včetně tax a poplatků cca 15 000 Kč
 • zapůjčení vybavení
 • cestovní pojištění
 • nosiči
Cena zájezdu 46 500 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 – 12 osob
 • Nepál
 • Praha/Káthmándú
 • letecky
 • pěšky, letecky a privátní dopravou
 • 3 noci v hotelu v Káthmándú, 18nocí v místních gesthousech a ubytovnách, 1 noc v erárním stanu
 • zájezd je bez stravy
 • vícedenní turistika ve vyšších nadmořských výškách
 • na treku si každý nese vše v batohu na zádech
 • 13
 • nelze uplatnit