Kanada a Aljaška

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

51 800 Kč 

Pronájem auta, vč. paliva

Ubytování

Průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 28 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  79 800 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy do Vancouveru s přestupem. Začátek zájezdu ve Vancouveru na letišti. Transfer na ubytování a meeting s průvodcem.

Day 2
2. den:

Vancouver - prohlídka největších atrakcí města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge.

Day 3
3. den:

NP Banff - časně odjezd na východ do Rocky Mountains, zastávka v Kamloops, ubytování v Revelstoke.

Day 4
4. den:

Průjezd krásnou přírodou národních parků Glacier, Yoho a Banff. Návštěva peřejí Kicking Horse a vodopádů Takakkaw, jezer Lake Louise a Moraine Lake, nocleh ve známém letovisku Banff.

Day 5
5. den:

NP Jasper - celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway lemované přírodou plnou horských štítů a ledovců. Návštěva jezera Peyto známého neskutečně sytě zelenou vodou a ledovce Columbia, fakultativně možnost túry speciálním busem na ledovec. Závěrem dne návštěva městečka Jasper a ubytování.

Day 6
6. den:

NP Mt. Robson - odjezd do parku, kterému vévodí stejnojmenný štít. Vycházka podél Robson River k jezeru Kinney, nocleh v Prince George.

Day 7
7. den:

Dease Lake - časně ráno přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy.

Day 8
8. den:

Na programu pracujeme

Day 9
9. den:

Alaska Highway - průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“. Whitehorse - přejezd a po ubytování následuje prohlídka hlavního města provincie Yukon.

Day 10
10. den:

Skagway - po stopách zlaté horečky, prohlídka historického downtownu Skagway, návštěva výchozího místa trailu na Chilcoot Pass a White Pass. Odpoledne odjezd lodním trajektem do městečka Haines, po krátké prohlídce pokračování cesty krásnou hornatou krajinou do Haines Junction (opět Kanada), ubytování.

Day 11
11. den:

Kluane Range - přejezd přes území Kanady do USA, s jedinečnými scenériemi rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v osadě Tok ve večerních hodinách.

Day 12
12. den:

Dawson City - celodenní putování krajem zlatokopů po cestě vedoucí divokou přírodou po vrcholech hor do světoznámého městečka zlatokopů Dawson City (Kanada). Po příjezdu ubytování a volno k prohlídce centra města. Doporučujeme návštěvu saloonu Diamond Tooth Gertie´s se stylovou zábavou – bar, kasino, kankánové tanečnice... Pozdě večer výjezd na horu The Dome, na jejímž vrcholu v létě celou noc nezapadá slunce.

Day 13
13. den:

Fairbanks - se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole do nejsevernějšího bodu naší cesty – města Fairbanks. Prohlídka centra města, poté odjezd do oblasti NP Denali.

Day 14
14. den:

NP Denali - celodenní túra busem správy národního parku, pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou, nocleh na stejném místě.

Day 15
15. den:

Anchorage - přejezd a prohlídka tohoto největšího a nejdůležitějšího města Aljašky, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě. Po ubytování v odpoledních hodinách individuální volno.

Day 16
16. den:

NP Kenai Fjords - odjezd do Sewardu na poloostrov Kenai; fakultativní možnost jedinečné plavby lodí do NP Kenai Fjords, domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech. Na zpáteční cestě krátká zastávka u jezera Portage se stejnojmenným ledovcem.

Day 17
17. den:

Přesun na letiště v Anchorage a odlet zpět do Evropy.

Day 18
18. den:

Návrat do České republiky.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme ve Vancouveru v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná ve Vancouveru a končí v Anchorage). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát převážně v hostelech a na chatách (15 nocí).  Na ubytování je vždy dostupná sprcha, toalety a občas i kuchyňka.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou 2x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 1 300 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 24 200 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 25 000 Kč do 20. 6. 2020.


 

DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup na území USA neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov a mít vlastní platný ePas (cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji). Registraci v rámci ESTA (Electronic System of Travel Authorization) je doporučeno provést minimálně 72 hodin před nastoupením cesty. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

Pro vstup do Kanady neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. V zájmu zvýšení bezpečnosti však zavedla Kanada povinnou registraci do systému elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“ obdobný systému ESTA používanému v USA.  Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada. Vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin, proto je vhodné žádost podat s dostatečným předstihem. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 • OČKOVÁNÍ
Do Kanady ani USA není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.
 • MĚNA
Měnou v Kanadě je kanadský dolar (CAD, 1CAD = cca 17CZK). Není problém najít směnárnu či banku a téměř všude se dá platit kartou. Na Aljašce zaplatíte americkými dolary (USD, 1USD = cca 22CZK) a i zde najdete dostatek bankomatů a ve většině případech zaplatíte kartou.
 • ČAS
V Kanadě se většinou budeme pohybovat v časovém pásmu s rozdílem -9 hodin od času českého (Seattle, Vancouver, hora Robson, jezero Dease, atd.) v době zimního času, -8 h v době letního času. V Banffu, NP Jasper,  už je rozdíl jen -8 h v době zimního času a -7 h v době letního času. Aljaška -10 h v době zimního času, – 9 h v době letního času.
 • ELEKTŘINA
V Kanadě, USA (a tedy i na Aljašce) se používá elektrická energie o napětí 120V a frekvenci 60Hz. Pro Čechy je potřeba adaptér.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování - 15 nocí v hostelech a na chatách
 • dopravu půjčeným autem, včetně nafty
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenka vč. tax a poplatků cca 28 000 Kč
 • poplatek za vízum pro vstup do Kanady a USA cca 900 Kč
 • vstupy do památkových objektů
Cena zájezdu 51 800 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 – 12 osob
 • Kanada, USA
 • Praha/Vancouver
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • pronajatým autem
 • 15 nocí ve hostelu a na chatách
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 12
 • nelze uplatnit