Home > Vyberte si destinaci > Všechny zájezdy > Nepál – trek kolem Manaslu

Nepál – trek kolem Manaslu

Jeden z nejúžasnějších treků v nepálském Himálaji! Velehorskou krajinou můžete obejít osmitisícovku Manaslu (8 163), a ačkoli se budeme pohybovat v oblasti Annapuren, nepotkáme zde překvapivě davy turistů! Je otevřen teprve od roku 2005 a právě zde platí – čím dříve tím lépe! Nezapomenutelné pro vás budou navíc návštěvy budhistických vesnic s tibetskou kulturou, překvapivě rozmanitá krajina, horské louky a fascinující ledovce. Jedná se o jednu z nejpůsobivějších oblastí nepálského Himálaje. Po celou dobu treku spíme pod střechou, stan není vůbec nutný! Pokud navíc chcete jít opravdu nalehko, není problém se po celou dobu treku stravovat v místních jídelnách a restauracích.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

34 800 Kč 

Ubytování v hotelech a gesthousech

Doprava po Nepálu

Permit na trek

Vstup do NP

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 15 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  49 800 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Přílet do hlavního města Káthmándú, ubytování v turistickém centru, ve známé čtvrti Thamel, aklimatizace.

Day 2
2. den:

Prohlídka nejvýznamnějších budhistických a hinduistických památek Káthmándú.

Day 3
3. den:

Pozemní přesun z Káthmándú do Arughat Bazzar (900 m.n.m.) na začátek treku.

Day 4
4. den:

Postupnou aklimatizací nabereme výšku a od deštného pralesa během 10 dní vystoupáme až do pásma velehor. Treking si zpestříme návštěvou termálních pramenů v Tatopani nebo přechodem přes řady dlouhých závěsných mostů v Himalájích. Nejvyšším bodem celého treku bude Larke pass (horské sedlo s nadmořskou výškou 5 106 m) s výhledy na masiv Annapuren a Dhaulagiri. Denní etapy jsou v rozsahu 5 – 7 hodin. Pokud časový itinerář akce dovolí (zejména s ohledem na přílet a odlet z a do Evropy), můžeme si okruh zpestřit návštěvou bočního údolí Tsum Valley.

Day 5
5. den:

Trek (5-7hodin).

Day 6
6. den:

Trek (5-7hodin).

Day 7
7. den:

Trek (5-7hodin).

Day 8
8. den:

Trek (5-7hodin).

Day 9
9. den:

Trek (5-7 hodin).

Day 10
10. den:

Trek (5-7hodin).

Day 11
11. den:

Trek (5-7hodin).

Day 12
12. den:

Trek (5-7hodin).

Day 13
13. den:

Trek (5-7hodin).

Day 14
14. den:

Sestup krásnými rododendrovými lesy a pralesy borovic po staré kupecké stezce do nižších nadmořských výšek a teplejších oblastí. Osady Bhimthang a Tilje.

Day 15
15. den:

Zakončení pěší části treku v Shreechour, odtud už budeme mít zajištěn odvoz.

Day 16
16. den:

Dle fyzické kondice, nálady a časových možností si můžeme trek prodloužit o úsek do Besishaharu. Pokud máte více dnů dovolené, je možné navázat na okruh okolo Annapuren, případně navštívit další zajímavé nepálské lokality (NP Chitwan, Pokharu..).

Day 17
17. den:

Návrat do Káthmándú, nákup suvenýrů, odlet do Evropy.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat privátní dopravou dle terénu (auta, mikrobusy, jeepy). Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Káthmándú). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. V Káthmándú budeme spát v hotelu v centru města (nocleh se snídaní), na treku pak vždy pod střechou v tzv lodžích (jen 1x na tábořišti, ale v erárních stanech). Ve většině lodží je k dispozici tekoucí voda, teplá za příplatek, všude vaří teplou stravu.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá v Káthmándú z aktuální nabídky místních restaurací, na treku je možnost si v rámci ubytování objednat snídaně, obědy i večeře. Variantu místní stravy lze jedině doporučit, odpadne tak značná část váhy ve vašem batohu. Ceny jídla jsou nižší než v ČR.

VODA – vodě z vodovodu doporučujeme se vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájezdu je možné kupovat vodu balenou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná).
 1. rezervační záloha – 12 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 8 000 Kč do 11. 9. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Nepálu platí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Zažádat si o ně můžete zde: http://www.online.nepalimmigration.gov.np/tourist-visa. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup do Nepálu není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B" a břišnímu tyfu. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např.  www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Nepálu se platí nepálskými rupiemi (NPR, přibližný kurz 100 NPR = 19,67 CZK). Přivezené americké dolary či eura se dají vyměnit na letištích, v bankách či směnárnách. Běžné mezinárodní platební karty lze použít jen v některých obchodech a vždy je za tuto operaci účtován poplatek. V Káthmándú je možnost výběru hotovosti z bankomatů (často za poplatek).

 

 • ČAS
V Nepálu činí časový posun +4 h 45 min v době zimního času, +3 h 45 minut v době letního času.

 

 • ELEKTŘINA
V Nepálu se používá elektrická energie o napětí 220 V / 50 Hz. Zásuvky jsou většinou našeho typu a běžná vidlicová koncovka do nich pasuje bez adaptéru. Můžeme se ale setkat i s odlišnými zásuvkami (tři kulaté kolíky ve tvaru rovnostranného trojúhelníka). Je možno dobíjet baterie i v lodžích (za poplatek, jehož výše se liší podle nadmořské výšky).

 

 • NÁROČNOST
Jedná se o 17 denní zájezd expedičního typu. Několikadenní trek prolneme návštěvou místních vesniček. Není nutno nosit příliš těžký batoh – spíme vždy pod střechou a obstarat si jídlo není problém. Náročnější může být změna nadmořské výšky.

 

 • POVINNÉ VYBAVENÍ
Kvalitní a pohodlný batoh (stačí středně velký 30 – 40l), čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, sluneční brýle s dobrým filtrem, opalovací krém. Doporučujeme také přípravek na desinfekci vody a trekové hole.

 

 • DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE
V Nepálu se platí nepálskými rupiemi. Kurz se pohybuje cca 20 Kč / 100 NPR. Obecně je Nepál, tak jako většina asijských zemí, levnou destinací. Ceny některých položek jsou polovičně ve srovnání s našimi cenami. Platí, že čím do vyšší nadmořské výšky jdete, tím vyšší ceny jsou. Vždy se snažte smlouvat o cenách.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování v Kathmandu ve čtvrti Thamel se snídaní
 • privátní dopravu z Kathmandu na začátek treku a zpět do Kathmandu
 • dopravu z letiště a na letiště v Káthmandu
 • permit na trek
 • poplatek za vstup do národního parku
 • ubytování v guest houses, ubytovnách a soukromí během celého treku (není nutné mít stan)
 • povinného nepálského průvodce
 • služby českého horského průvodce UIMLA

Za příplatek:

 • zpáteční letenka včetně tax a poplatků (cca 15 000)
 • cestovní pojištění
 • zapůjčení vybavení
 • nosiči
Cena zájezdu 34 800 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 – 12 osob
 • Nepál
 • Praha/Káthmándú
 • letecky
 • pěšky, místní dopravou, jeepy
 • 2 noci v hotelu v Káthmándú, 13 nocí v místních gesthousech a lodžích, 1 noc v erárním stanu
 • zájezd je bez stravy
 • vícedenní turistika ve vyšších nadmořských výškách
 • na trecích si každý nese vše v batohu sám
 • 11
 • nelze uplatnit