Mexiko

Mexiko je přívětivou a exotickou zemí mnoha tváří. Proslulo vynikající kuchyní, výrazným kulturním bohatstvím a přírodními krásami. Během 16 denní expedice navštívíme nejvyšší vulkány Střední Ameriky, které zdobí ledovcové čepice a úchvatné vrcholové krátery. Po náležité aklimatizaci se pokusíme o výstup na Pico de Orizaba, nejvyšší vrchol celého Mexika. Odpočinek po fyzické námaze nabídnou návštěvy poklidných „puebel”, pestrobarevných tržišť, termálních koupališť, pyramid Teotihuacánu a především závěrečný relax na plážích Karibiku a ve vodních parcích. Nezapomeneme ani na prohlídku hlavního města Ciudad de México, největšího náměstí latinské  Ameriky (El Zócalo), domu Fridy Cahlo a samozřejmě si vychutnáme exotické ovoce, čerstvé džusy, voňavé kukuřičné tortily i tradiční čokoládu.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

38 200 Kč 

Pozemní doprava po Mexiku

Ubytování

6x snídaně

Služby průvodce

Informační materiály

Vstupy v rámci programu

Zapůjčení vybavení pro výstup

Pojištění storna

Letenky

cca 25 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  63 200 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Přelet do Ciudad de México. Hlavní město se nachází v nadmořské výšce 2 240 m, a tak nám už druhý den zájezdu, přestože se budeme pohybovat ve městě, poslouží jako slušná aklimatizace. V ranních hodinách navštívíme největší náměstí latinské Ameriky, velkolepé El Zócalo, spatříme nástěnné malby Diega Rivery a zastavíme se u domu věhlasné Fridy Cahlo. Odpoledne navštívíme některá z pestrobarevných pouličních tržišť a v neposlední řadě také malebný hrad Chapultepec. Jediný severoamerický královský hrad, který sloužil jako opravdové vladařské sídlo. Noc strávíme pod střechou stejného hotelu.

Day 2
2. den:

V ranních hodinách navštívíme největší náměstí latinské Ameriky, velkolepé El Zócalo, spatříme nástěnné malby Diega Rivery a zastavíme se u domu věhlasné Fridy Cahlo. Odpoledne navštívíme některá z pestrobarevných pouličních tržišť a v neposlední řadě také malebný hrad Chapultepec. Jediný severoamerický královský hrad, který sloužil jako opravdové vladařské sídlo. Noc strávíme pod střechou stejného hotelu.

Day 3
3. den:

Jako první z celého dne navštívíme skvosty prehispánské mexické kultury - proslulé teotihuakánské pyramidy. V odpoledních hodinách se za pomoci autobusu přesuneme pod stratovulkán Nevado de Toluca. Po cestě se navečeříme a podstoupíme aklimatizační nocleh ve stanech ve výšce cca 4 000 m. Je možné nocovat i níže v 3 500 m. Stanuje se poblíž parkoviště a není tedy třeba nést stan v batohu.

Day 4
4. den:

Čtvrtý den podnikneme buď aklimatizační výstup na vrchol Nevado de Toluca 4 680 m, nebo přechod tohoto vrcholu v rámci celodenní túry po hřebeni kráteru. V případě nepříznivého počasí se vydáme kolem jezer Slunce a Luny, přiléhajících k úpatí sopky. Do následujícího dne přenocujeme v hotelu v nedalekém městě Toluca.

Day 5
5. den:

Po horském výšlapu předchozího dne, dočerpáme síly návštěvou malebného městečka Taxco, proslulého zpracováním stříbra. Po obědě se přesuneme do města Ixtapan de la Sal, kde navštívíme místní termální koupaliště a vodní zábavní park. Noc strávíme v jednom z tamních hotelů.

Day 6
6. den:

V ranních hodinách přejedeme k sopce Iztaccíhuatl, třetí nejvyšší hoře Mexika. Od chaty Altzomoni 4 025 m podnikneme aklimatizační túru s možností výstupu k bivaku Refugio de los Cien 4 780 m. Výstup by nám nalehko neměl zabrat více než 2 – 3 hodiny. V podvečer si odpočineme a na chatě Altzomoni přenocujeme. Je zde třeba mít vlastní spacák.

Day 7
7. den:

V brzkých ranních hodinách zahájíme výstup na samotný vrchol. Dle sněhových podmínek je s sebou třeba nést mačky a cepín. Po zdolání vrcholu sestoupíme stejnou cestou k chatě Altzomoni, kde se navečeříme. Posléze přejedeme do malebného města Puebla, tam přenocujeme.

