Během programu využíváme k přenocování kromě horských chat i útulné rodinné „penziony” v andských vesničkách, ve městech pak stylové hotýlky ve starých koloniálních domech. Kromě pohybu v horách nakoukneme i pod pokličku místního života. Navštívíme pestrobarevné indiánské trhy i exotické prostředí tropického mlžného lesa s papoušky a kolibříky. Pobyt v Ekvádoru doporučujeme prodloužit si také o návštěvu Galapág.
Volitelné výstupy na vulkány: Výstupy na vrcholy vyšší než 5 000 metrů jsou v Ekvádoru možné pouze s místními horskými vůdci a jsou zpoplatněné. S dvěma klienty chodí na laně vždy jeden vůdce. Pro výstup na každý z vulkánů ve volitelné části programu (Cayambe, Chimborazo) počítejte s částkou cca 230 – 260 USD na osobu. Cena zahrnuje kompletní servis: dopravu na horskou chatu, ubytování, stravování, zapůjčení veškerého vybavení a služby ekvádorského horského vůdce. Už řadu let spolupracujeme s prověřenými ekvádorskými agenturami, které zajišťují zájemcům kompletní servis.
PLAN - PRICE
Description
text
Základní cena
28 500 Kč
Ubytování
7x snídaně
Služby průvodce
Informační materiály
Doprava po Ekvádoru
Vstupy do NP
Horský průvodce
Pojištění storna zájezdu
Zákonné pojištění CK
Letenky
cca 28 000 Kč
Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,
ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.
Můžete tak letět bez obav s průvodcem.
Přibližné náklady
cca 56 500 Kč
Odhadované náklady na vaší cestu.
Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,
vstupy a suvenýry.

8.9. - 28.9. 2019 | 29 700 Kč | ![]() |
Odlet z Prahy (Vídně) do hlavního města Ekvádoru, Quita. Quito je druhé nejvýše položené hlavní město na světě. Již na letišti se ocitneme v nadmořské výšce cca 2 800 m, čemuž bude odpovídat i na rovníkovou polohu příjemná teplota. V rámci aklimatizace po dlouhém přesunu z Evropy podnikneme prohlídku historického centra (UNESCO), navštívíme sochu Panny Marie na vrcholku Panecillo (3 061 m) a ochutnáme místní kuchyni. Ubytování přímo v centru města.
V rámci aklimatizace po dlouhém přesunu z Evropy podnikneme prohlídku historického centra (UNESCO), navštívíme sochu Panny Marie na vrcholku Panecillo (3 061 m) a ochutnáme místní kuchyni. Ubytování přímo v centru města.
Čeká nás brzký ranní odjezd do Latacungy po slavné Avenida de los Volcanes – Aleji vulkánů. Následně ještě kousek přejedeme vesnickým busem přes čtyřtisícový hřebínek do osady Quilotoa a tři dny se budeme pohybovat půvabnou vysokohorskou zemědělskou krajinou. Okouzlí nás kráterové jezero Quilotoa (zhruba 3 850 m). stejně jako dvoudenní trek kaňonem řeky Toasí mezi vesnicemi Chugchilán a Sigchos.
Dvoudenní trek kaňonem řeky Toasí mezi vesnicemi Chugchilán a Sigchos.
Dvoudenní trek kaňonem řeky Toasí mezi vesnicemi Chugchilán a Sigchos.
Po noclehu v El Chaupí podnikneme ranní výstup do sedla na chatu (4 750 m) pod první z plánovaných pětitisícovek - dvojvrchol Illinizas a pokusíme se rovnou vyjít až na samotný vrchol Illinizas Norte (5 126). Abychom získali dobrou aklimatizaci pro další výstupy, přespíme na horské chatě. Odměnou nám budou nádherné výhledy na okolní krajinu, zejména kužely sopek Cotopaxi a Chimborazo. Výstup na vrchol Illinizas Norte je zahrnut do ceny zájezdu. Určitě to bude vaše nejsnadněji dosažená pětitisícovka.
Sestup a odjezd do Quita.
Po odjezdu z Quita slavnostně překročíme rovník u monumentu Mitad del Mundo. Dále jako relax po absolvovaném treku strávíme dva dny v exotickém prostředí tropických pralesů v osadě Mindo. Budeme pozorovat kolibříky, navštívíme motýlí farmu, můžeme vyzkoušet adrenalinovou lanovku v korunách stromů, canyoning a bude-li nám přát štěstí, zahlédneme třeba i tukana či papouška.
