Korsika

Korsika je ideálním místem pro aktivní dovolenou, čekají tu na vás nejen překrásné hory s impozantními vrcholy, díky nimž je Korsika právem nazývána „pohořím v moři“, ale i divoké a neporušené kouty hornatých oblastí ostrova, malebné zátoky, kilometry písečných pláží, rozsáhlé lesy, křišťálově čistá horská jezera a potoky.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

9 900 Kč 

Ubytování - kempovné

Dopravu autobusem

Přeprava trajektem

Tranzitní poplatky a parkovné

Průvodce

Letenky

nelze 

Tento zájezd nelze realizovat letecky.

Přibližné náklady

9 900 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 2 z 2 »

Day 1
1. den:

Odjezd z ČR v ranních hodinách, přejezd do Itálie k městu Livorno, odkud se následný den poplavíme trajektem na Korsiku.

Day 2
2. den:

Dopolední trajekt na Korsiku a první seznámení s ostrovem. Přejezd na severozápad ostrova, kde je možnost prvního koupání v moři. Pro zájemce nenáročná túra na vyhlídkový vrchol Punta Liatoggiu (223 m).

Day 3
3. den:

Celodenní túra na Monte Astu (1 535m), kterou lze bez přehánění označit za jednu z nejkrásnějších na Korsice. Bohatá místní flora a výhledy do okolí okouzlí každého. Večerní přejezd do kempu k městečku Corte.

Day 4
4. den:

Návštěva historického města Corte, poté nenáročná túra v údolí řeky Tavignano. Čeká nás hluboká soustěska s četnými tůněmi lákajícími ke koupání a krásné výhledy na řeku. Večerní přejezd do kempu pod horu Monte Cinto.

Day 5
5. den:

Pro zájemce celodenní výstup na Monte Cinto (2 710 m), krále korsických hor. Tůra na nejvyšší vrchol Korsiky vede v první části suťovými poli, dále skalnatými žlaby a zářezy. Dokonalé výhledy z vrcholku jsou zaslouženou odměnou. Alternativní možností je lehčí túra v údolí.

Day 6
6. den:

Přejezd průsmyku Col de Vergio k soutěsce Spelunca – jedné z nejznámějších turistických atrakcí ostrova, možnost koupání v túňkách. Odpoledne přesun do přístavu Porto, prohlídka, případně koupání v moři.

Day 7
7. den:

Celodenní okružní túra na Capu d´Orto s fantastickými výhledy. Pestrá tůra nabízí mnoho scenérií, vyhlídkové body jsou označeny kamennými mužíčky, z nichž kurunním je vrcholek s výhledem do hlubin zálivu Golfe de Porto. Alternativně odpočinkový den na pláži v Portu.

Day 8
8. den:

Dopolední túra ke strážní věži Janovanů na skalnatém útesu až k jeho cípu a útvarům Capu Rosso. Strmé útesy padající do hlubin moře, travnaté žlaby a skalnaté útvary tvoří magickou atmosféru. Odpoledne přejezd do vnitra ostrova, do hor k městečku Bastelica.

Day 9
9. den:

Bergeries des Pozzi – hřebenová túra na horské louky Pozzines, plné romantických jezírek. Cesta zpět nás zavede mezi několik salaší a otevře nám nádherné vyhlídky na okolní hory. Odpoledne přejezd na jižní cíp ostrova, ke krásnému městu Bonifacio.

Day 10
10. den:

Bonifacio a Capu Pertusato – prohlídka historického města Bonfiacio a procházka po útesech Cape Pertusato s báječným výhledem na Bonifacio. Domy jsou vystavené na nejzazším okraji vápencových útesů a společně s historickými hradbami tvoří impozatní scenérii. Večerní přejezd na sever ostrova k městu Bastie.

Day 11
11. den:

Trajektem z Bastie do Itálie, odpolední návštěva historického města Pisa. Pisa je proslulá svou Šikmou věží na naměstí Zázraků (Campo dei Miracoli), ale může se chlubit dalšími historickými památkami jako je například baptisterium nebo středověký hřbitov dóm a Camposanto. Noční přejezd zpátky do ČR.

Day 12
12. den:

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat autobusem s odjezdem z Prahy. Letecká varianta zájezdu není možná.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v kempech (10 nocí) ve vlastních stanech a jednu noc budeme spát v autobusu při nočním přejezdu zpět do ČR. V kempech je vždy dostupná teplá sprcha, toalety, kuchyňka a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou přibližně 2x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 288 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění B včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 5 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 4 900 Kč do 15. 8. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup na Korsiku, tedy na území Francie, neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz
 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup na Korsiku není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.
 • MĚNA
Na Korsice se platí eury (EUR, 1 EUR = cca 25 CZK). Doporučujeme směnit si dostatečný obnos před cestou. České koruny na Korsice nesměníte. Výběry z bankomatů a platba kartou nejsou v civilizaci problém.
 • ČAS
Na Korsice platí stejný čas jako v České republice.
 • ELEKTŘINA
Na Korsice najdete stejné elektrické zásuvky jako v České republice (220 V). Není tedy třeba redukce.

Cena obsahuje:

 • dopravu autobusem
 • ubytování (kempovné)
 • 2 přejezdy trajektem
 • tranzitní poplatky a parkovné
 • kvalifikovaného průvodce
 • organizační služby před zájezdem
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • cestovní pojištění
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 9 900 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 35 - 45 osob
 • Francie - Korsika
 • Praha - Florenc
 • Autobusem - po celou dobu zájezdu
 • 10 nocí ve vlastním stanu, 1 noc v autobusu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autobusu
 • 8
 • nelze uplatnit