Home > Vyberte si destinaci > Grónsko > Grónsko – Arctic Circle Trail

Grónsko – Arctic Circle Trail

Nezapomenutelný trek dlouhý 160 km vedoucí částí, které se přezdívá Grónské Švýcarsko. Projdeme nádhernou krajinou kolem fjordů, jezer a vysokých skalnatých vrcholů, v ideální době, kdy komáři již většinou podlehli ranním mrazíkům a dny jsou ještě dostatečně dlouhé a teplé. Neváhej a nech si vrýt silné zážitky do svého srdce.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

14 900 Kč 

Ubytování v kempu

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 25 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca 39 900 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 3 »

Day 1
1. den:

Přesun na letiště do Kodaně, odkud odlétá hlavní letecká linka do Grónska.

Day 2
2. den:

Ranní přelet do grónského Kangerlussuaqu. Prohlídka města, a dokoupení zásob. Možný výlet nalehko na vrcholek Sugarloaf s výhledem na centrální pevninský ledovec. Nocování v kempu u letiště.

Day 3
3. den:

Dopolední krátký přelet do města Sisimiut. a následně do Sisimiutu, prohlídka města, začátek treku a přesun k tábořišti (→ 4 km ↑ 150 m ↓ 100 m).

Day 4
4. den:

Pokračujeme podél fjordu a dále údolím pod pohořím Qaarajuttoq (→ 16 km ↑ 450 m ↓ 450 m).

Day 5
5. den:

Celý den pokračujeme údolím mezi dvěma skupinami hor Nerumaq a Innajuattoq, spaní u jezera (→ 26 km ↑ 1050 m ↓ 900 m).

Day 6
6. den:

Projdeme přes vrcholy Iluliumanersuup Portornga, sklesáme do údolí řeky Itinneq a vystoupáme nad údolí. Spaní nedaleko jezera Ikkarluttooq (→ 20 km ↑ 850 m ↓ 900 m).

Day 7
7. den:

Sestoupíme k velikému jezeru Tasersuaq a po několika kilometrech dojdeme k jezeru Amitsorsuaq, na jehož březích přespíme (→ 22 km ↑ 550 m ↓ 750 m).

Day 8
8. den:

Celý den jdeme nenáročnou stezkou podél jezera Amitsorsuaq (→ 20 km ↑ 150 m ↓ 100 m).

Day 9
9. den:

Od jezera vystoupáme k dalšímu jezeru Qarlissuit, přejdeme nízký hřbet a pak mezi mnoha dalšími menšími jezery dojdeme až nad přístav Umiarsualivik (→ 19 km ↑ 800 m ↓ 750 m).

Day 10
10. den:

Sejdeme k přístavu a po silnici dojdeme až do centra Kangerlussuaqu (→ 18 km ↑ 600 m ↓ 700 m). Případně si můžeme cestu zkrátit místní dopravou. Prohlídka Kangerlussuaqu.

Day 11
11. den:

Day 12
12. den:

Rezervní den – prohlídka města Kangerlussuaq, příprava na odlet.

Day 13
13. den:

Dopolední odlet z grónského Kangerlussuaqu do Kodaně.

Day 14
14. den

Návrat z Kodaně do České republiky.

DOPRAVA

V ceně zájezdu není zahrnuta žádná doprava. V Kangerlussuaqu si můžete připlatit za taxi z letiště do výchozího bodu treku (ušetří se cca 15 km chůze po silnici). Stejně tak v Sisimiutu se lze za příplatek přiblížit z centra města na letiště (cca 3 km po silnici). Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Kangerlussuaqu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. První a poslední noc zájezdu budeme spát na vyhrazeném tábořišti u letiště. Ostatní noci budeme spát ve volné přírodě, vždy u pitného vodního zdroje.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob. Během zájezdu je pak možné dokoupit potraviny v Kangerlussuaqu a Sisimiutu. Během samotného treku nikde potraviny (ani nic jiného) nedokoupíte. Počítejte s tím, že ceny jsou 3x vyšší než v České republice.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 700 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínkypojistná knížka pro účastníky zájezdů;

Upozorňujeme, že v Grónsku neplatí pojištění v rámci členství v rakouském Alpenvereinu.


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 11 500 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 10 000 Kč do 11. 6. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Grónsko a Faerské ostrovy jsou autonomními součástmi Dánského království, nejsou však součástí EU a Schengenského prostoru. Občané EU mohou na turistické cesty do 90 dnů cestovat bez víza s platným pasem (cestovat pouze na občanský průkaz se nedoporučuje). Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup do Grónska není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování.  Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B". Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např.  www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Grónsku se platí dánskou korunou (DKK, 1 DKK = cca 3,50 CZK). V některých směnárnách v Čechách je možné směnit koruny na dánské koruny, ale neplatí to zdaleka o všech. Je možné, že takovou směnárnu budete muset chvíli hledat. Eura, americké dolary či britské libry dovezené z Čech bez problému směníte v četných směnárnách (nedoporučujeme měnit na letištích, nádražích apod.). Bez problému zde vyberete i z bankomatu (zkontrolujte poplatky u své banky).

   

  • ČAS
  V Grónsku je časový posun -4 hodiny v době zimního času a -3 hodiny v době letního času oproti České republice.

   

  • ELEKTŘINA
  V Grónsku najdete elektrické zásuvky evropského typu. Na letišti se používají i zásuvky amerického typu. V odlehlých místech počítejte s tím, že elektřina nemusí běžet celý den, ale jen v určenou dobu, např. přes noc. Určitě se vám bude hodit power banka či náhradní baterie do foťáku.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování
 • průvodcovské služby
 • organizační služby před zájezdem
 • zapůjčení satelitního telefonu
 • pojištění CK proti úpadku

Za příplatek:

 • zpáteční letenka do Kodaně cca 3 400 Kč
 • zpáteční letenka do Grónska cca 20 000 Kč
 • letenka do Sisimiutu cca 3 200 Kč
 • cestovní pojištění
Cena zájezdu 14 900 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 - 12 osob
 • Grónsko
 • Praha/Kangerlussuaq
 • letecky - není v ceně zájezdu
 • každý se musí spolehnout pouze na vlastní nohy
 • 11 nocí ve vlastním stanu
 • zájezd je bez stravy
 • vícedenní turistika natěžko
 • všechny věci si každý nese v batohu na zádech
 • 10
 • nelze uplatnit