Odpočinek v tropických pralesech v osadě Mindo.
Několik dní strávíme na severní polokouli.
Čeká nás téměř celodenní túra v oblasti laguny Cuicocha, která může již námi poznané laguně Quilotoa co do atraktivnosti konkurovat - jen turistů tady potkáte mnohem méně. Cestou zpět můžeme navštívit vodopády Peguche nebo vyhlášený Condor park v blízkosti Otavala.
Vulkán Cotopaxi je od roku 2015 aktivní, proto můžete zkusit vystoupat na neméně atraktivní vrchol – Cayambe (5 790 m). První den věnujeme přesunu na horskou chatu, druhý den pak samotnému výstupu a cestě do Otavala.
Výstup na Cayambe (5 790 m) a cesta do Otavaia.
V Otavalu navštívíme centrum tradiční rukodělné výroby a největší indiánské trhy kontinentu. Právě tady patrně nakoupíte většinu suvenýrů, ale hlavně naplníte paměťové karty fotoaparátů sbírkou záběrů žen v tradičních krojích, morčat určených na talíř anebo šťavnatých a nám neznámých druhů exotického ovoce v místní tržnici. Odpoledne nás čeká delší přejezd do Baňos.
Se zájemci se vydáme po staré pašerácké stezce nad kaňonem divoké řeky Pastaza. Cestou budeme obdivovat vysoké vodopády padající ze skalních stěn, stromové kapradiny, bambusové lesíky a vyzkoušíme si i jízdu „tarabitou", tedy jednoduchou lanovkou přes hluboký kaňon. Na oběd si dáme vynikajícího pstruha a celý den završíme u ohromných vodopádů Pailon del Diablo. Kdo chce, může den strávit relaxací v lázních Baňos, návštěvou ZOO, koupáním v horkých pramenech a prohlídkou městečka.
Autobusy, případně najatou dopravou přejedeme ke vstupu do národního parku Chimborazo.
Ubytujeme se ve vesnici San Pablo a podnikneme dvě různé túry pod majestátnou šestitisícovkou. Máme velkou šanci vidět stáda divokých lam – vikuní. Po celou dobu se budeme pohybovat ve výškách nad 3 850 metrů a při dobré viditelnosti budeme mít po oba dva dny Chimborazo jako na dlani.
Účastníci s vrcholovými ambicemi si opět mohou objednat výstup na samotný vrchol. Ubytujeme se na chatě přímo pod vrcholem Chimboraza a ještě před půlnocí budeme vyrážet na vrchol. Z něj už můžeme za svitu slunečních paprsků obdivovat neuvěřitelné výhledy na řadu dalších ekvádorských vulkánů a pustou krajinu. Po sestupu si krátce odpočineme a vrátíme se zpět do města Riobamba, kde se obě skupiny opět setkají. Cena výstupu byla v roce 2016 (230 USD/osoba) a zahrnovala místní horské vůdce, zapůjčení vybavení včetně oblečení, transport.
Navštívíme nejvýznamnější ekvádorskou inckou památku - ruiny chrámu v Ingapirce a poté zamíříme dále na jih, kde leží město Cuenca, jehož historické centrum najdeme také na seznamu památek UNESCO. To se stane naší základnou na další dny.
Nemusíme cestovat nijak daleko, abychom podnikli celodenní túru mezi mnoha nádhernými jezery národního parku Cajas. Do nadmořské výšky 4 100 m nás vyveze autobus, pak už se budeme jen s foťáky toulat neuvěřitelnou jezernatou krajinou. Stromy queňua (Polylepsis) jsou nejpomaleji rostoucí na světě a bizarnost zdejších rostlin je nepopsatelná.
Ačkoli je Cuenca třetím největším městem země, v malebném historickém centru se budete cítit velmi příjemně. Koloniální centrum je opět zapsáno na seznamu UNESCO a den se zde dá strávit velmi příjemně návštěvou kostelů, ranních květinových trhů, muzea klobouků (právě zde se vyrábí slavné „Panama hat“ – panamské klobouky). Večer se vydáme na noční přesun zpět na sever, do „našeho“ hotýlku v Quitu.
Den věnujeme návštěvě všech zajímavostí, které jsme v hlavním městě ještě nestihli omrknout.
Den věnujeme návštěvě všech zajímavostí, které jsme v hlavním městě ještě nestihli omrknout.
Sbalíme si všechny své věci a čeká nás už pouze přesun přes půl zeměkoule zpět do ČR.