Day 8
8. den:

Síly na další vysokohorský výstup nabereme v Pueble, oslnivém centru koloniální architektury zapsaném v roce 1987 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Během dne si prohlédneme historické centrum města s jeho velkolepou katedrálou, skvostnou kaplí Rosário i místními tradičními trhy. Navštívíme čtvrť umělců, ulici sladkostí či archeologickou zónu Cholula. V neposlední řadě také nesmíme zapomenout ochutnat tradiční pueblanské jídlo MOLE.

Day 9
9. den:

Po snídani se přesuneme k Pico de Orizaba, abychom zakempovali v upátí přilehlé hory Sierra Negra (3 900 m), odkud následujícího dne vyrazíme k vrcholu. Uskutečníme poslední aklimatizační procházku, navečeříme se a záměrně brzy (cca kolem 19:00) se uložíme do stanů k spánku.

Day 10
10. den:

V 1 hodinu ráno nás vyzvedne jeep, který nás přiblíží k výchozímu bodu a zahájíme výstup. Při dobré kondici a klimatických podmínkách je vrcholu možné dosáhnout přibližně za 6 hodin. Tato varianta výstupu jižní stranou nabízí technicky méně náročnou možnost výstupu, neboť nejdeme přímo po ledovci. Mačky a cepíny jsou zde však v posledních úsecích taktéž zapotřebí. Po zdárném sestupu zpět do bivaku Piedra Grande přejedeme jeepy do Tlachichucy. Zde se navečeříme a přenocujeme. V případě ideálních podmínek strávíme následující den odpočinkem či návštěvou Tlaxcaly.

Day 11
11. den:

Dle podmínek strávíme den odpočinkem či návštěvou Tlaxcaly.

Day 12
12. den:

Většinu dne obětujeme leteckému přesunu zpátky do karibského Cancúnu, kde jsme první den cesty přesedali na vnitrostátní let do Ciudad de México. Tam se ubytujeme v hotelu. Pokud nám zbydou síly a čas budeme pokračovat večerní prohlídkou města.

Day 13
13. den:

Jeden den strávíme relaxováním na jedné z nejhezčích Cancúnských plaží Playa de los Delfines. Na oběd si zajdeme do vynikající restaurace Galeón del Caribe, kde podávají typické krevetové ceviche či pescadillas. V odpoledních hodinách bude následovat volný program.

Den následující navštívíme unikátní vodní svět Xel-ha (či Xcaret) nacházející se uprostřed oblasti Májské Rivéry. Užijeme si šnorchlování a řadu dalších atrakcí zasazených do překrásné krajiny karibského pobřeží.

Day 14
14. den:

14. den navštívíme unikátní vodní svět Xel-ha (či Xcaret) nacházející se uprostřed oblasti Májské Rivéry. Užijeme si šnorchlování a řadu dalších atrakcí zasazených do překrásné krajiny karibského pobřeží.

Day 15
15. den:

Den bude vyhrazen pro volný program na pláži či ve městě. Zájemci mohou případně podniknout výlet lodí na Isla de mujeres, navštívit pyramidy v Tulumu či pyramidy v Chichén Itzá.

Day 16
16. den:

Odlet zpět do ČR.

DOPRAVA

K přepravě po Mexiku využijeme pronajatou dodávku, kterou si vypůjčíme v hlavním městě. Dodávku budeme mít k dispozici až po přelet do Cancúnu a bude nám sloužit i jako "deposit" aktuálně nepotřebných věcí. Během výstupů budeme využívat terénní auta, v Cancúnu pak i místní autobusy.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Ciudad de México). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ve městech budeme nocovat v místních hotelích a penzionech, v převážně 2-4 lůžkových pokojích. V horách budeme spát na horských chatách. Pokud by byly plné, využijeme zapůjčených stanů. S sebou si proto vezmeme pouze karimatku a spacák. Všechna místa na stanování jsou dostupná autem, takže není třeba nosit stan na zádech.


STRAVA

Stravování je zajištěno formou snídaně pouze v některých hotelích a v horách během výstupu na Pico de Orizaba. Většinu jídla si musejí účastníci zájezdu obstarat sami. Budeme využívat lahodné mexické kuchyně, potraviny není problém průběžně doplňovat. V podstatě sebou ani není třeba brát vařič, jelikož všude je dostatek možností jídlo koupit. VODA – vodě z vodovodu doporučujeme se vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájedu je možné kupovat vodu balenou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha –  20 200 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek  18 000 Kč 13. 3. 2019 (19. 9. 2019).


