Home > Vyberte si destinaci > Island > Island – ostrov ohně a ledu

Island – ostrov ohně a ledu

Island je magické místo, které láká cestovatele již od pradávna. Usazený v jedné z vulkanicky nejaktivnějších oblastí, se svými majestátními ledovci, termálními prameny, rozeklanými fjordy a bohatou historií, vytváří neuvěřitelnou směsici dojmů a bude útočit na tvoje pocity a vrývat se ti nesmazatelně pod kůži.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

28 400 Kč 

Pronájem auta vč. paliva

Ubytování ve vlastním stanu

Služby průvodce

tranzitní poplatky a parkovné

Informační materiály

Letenky

cca 10 500 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  38 900 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Letecký přesun na Island.

Day 2
2. den:

NP Þingvellir, Gullfoss a Geysir – všechna tři místa tvoří tzv. „Zlatý kruh“ přírodních zajímavostí. V NP Þingvelliru se projdeme po místech, kde se psala historie nejstaršího parlamentu na světe Althing. Navštívíme také legendární Geysir (i mladší sestru Strokurr), který dal název tomuto jevu po celém světě.

Day 3
3. den:

Přejedeme po dobrodružné vnitrozemské silnici do nádherné geotermální oblasti Hveradalir. Zde se projdeme po vyznačených cestách mezi barevnými geologickými útvary zahalenými do tajemných výparů. Následně přejedeme do nedaleké oblasti Hveravellir s geotermální lagunou v pustinách nehostinného vnitrozemí. Projdeme se v barevných horách Kerlingarfjöll. V závěru dne koupání v přírodním bazénku.

Day 4
4. den:

Dopolední přejezd na sever ostrova. Navštívíme přírodní kostel Víðimýrarkirkja a odpoledne se pokusíme o pozorování tuleňů. Večer fakultativně koupání v přírodní termální prohlubni.

Day 5
5. den:

Krátká návštěva druhého největšího města na Islandu Akureyri s jeho významnou botanickou zahradou a zastávka u vodopádu Godafoss. Návštěva rybářského městečka Húsavík, kde je možné v moři kolem běžně pozorovat velryby. Pro zájemce fakultativní výlet za velrybami.

Day 6
6. den:

Nenáročná turistika u jezera Mývatn, návštěva kráteru Hverfell o průměru 1 km a oblastí Skútustaðagígar (malé vulkanické krátery přímo na břehu jezera Mývatn) a Dimmuborgir, kde lze vidět lávovou katedrálu, lávové proudy a bahenní sopky. Návštěva barevné termální oblasti Hverir, procházka vulkanickým komplexem Krafla a v závěru dne nakoukneme i do jednoho ze sopouchů (Viti) sopky spoutané geotermální elektrárnou. Fakultativně večerní koupání v přírodních lázních.

Day 7
7. den:

Návštěva nejmohutnějšího evropského vodopádu Dettifoss. Ve zbytku dne přejezd nehostinou krajinou na jih ostrova.

Day 8
8. den:

Dopolední návštěva městečka Höfn s možností ochutnávky humřích pokrmů. Jökulsárlón – jezero plné zářivě modrých ledovcových ker a když budete mít štěstí tak i tuleňů.

Day 9
9. den:

NP Skaftafell – návštěva národního parku, který se nachází na okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull a vodopádu Svartifoss (Černý vodopád).

Day 10
10. den:

Pozorování papuchalků a alkounů v oblasti Víku. Návštěva Black beach na jejjižnějším mysu Islandu – pláže s černým lávovým pískem a přírodní rezervace Dyrhólaey.

Day 11
11. den:

Dopolední přesun terénním autobusem nebo autem do horské vesničky Landmannalaugar, po zbytek dne túra v Duhových horách a koupání v horkém pramenu.

Day 12
12. den:

Dopolední turistika v Duhových horách. Kolem poledne odjezd terénním autobusem z hor. Výlet do geotermální oblasti Reykjadalur, možnost koupání v přírodních pramenech. Přesun k Reykjavíku.

Day 13
13. den:

Návštěva hlavního města Reykjavík - kostel Hallgrímskirkja, čedičová budova parlamentu, radnice na břehu jezera Tjörnin, vila Höfdi. Fakultativně návštěva Modré laguny - geotermálních lázní s modravou vodou a léčivým bahnem. Pozdě večer odjezd na letiště.

Day 14
14. den:

Letecký návrat do ČR.

Doprava

Během zájezdu se budeme přesouvat půjčeným autem nebo mikrobusem, které si vyzvedneme na letišti v Keflavíku v jedné z místních půjčoven. Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Keflavíku). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


Ubytování

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v kempech (12 nocí) ve vlastních stanech a jednu noc na letišti při čekání na odlet letadla. V každém kempu je k dispozici minimálně malá kuchyňka, sprcha a umývárna (teplá sprcha bývá v některých kempech placená 300 – 500 ISK) a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.


Strava

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo aktuální nabídky místních restaurací. Během zájezdu pak budeme dělat pravidelně zastávky na dokoupení základních potravin v obchodech. Počítejte s tím, že ceny jsou 3x vyšší než v České republice.


Cestovní pojištění

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 336 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění B včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkymodrá knížka pro účastníky zájezdů;


Platební možnosti

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 13 500 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 10 000 Kč do 4. 6. 2019.

Cena obsahuje:

 • ubytování
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • dopravu autem po Islandu
 • tranzitní poplatky a parkovné
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • letenka vč. tax a poplatků cca 11 500 Kč
 • dopravu z ČR na letiště v Německu
 • pojištění léčebných výloh
 • poplatky za teplou sprchu v kempech
 • vstupy do památkových objektů
 • vstup do Modré laguny cca 70 €
 • fakultativní výlet lodí na Vestmannaeyjarské ostrovy
 • fakultativní lodní výlety za velrybami cca 50 €
 • fakultativní výlet mezi ledové kry jezera Jökullsárlón cca 25 €
Cena zájezdu 28 400 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 7 - 8 osob
 • Island
 • Praha/Keflavík
 • letecky - není zahrnuto v ceně zájezdu
 • půjčeným autem
 • 12 nocí ve stanu, jedna na letišti
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní turistika nalehko
 • chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
 • 10
 • nelze uplatnit