Home > Vyberte si destinaci > Všechny zájezdy > Gruzie – výstup na Kazbek

Gruzie – výstup na Kazbek

Nenápadná země ležící na východním pobřeží Černého moře, ve stínu mohutného Kavkazu. Romantická krajina rozeklaných hor, hlubokých údolí, pohostinných obyvatel a vynikajícího vína. Bohatá historie, pestrá kultura a náboženská rozmanitost se zde odráží v řadě nádherných historických památek a sakrálních pamětihodností, kterými je země doslova protkána. Hlavní pás Kavkazu tvořící hranici mezi Gruzií a Ruskou federací vepisuje severní části země osobitý vysokohorský ráz, který přímo vyzývá k její návštěvě a zdolávání vrcholů. Zaměříme se na oblast snad nejznámějšího vrcholu země – Kazbeku. Nezbytnou aklimatizaci si zpříjemníme výstupy v prostředí “dolomitských věží” masivu Chauki a závěrečný relax si užijeme na břehu Černého moře.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

18 900 Kč 

Ubytování

Místní doprava

Služby průvodce

Informační materiály

Pojištění storna

Letenky

cca 4 000 - 8 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  26 900 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Přesun z Prahy/Vídně do Tbilisi.

Day 2
2. den:

Přílet z Prahy/Vídně do Tbilisi. Po ubytování v jednom z místních hotelů se vydáme na prohlídku starého Tbilisi. Navštívíme pevnost Narikala, podíváme se na Most Míru a lanovkou vyjedeme k dominantě Tbilisi, 20 metrů vysoké soše matky Gruzie, která se tyčí nad městem. Zájemci mohou navštívit místní vyhlášené syrné lázně.

Day 3
3. den:

V dopoledních hodinách se mašrutkou a následně terénními auty přesuneme z Tbilisi do vesničky Juta, odkud budeme dále pokračovat pěšky na bivakovací místo pod horou Asatiani, zde postavíme stany a zanecháme věci. Následně se vypravíme na pěší výlet do sedla Chaukhi.

Day 4
4. den:

Den započneme výstupem na horu Tikanadze (3 436 m). Posléze se vrátíme zpět do Juty, odkud se terénními auty přesuneme do města Stepantsminda, ležící pod 6. nejvyšší horou Kavkazu Kazbekem, kde přenocujeme do dalšího dne.

Day 5
5. den:

V ranních hodinách zahájíme třídenní výstup na horu Kazbeg. Po cestě navštívíme starobylou strážní věž a nádherný pravoslavný kostel Gergeti Sameba tyčící se nad městem. Přejdeme přes sedlo Arsha a přes ledovec vystoupíme až ke staré sovětské meteostanici, kde přenocujeme do dalšího dne.

Day 6
6. den:

Šestý den podnikneme v rámci aklimatizace výstup na Mount Ortsveri 4 350 m.

Day 7
7. den:

Již časně z rána zaútočíme na vrchol hory Kazbegi (5 047 m). Předpokládaný návrat na meteostanici je v odpoledních hodinách.

Day 8
8. den:

Během dopoledne sestoupíme od meteostanice do města Stepantsminda, odkud se následně přesuneme zpět do Tbilisi.

Day 9
9. den:

Odpočinkový den a relax na plážích Černého moře. V případě zájmu lze zrealizovat fakultativní výlet do nedalekého národního parku Mtirala.

Day 10
10. den:

Tento den si užijeme volného programu v Batumi. V odpoledních hodinách se přesuneme na letiště, odkud odletíme zpět do Prahy/Vídně.

Day 11
11. den:

Letecký návrat do ČR.

DOPRAVA

K přepravě po Gruzii využijeme místních mašrutek, hromadné dopravy a pronajatých jeepů.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Tbilisi). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ve městech budeme nocovat v místních hotelích a penzionech. V horách budeme spát na horských chatách, případně ve vlastních stanech a spacácích.


STRAVA

Účastníci se stravují sami z vlastních zásob. Potraviny není problém průběžně doplňovat. Kdykoliv je to možné, navštěvujeme místní restaurace a ochutnáváme místní gastronomii. V horách během výstupu pak budeme mít zajištěný servis od agentury (obnáší výjezd auty ke Gergetti a vynášku koňmi veškerého proviantu k meteo stanici).
VODA
Vodě z vodovodu se doporučujeme vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájezdu je možné kupovat vodu balenou. V horách s vodou problém nebývá.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 10 900 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 8 000 Kč do 27. 5. 2019 (29. 7. 2019).


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup do Gruzie neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Do Gruzie není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování. Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Gruzii se k placení používá tzv. Gruzínské lari (GEL, 1 GEL = cca 9 CZK). Dolary či Eura můžete směnit na letišti, ale výhodnější jsou směnárny ve městech. Ve velkých městech si můžete také vybrat z bankomatů. Platby kartou jsou možné pouze ve velkých městech v nákupních centrech, hotelích či drahých restauracích.

 

 • ČAS
V Gruzii činí časový posun +3 hodiny v době zimního času a +2 h v době letního času oproti času v České republice.

 

 • ELEKTŘINA
V Gruzii používají stejné elektrické zásuvky o napětí 220 V jako u nás. Není tedy třeba adaptér.

 

 • NÁROČNOST
Jedná se o 11 denní zájezd expedičního typu. Výlety do hor se budou prolínat s návštěvou památek a měst. Všechny túry a výlety jsou nalehko, bez nutnosti nošení těžkých batohů. Hlavním cílem je výstup na Kazbeg. Samotný výstup není nijak technicky náročný, pouze vrcholový den je třeba vystoupat přes 1 400 m. Počítejte však s chůzi přes ledovec. Výstup však není povinný a lze jej vynechat.

 

 • POVINNÉ VYBAVENÍ
Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5 °C, stan, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrým filtrem. Doporučujeme prostředek na desinfekci vody a trekové holy.

ZÁJEMCI O VÝSTUP NA KAZBEK: Zimní outdoorové oblečení (včetně sněhových návleků, rukavic, čepice, příp. kukly), sluneční brýle na ledovec. Technické vybavení pro výstup (mačky, turistický cepín, sedací úvazek, karabinu s pojistkou zámku a helma). Vybavení lze zajistit na místě, nicméně je zhruba dvojnásobně dražší než v ČR.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • dopravu autobusy a pronajatými jeepy
 • 5x nocleh v penzionu/hotelu
 • 4x v horách ve stanu či na horské chatě
 • servis agentury na kopci
 • služby průvodce a místního horského vůdce
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Za příplatek:

 • zpátční letenka včetně tax a poplatků cca 4 - 8 000 Kč
 • cestovní pojištění
Cena zájezdu 19 500 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 – 12 osob
 • Gruzie
 • Praha/Tbilisi (Kutaisi)
 • letecky
 • místní mašrutky, hromadná doprava a pronajaté jeepy
 • 3 noci v hotelu, 2 noci ve stanu, 3 noci na místní meteostanici
 • zájezd je bez stravy
 • jednodenní i vícedenní turistika s plnou výbavou
 • ve městech a na jednodenních trecích chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají na ubytování, na vícedenním treku si každý nese vše potřebné v batohu na zádech
 • 6
 • nelze uplatnit