Kanada a Aljaška

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

39 200 Kč 

Pronájem auta, vč. paliva

Ubytování

Průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 17 500 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  56 700 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

Day 1
1. den:

Letecky Praha – Seattle, transfer do kempu, ubytování a meeting s průvodcem.

Day 2
2. den:

Vancouver - prohlídka největších atrakcí města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge.

Day 3
3. den:

NP Banff - časně odjezd na východ do Rocky Mountains, zastávka v Kamloops, ubytování v Revelstoke.

Day 4
4. den:

Průjezd krásnou přírodou národních parků Glacier, Yoho a Banff. Návštěva peřejí Kicking Horse a vodopádů Takakkaw, jezer Lake Louise a Moraine Lake, nocleh ve známém letovisku Banff.

Day 5
5. den:

NP Jasper - celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway lemované přírodou plnou horských štítů a ledovců. Návštěva jezera Peyto známého neskutečně sytě zelenou vodou a ledovce Columbia, fakultativně možnost túry speciálním busem na ledovec. Závěrem dne návštěva městečka Jasper a ubytování.

Day 6
6. den:

NP Mt. Robson - odjezd do parku, kterému vévodí stejnojmenný štít. Vycházka podél Robson River k jezeru Kinney, nocleh v Prince George.

Day 7
7. den:

Dease Lake - časně ráno přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy.

Day 8
8. den:

Alaska Highway - průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“. V podvečer příjezd do slavného městečka Skagway (USA).

Day 9
9. den:

Skagway - po stopách zlaté horečky, prohlídka historického downtownu Skagway, návštěva výchozího místa trailu na Chilcoot Pass a White Pass. Odpoledne odjezd lodním trajektem do městečka Haines, po krátké prohlídce pokračování cesty krásnou hornatou krajinou do Haines Junction (opět Kanada), ubytování.

Day 10
10. den:

Kluane Range - přejezd přes území Kanady do USA, s jedinečnými scenériemi rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v osadě Tok ve večerních hodinách.

Day 11
11. den:

Fairbanks - se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole do nejsevernějšího bodu naší cesty – města Fairbanks. Prohlídka centra města, poté odjezd do oblasti NP Denali.

Day 12
12. den:

NP Denali - celodenní túra busem správy národního parku, pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou, nocleh na stejném místě.

Day 13
13. den:

Anchorage - přejezd a prohlídka tohoto největšího a nejdůležitějšího města Aljašky, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě. Po ubytování v odpoledních hodinách individuální volno.

Day 14
14. den:

NP Kenai Fjords - odjezd do Sewardu na poloostrov Kenai; fakultativní možnost jedinečné plavby lodí do NP Kenai Fjords, domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech. Na zpáteční cestě krátká zastávka u jezera Portage se stejnojmenným ledovcem.

Day 15
15. den:

NP Wrangell - St. Elias Range - odjezd do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce pásma Matanuska Range a později NP Wrangell – St. Elias. Ubytování ve večerních hodinách ve známé osadě Tok.

Day 16
16. den:

Dawson City - celodenní putování krajem zlatokopů po cestě vedoucí divokou přírodou po vrcholech hor do světoznámého městečka zlatokopů Dawson City (Kanada). Po příjezdu ubytování a volno k prohlídce centra města. Doporučujeme návštěvu saloonu Diamond Tooth Gertie´s se stylovou zábavou – bar, kasino, kankánové tanečnice... Pozdě večer výjezd na horu The Dome, na jejímž vrcholu v létě celou noc nezapadá slunce.

Day 17
17. den:

Odpočinkový den, návštěva slavných záborů na potocích Bonanza a Eldorado, kde si můžete zapůjčit rýžovací pánev a zkusit štěstí, a návštěva hrobu českého cestovatele a polárníka Jana Welzla.

Day 18
18. den:

Whitehorse - přejezd a po ubytování následuje prohlídka hlavního města provincie Yukon.

Day 19
19. den:

Volné dopoledne, dle cestovního plánu transfer na letiště. Vnitrostátní přelet do Vancouveru a přejezd do Seattlu. Ukončení zájezdu a odlet do ČR.

Day 20
20. den:

Návrat do České republiky.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme v Seattlu v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Seattlu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát převážně v kempech a na tábořištích (17 nocí) ve vlastních stanech.  V kempech je vždy dostupná sprcha, toalety a občas i kuchyňka.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou 2x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 1 300 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkymodrá knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 19 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 20 000 Kč do 20. 6. 2019.

Cena obsahuje:

 • ubytování - 17 nocí ve vlastním stanu
 • dopravu půjčeným autem, včetně nafty
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenka vč. tax a poplatků cca 14 000 Kč
 • poplatek za vízum pro vstup do Kanady a USA cca 900 Kč
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 39 200 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 – 12 osob
 • Kanada, USA
 • Praha/Seattle
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pronajatým autem
 • 17 nocí ve stanu
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 14
 • nelze uplatnit