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Mexika neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz. Pozor pouze při letech s mezipřistáním v USA (snažíme se jim vyhnout), kde již vzniká povinnost na vízum či ESTA.

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Mexika není požadováno žádné povinné očkování. Doporučeno je základní očkování pro každého cestovatele: očkování proti žloutence – hepatitidě typu "A" i "B" a břišnímu tyfu. Zkontrolujte si také platnost pravidelných očkování proti tetanu a dalším.  Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Mexiku se platí mexickým pesem (MXN, 1 MXN = cca 1,20 CZK). Vezměte s sebou eura či americké dolary (někde můžete zaplatit i přímo americkými dolary). Nejvýhodnější kurz najdete ve směnárnách. Směnárny najdete ve větších městech. Mimo větší města u sebe mějte dostatek mexických pes v hotovosti, nezapomeňte na drobné, někteří obchodníci nemají dostatek drobných na vrácení. Pokud budete platit kartou, počítejte s tím, že se cena zboží může zvýšit o 5 – 10 %.

 

 • ČAS
Mexiko se rozkládá ve 4 časových pásmech. My se budeme pohybovat v pásmu -7 h v době zimního času a -6 h v době letního času oproti České republice, v Cancúnu je to pak -6 h v době zimního času a -5 h v době letního času.

 

 • ELEKTŘINA
Elektrická síť v Mexiku je 127 V a 60 Hz. Mexiko má zásuvky uzpůsobené na ploché konektory podobně jako v USA. Pro zapojení spotřebičů a elektroniky budete potřebovat adaptér. V hotelech najdete i zásuvky evropského typu.

 

 • NÁROČNOST
Jedná se o 16 denní zájezd expedičního typu. Výlety do národních parků a hor se budou prolínat s návštěvou kulturních památek a měst. Bude tedy čas si mezi jednotlivými výstupy odpočinout. Všechny túry a výlety jsou nalehko, bez nutnosti nošení těžkých batohů. Samotný výstup není nijak technicky náročný, všechny vrcholy jsou dostupné turisticky. Na Pico de Orizaba volíme jednodušší výstupovou trasu, kde není nutné překonávat ledovec. Pokud by se dala dohromady skupina, která by měla zájem o ledovcový výstup, lze jej za příplatek zajistit. Náročnost výstupů je dána především nadmořskou výškou hlavních vrcholů, na které je třeba ve vrcholový den vystoupat přes 1 300 m. Výstup však není povinný a lze jej vynechat.

 

 • POVINNÉ VYBAVENÍ
Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5°C, karimatka, kvalitní a pohodlný batoh (stačí středně velký 30 – 40l), čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrým filtrem. Doporučujeme také přípravek na desinfekci vody a trekové hole.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • 12x ubytování v hotelích
 • 2x ubytování na horských chatách
 • 1x spaní ve stanu
 • 6x snídaně
 • pozemní doprava po Mexiku
 • vstupy do NP v rámci programu
 • vstupné do Casa Azul Frida Cahlo
 • vstupné do Teotihuacán
 • servis místní agentury na Pico de Orizaba
 • zapůjčení vybavení pro výstup na Iztaccíhuatl a Pico de Orizaba
 • služby českého a místního průvodce, horského vůdce
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Za příplatek:

 • zpáteční letenka včetně tax a poplatků cca 25 000 Kč
 • vstup do vodního světa Xel-ha (Xcaret)
 • cestovní pojištění
Cena zájezdu 38 200 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 - 12 osob
 • Mexiko
 • Praha/Ciudad de México
 • letecky
 • vypůjčenou dodávkou, během výstupů terénními auty, v Cancúnu místními autobusy
 • 12x ubytování v hotelích, 2x ubytování na horských chatách, 1x spaní ve stanu
 • V ceně je 6x snídaně, ostatní si účastníci zajistí sami. Možnost nákupu jídla na místě. Vodu je nutno zakoupit balenou, popř. použít tablety na čištění.
 • turistika nalehko, výstupy do vyšších nadmořských výšek
 • turistika s malým batohem, ostatní věci zůstávají v dodávce
 • 10
 • nelze uplatnit