Japonsko

Japonské Alpy jsou rozsáhlý masív hor, který se rozkládá na hlavním ostrově Honšú. Chcete-li poznat Japonsko z trochu jiné stránky, připravili jsme pro Vás to nejzajímavější, co nabízejí, od údolních městeček a vesniček až po majestatné vrcholky hor. Zažijte pravé japonské horské ubytování pod vrcholky místních velikánů s typickou japonskou snídaní. Když budeme mít štěstí, můžeme pozorovat místní faunu, například opice, horské kozy anebo medvědy.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

74 900 Kč 

Zpáteční letenka

Privátní ransfer z letiště do Hakuby a zpět

8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji

Přeprava na místě

3x polopenze v horských chatách 

Průvodce a servis partnerské CK

Pojištění CK proti úpadku

Letenky

0 Kč

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky je zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Praze). 

Přibližné náklady

 74 900 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

Day 1
1. den:

Odlet z ČR do Tokia.

Day 2
2. den:

Přílet do Tokia a přesun do Hakuby.

Day 3
3. den:

Takzvaný zahřívací výstup na jeden z nejvyšších vrcholů v Hakubě - horu Karamacu. Výstup si usnadníme vleky v Happo one lyžařském areálu. Stezka prochází krásným hřebenem s krásným jezírkem, ve kterém se zrcadlí okolní horské masivy.

Day 4
4. den:

řechod hřebenu přes Širomadake do Cugaike Zažijete jeden z nejkrásnějších zážitků Vaší dovolené. První den Vás čeká výstup do výšky téměř 3 000 m.n.m. Stoupání částečně probíhá po místním „ledovci“ s nádhernými místními květinami v okolí. Spát dnes budete ve stylové turistické chatě, odkud je úžasný výlet do okolí, zvlášť při východu a západu slunce. Druhý den bude následovat sestup po hřebenu do Národního parku Cugaike.

Day 5
5. den:

Druhý den bude následovat sestup po hřebenu do Národního parku Cugaike.

Day 6
6. den:

Dnes si trochu odpočinete a místo hor Vás čeká příjemné poznání města Macumoto. Zde se také nachází jeden z posledních čtyř hradů v Japonsku, který se dodnes dochoval v původním stavu. Budete mít možnost navštívit místní onsen (lázně) či nakoupit suvenýry.

Day 7
7. den:

Turistika v horské oblasti Kamikoči Kamikoči je jedna z nejznámějších oblastí v severních Japonských Alpách. Dnes Vás čeká přechod přes tzv. Ginza road, která patří mezi nejkrásnější horské cesty v Japonsku. V závislosti na počasí proběhne výstup na nejvyšší vrchol v oblasti – Jarigadake, který přesahuje 3 000 m.n.m. Pokud nebude počasí přát tomuto výšlapu, nebojte. V okolí je dostatek horských chat i nespočet vrcholů, na které se dá vystoupat.

Day 8
8. den:

V závislosti na počasí proběhne výstup na nejvyšší vrchol v oblasti – Jarigadake, který přesahuje 3 000 m.n.m. Pokud nebude počasí přát tomuto výšlapu, nebojte. V okolí je dostatek horských chat i nespočet vrcholů, na které se dá vystoupat.

Day 9
9. den:

Sestup z hory, kterou nám počasí dovolí zdolat.

Day 10
10. den:

Opět privátním taxi odjezd zpět do Tokia na letiště. Odlet do ČR.

Změna programu zájezdu vyhrazena.

DOPRAVA

K přepravě po Japonsku využíváme pronajaté taxi, které jsou do ceny zájezdu zahrnuty. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky je zahrnuta do ceny zájezdu a nelze ji objednat zvlášť.


UBYTOVÁNÍ

Nocujeme v jednoduchých hostelech a horských chatách ve dvoulůžkových pokojích.


STRAVA

Během treku je zajištěna polopenze. V ostatních dnech se budeme stravovat v restauracích, na tržištích a z vlastních zásob, které není problém průběžně dokupovat.

Voda z kohoutků může být použita jako pitná, avšak je relativně hodně chlórovaná. K pití doporučujeme minerální vodu v lahvích.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování.

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 • rezervační záloha – 45 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 • doplatek 29 900 Kč do 20. 6. 2019 (24. 7. 2019, 7. 8. 2019)
 


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu, mohou pobývat na území Japonska bez víza po dobu nepřesahující 90 po sobě jdoucích dnů.  Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Japonska není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ i "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Japonsku se k placení používá tzv. Japonský jen (JPY, 1oo JPY = cca 20,66 CZK).  Japonské jeny dostanete i v českých směnárnách. Americké dolary či Eura lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli oficiální bance nebo směnárně. Platba kartou je možná ve větších městech, v supermarketech a luxusnějších hotelech. Ne všechny bankomaty akceptují evropské platební karty. Bez problému si však vyberete z bankomatu Citibank.

 

 • ČAS
V Japonsku činí časový posun +8 hodin v době zimního času a +7 hodin v době letního času.

 

 • ELEKTŘINA
V Japonsku je elektrické napětí 100V a 50 hertzů na východě resp. 60 hertzů na západě země. Elektrické spotřebiče, které lze nastavit na 110V můžete používat, pokud máte adaptér. Mějte na paměti rozdílné elektrické napětí, pokud chcete jako suvenýr kupovat elektroniku.

 

 • NÁROČNOST
Tento zájezd nevyžaduje žádné specifické nároky na účastníky. Dobrá fyzická kondice je však nezbytná. Vícedenní přechody proložíme poznáváním památek.

 

 • POVINNÉ VYBAVENÍ
Kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrým UV filtrem.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky je zahrnuta do ceny zájezdu.

Cena obsahuje:

 • letenku do Tokia a zpět
 • privátní transfer z letiště do Hakuby a zpět
 • 8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
 • přeprava na místě
 • 3x polopenze v horských chatách
 • průvodce a servis partnerské CK
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • cestovní pojištění
Cena zájezdu 74 900 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 - 12 osob
 • Japonsko
 • Praha
 • letecky
 • místním taxi
 • 8 nocí ve dvoulůžkovém pokoji
 • zájezd je bez stravy, 3x polopenze v horských chatách
 • jednodenní turistika nalehko, 2 vícedenní přechody
 • při přechodech si neseme potřebné věci v batohu na zádech
 • 6
 • nelze uplatnit