Japonsko na kole

Vydejte se s námi poznat Japonsko úplně z jiné stránky. Pokud jste vášniví milovníci outdoorových sportů, máme pro Vás jedinečnou příležitost poznat krásnou japonskou přírodu ze sedla kola. Projedete se po japonské krajině a  poznáte to pravé dobrodružství.

Tento cyklistický zájezd začne v centru japonských Alp, v Hakubě.  První zastávkou bude Macumoto, historické město, jehož dominantou je krásný stejnojmenný japonský hrad. Dále budeme pokračovat okolo jezera Suwa až do města Kofu. Kofu se nachází v krásném údolí, kde se rozprostírají nekonečné lány vinic. Odtud už je to jen kousek k posvátné hoře Fudži, která se tyčí nad okolní krajinou. Cesta povede okolo dalších jezer, nezapomenutelnou krajinou zvrásněnou lávou, která tudy kdysi dávno protékala.

Další etapy nás již zavedou k pobřeží Pacifického oceánu. Budeme sestupovat z náhorní plošiny hory Fudži a přibližovat se cíli naší cesty poloostrovu – Izu, který je vyhlášený svými plážemi a horkými prameny. Cílem naší cesty bude město Šimoda. Místní centrum veškerého dění.

Denní porce kilometrů se pohybuje v rozmezí 50-80 km v závislosti na zvolené trase.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

94 200 Kč 

Zpáteční letenka do Tokia

Transfer z letiště do Hakuby a zpět

7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji

7x snídaně

Doprovodné vozidlo po celou dobu pobytu

Půjčení kola a bezpečnostního vybavení

Průvodce a servis partnerské CK

Pojištění CK proti úpadku

Letenky

0 Kč

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky je zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Praze).

Přibližné náklady

 94 200 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

20.7. - 28.7. 2019 94 200 Kč obsazeno
24.8. - 1.9. 2019 94 200 Kč obsazeno
5.10. - 13.10. 2019 94 200 Kč obsazeno

Day 1
1. den:

Odjezd z ČR do Tokia.

Day 2
2. den:

Přílet do Tokia a přesun do Hakuby. Přeprava privátním taxi do Hakuby, dějiště zimních Olympijských her v Naganu 1998.

Day 3
3. den:

Z Hakuby se rozjedeme do Macumota, cesta povede překrásným údolím s výhledem na okolní japonské Alpy, které se odrážejí jako v zrcadle v horských jezerech. Cestou je možné se zastavit ve wasabi farmě a také si prohlédnout historický hrad ve městě Macumoto.

Day 4
4. den:

Hlavním lákadlem tohoto dne bude projížďka okolo jezera Suwa, které se rozprostírá u stejnojmenného města. Projedeme také městem Šiodžiri, které se pyšní bohatou vinařskou historií a bude naší první zastávkou s vinnou tématikou. Nespočet japonských hradů a chrámu bude také k vidění.

Day 5
5. den:

Dnešní etapa nás zavede do hlavního města prefektury Jamanaši, Kofu. Město se opět nachází ve význačné vinařské oblasti Japonska a bude takto naši druhou zastávkou spojenou s vinařskou tématikou. Cestou je možné zastavit se v národní přírodní památce rokli Šosenkjó.

Day 6
6. den:

Jeden z hlavních zážitků celého zájezdu nás čeká v této etapě. Budeme se pohybovat v okolí hory hory Fudži a jejich pěti jezer. Čeká nás stoupání do výšky 1000 metrů nad mořem s nespočetným množstvím nezapomenutelných vyhlídek do okolí. Tato etapa bude fyzicky nejnáročnější.

Day 7
7. den:

Z města Gotenba, které je známé díky svým horkým onsenovým pramenům a výhledu na horu Fudži se přesuneme do města Ita, které je branou cesty na poloostrov Izu. Hlavním lákadlem je jízda okolo jeho pobřeží s výhledem na horu Fudži v pozadí.

Day 8
8. den:

Na výběr je několik tras, jak dosáhnout hlavního turistického střediska v oblasti města Šimoda. Lze se vypravit podél vody, nebo kopcovitým terénem ve středu poloostrova. Dnes budeme spát kousek od pláže s překrásným výhledem.

Day 9
9. den:

Odjezd do Tokia a návrat do ČR. Přeprava na vlak, šinkasenem do Tokia, poté na letiště a odlet zpět do ČR.

DOPRAVA

K přepravě po Japonsku využíváme pronajaté taxi, vlak a jízdní kola které jsou do ceny zájezdu zahrnuty. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky je zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Praze).


UBYTOVÁNÍ

Nocujeme v jednoduchých hostelech.


STRAVA

Máma zajištěny snídaně. Ostatní si zajišťujeme z vlastních zásob, které není problém průběžně dokupovat.

Voda z kohoutků může být použita jako pitná, avšak je relativně hodně chlórovaná. K pití doporučujeme minerální vodu v lahvích.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování.

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 • rezervační záloha – 60 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 • doplatek 34 200 Kč do 20. 6. 2019 (24. 7. 2019, 14. 8. 2019, 5. 9. 2019)
 


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu, mohou pobývat na území Japonska bez víza po dobu nepřesahující 90 po sobě jdoucích dnů.  Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Japonska není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ i "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Japonsku se k placení používá tzv. Japonský jen (JPY, 1oo JPY = cca 20,66 CZK).  Japonské jeny dostanete i v českých směnárnách. Americké dolary či Eura lze po příletu směnit na letišti či později v jakékoli oficiální bance nebo směnárně. Platba kartou je možná ve větších městech, v supermarketech a luxusnějších hotelech. Ne všechny bankomaty akceptují evropské platební karty. Bez problému si však vyberete z bankomatu Citibank.

 

 • ČAS
V Japonsku činí časový posun +8 hodin v době zimního času a +7 hodin v době letního času.

 

 • ELEKTŘINA
V Japonsku je elektrické napětí 100V a 50 hertzů na východě resp. 60 hertzů na západě země. Elektrické spotřebiče, které lze nastavit na 110V můžete používat, pokud máte adaptér. Mějte na paměti rozdílné elektrické napětí, pokud chcete jako suvenýr kupovat elektroniku.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky je zahrnuta do ceny zájezdu.

Cena obsahuje:

 • letenku do Tokia a zpět
 • transfer z letiště do Hakuby a zpět
 • 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
 • 7x snídaně
 • doprovodné vozidlo po celou dobu pobytu
 • půjčení kola a bezpečnostního vybavení
 • průvodce a servis partnerské CK
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • cestovní pojištění
Cena zájezdu 94 200 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 - 12 osob
 • Japonsko
 • Praha
 • letecky
 • místní taxi, vlak a jízdní kola
 • 7 nocí v místních hostelech
 • 7x snídaně
 • cykloturistika
 • cyklistika s malým batohem
 • 5
 • nelze uplatnit