Maroko

Maroko není jen letoviskem turistů, kteří jedou za mořem a sluncem. Je především místem, kde tě osloví srdeční lidé a jejich srdečná kultura a dodnes i obdivuhodná zručnost řemeslníků. Navštívíš slavná města Rabat a Marrakéš a jejich trhy, ale projdeš se i v horách Atlasu. Ochutnáš skvělou kuchyni, nebo jen místní fíky a plody opuncie.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

22 800 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování v hostelích

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 8 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca 30 800 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »
« 1 z 3 »

Zájezd organizujeme pravidelně od roku 2014. Šance, že se zájezd uskuteční i v letošním roce, je vysoká.

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy do města Marrákeš, nocleh v hotelu nebo městském domě.

Day 2
2. den:

Přesun z Marrákeše do Vysokého Atlasu, výprava do okolí Imlilu.

Day 3
3. den:

Celodenní trek pohořím s výhledem na berberské vesničky a vrcholy hor.

Day 4
4, den:

Přejezd z Imlilu přes sedlo Tizi-n-Test ve výšce 2092 m.n.m. Návštěva historické mešity Tin Mal. Odjezd do údolí šafránu, návštěva muzea (pěstování a využití šafránu) nebo kasby (původního opevněného sídla), ve kterém dodnes bydlí místní obyvatelé.

Day 5
5. den:

Z Taliouine do města Zagora v údolí řeky Draa – prohlídka Zagory a přejezd do pouštní oblasti a výlet v okolí osady Mhamid. Podvečerní výlet do pouště.

Day 6
6. den:

Cesta pouštní oblastí až do městečka Tinerhir, návštěva trhu s kořením. Procházka soutěskou Todra, kde vysoké skalní stěny svírají říčku Todra a formují se do zajímavých tvarů.

Day 7
7. den:

Dobrodružný přejezd horskou stezkou do soutěsky Dades. Prohlídka města Ouarzazate. Pro zájemce návštěva filmových ateliérů.

Day 8
8. den:

Přejezd k Ait ben Haddou, kudy kdysi vedla karavanní stezka. Prohlídka ksaru (opevněné vesnice) a agadiru (opevněné sýpky), zrestaurované pod patronátem UNESCO. Horskou stezkou k pevnosti Telouet, krátká prohlídka a přejezd přes hory k největším marockým vodopádům Cascades d´Ouzoud. Posezení u vodopádů, pozorování makaků.

Day 9
9. den:

Celodenní trek různorodou krajinou v okolí vodopádů.

Day 10
10. den:

Essaouira – prohlídka mediny (starého města) s hradbami a výhledem na moře, procházka po trhu, ochutnávka místních specialit.

Day 11
11. den:

Přejezd do Marrakéše, toulky spletitými uličkami mediny s nezapomenutelným trhem, večerní hostina na Djemaa el Fna.

Day 12
12. den:

Odlet do Prahy.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme v Marrakéši vjedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Marrakéši). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát převážně v hostelech (11 nocí).  V hostelu je vždy dostupná sprcha, toaleta a občas i kuchyňka.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou srovnatelné s Českou republikou, na některých místech je trochu levněji.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 288 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění B včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 12 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 11 500 Kč do 8. 3. 2020.


 

DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro krátkodobý vstup do Maroka neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz
 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup do Maroka není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B" a břišnímu tyfu. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např.  www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.
 • MĚNA
V Maroku se platí marockým dirhamem (MAD, 1 MAD = cca 2,40 CZK). Eura či americké dolary dovezené z Čech bez problému směníte v četných směnárnách. Bez problému zde vyberete i z bankomatu, což vyjde nastejno, možná i levněji, jako ve směnárnách (zkontrolujte poplatky u své banky). Avšak pozor na maximální limity výběru.
 • ČAS
V Maroku platí stejný čas jako v České republice.
 • ELEKTŘINA
V Maroku najdete stejné elektrické zásuvky jako v České republice (220 V). Není tedy třeba redukce.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování - 11 nocí v hostelu
 • dopravu půjčeným autem, včetně nafty
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenka cca 8 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh
Cena zájezdu 22 800 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 - 14 osob
 • Maroko
 • Praha/Marrakéš
 • letecky - není zahrnuto v ceně zájezdu
 • pronajatým autem
 • 11 nocí v hostelu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 6
 • nelze uplatnit