Home > Vyberte si destinaci > Všechny zájezdy > Národní parky Makedonie

Národní parky Makedonie

Jednodenní a dvoudenní túry nás zavedou do NP Šar Planina s nejvyšším vrcholem Makedonie, do národního parku Pelister a také do NP Galičica nad Ochridským jezerem. Navštívíme i pravoslavné kláštery a ochutnáme vynikající balkánské speciality.

Je s podivem, jak je Makedonie neprávem opomíjeným koutem Evropy a přitom bychom ji směle mohli nazývat „západem“ Balkánu. Země oplývající přírodním bohatstvím prožila mnoho staletí v područí Osmanské říše, jejíž vliv se nesmazatelně otiskl do každodenního života. Velice intenzivně se zde mísí slovanská kultura s albánskými, tureckými, srbskými a řeckými reáliemi. Bez obav proto můžeme tvrdit, že Makedonie je na mapách cestovatelů dosud neobjevenou perlou. Ochrana přírody zde neztratila nic ze svého významu. Divoké horské masivy dosahují výšek přes 2 700 m. Nižší patro hor tvoří husté listnaté pralesy, hřebeny pokrývají rozsáhlé alpínské louky a pastviny spásají osamělá stáda ovcí. Návštěvníka ohromí nedostupnost a odlehlost hor ostře kontrastující s klokotem civilizace v hlavních údolích. Na hřebenech často za celý den potkáme jen několik pastevců.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

13 900 Kč 

Ubytování

Doprava mikrobusem

Služby průvodce

Informační materiály

Zákonné pojištění CK

Letenky

nelze 

Tento zájezd nelze realizovat letecky.

Přibližné náklady

 13 900 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

V podvečerních hodinách odjezd z Brna a celonoční cesta přes Maďarsko a Srbsko do Makedonie. Okolo poledne příjezd na dohled pohoří Šar Planina. Ve městě Tetovo omrkneme malovanou mešitu, nasajeme atmosféru Balkánu, a večer se přesuneme do horského střediska Popova Šapka.

Day 2
2. den:

Okolo poledne příjezd na dohled pohoří Šar Planina. Ve městě Tetovo omrkneme malovanou mešitu, nasajeme atmosféru Balkánu, a večer se přesuneme do horského střediska Popova Šapka.

Day 3
3. den:

První vyhlídková túra povede nalehko z Popovy Šapky po travnatých náhorních planinách národního parku Šar Planina k nejvyššímu vrcholu oblasti – Titov Vrv (2 748 m). Společnost nám budou dělat snad jen ovce a jejich psí doprovod z plemene šarplaninců.

Day 4
4. den:

Z údolí říčky Radika se vydáme zdolat nejvyšší vrchol Makedonie, horu Golem Korab (2 753 m) ležící přímo na hranici s Albánií. Z vrcholu se otvírají parádní výhledy na NP Mavrovo na jedné straně a hornaté vnitrozemí Albánie na straně druhé.

Day 5
5. den:

Na tento den je zařazen spíše odpočinkovější program. Přejedeme do oblasti nejkrásnějších jezer Balkánu. Navštívíme nádherný monastýr Sv. Nauma a městečko Ochrid se stejnojmenným hradem (UNESCO). Samozřejmě nevynecháme ani koupání v jezeře.

Day 6
6. den:

Při přechodu hřebene se budeme kochat výhledy na obě známá makedonská jezera – Ochridské i Prespanské lemovaná dalšími horskými hřbety a hlubokými lesy.

Day 7
7. den:

Přechod hřebene

Day 8
8. den:

Přechod hřebene

Day 9
9. den:

Jako orlí hnízdo je situován středověký monastýr shlížející na Pelagonskou pláň z travnatého hřebene posetého žulovými balvany. Vyhlídková trasa nás zavede na rozlehlý hrad Markovi Kuli nad Prilepem.

Day 10
10. den:

Ráno se vydáme přes Srbsko a Maďarsko zpět do ČR s příjezdem ve večerních hodinách.

DOPRAVA

Z Brna odjezd mikrobusem v podvečerních hodinách. Po nočním přejezdu Slovenska, Maďarska a Srbska příjezd do Makedonie kolem poledne. Poslední den se vracíme do ČR ve večerních hodinách. Nástupní místo: Brno


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je realizováno v několikalůžkových penzionech.


STRAVA

Během zájezdu si účastníci zajišťují stravování z vlastních nebo dokoupených zásob. Bez setkání s civilizací půjdeme nejdéle dva dny. Při noclezích v údolí je možné si jídelníček zpestřit návštěvou hospůdek. Těchto dnů je dobré využít k doplnění čerstvých potravin. Ceny zhruba odpovídají českým.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 • rezervační záloha – 8 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 • doplatek 5 900 Kč do 7. 7. 2019.
 


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Makedonie neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Makedonie není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
Místní měnou je makedonský denár (MKD), který se dělí na 100 deni. 1 denár se rovná přibližně 50 haléřům. Eura nebo dolary můžete směnit v jakékoli bance či směnárně. Výběry kartou z bankomatů lze provést ve všech bankách i v rušnějších lokalitách. Platby jsou akceptovány omezeně, u některých obchodů i v ubytovacích zařízeních je možné platit pouze hotově, stejně jako na tržišti.

 

 • ČAS
Čas v Makedonii je shodný s českým.

 

 • ELEKTŘINA
Soustava 230 V • 50 Hz, zástrčky tvoří dvojice kulatých kolíků o průměru 4 mm nebo 4,8 mm s roztečí 19 mm. Pro české kulaté tříkolíkové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

 

 • NÁROČNOST
Túry jsou plánovány jako celodenní, přičemž půjdeme zhruba 6 – 8 hodin s nevelkým převýšením. Trasy vedou po běžných turistických trasách po pěšinách či širších cestách. Obecně u účastníků předpokládáme určitou turistickou zdatnost alespoň minimální fyzickou kondici. Pohybovat se budeme ve výškách 500 – 2 800 m.

Cena obsahuje:

 • dopravu mikrobusem
 • 8x ubytování v penzionu
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Za příplatek:

 • cestovní pojištění
 • pojištění storna zájezdu
Cena zájezdu 13 900 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6-12 osob
 • Makedonie
 • Brno
 • mikrobusem
 • mikrobusem
 • 8 nocí v pensionu, 1 noc v mikrobuse
 • vlastní
 • jednodenní túry po turistických trasách
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v mikrobuse
 • 6
 • nelze uplatnit