Home > Vyberte si destinaci > Všechny zájezdy > Ekvádor – země vulkánů

Ekvádor – země vulkánů

Hlavním cílem výpravy je poznání kulturních a přírodních krás Ekvádoru, které si můžou zájemci zpestřit výstupem na tři významné ekvádorské vulkány – Illiniza Norte (5 127 m), Cayambe (5 790 m) a nejvyšší vrchol Ekvádoru Chimborazo (6 310 m), který je zároveň nejvyšší horou na světě, pokud budeme měřit ne podle hladiny oceánu, ale od středu země. Ekvádor je země mnoha tváří a kontrastů. K nezapomenutelným zážitkům stačí nocleh na chatách ve výšce 4 750 m a 5 000 m. Výstupy nejsou povinné – pokud toužíte více po turistickém než vysokohorském programu, můžete místo výstupů zvolit jednodenní túry v ekvádorské divočině. Většinou však dostupným velikánům odolá málokdo. V obou případech není nutné s sebou vozit žádné speciální vybavení.

Během programu využíváme k přenocování kromě horských chat i útulné rodinné „penziony” v andských vesničkách, ve městech pak stylové hotýlky ve starých koloniálních domech. Kromě pohybu v horách nakoukneme i pod pokličku místního života. Navštívíme pestrobarevné indiánské trhy i exotické prostředí tropického mlžného lesa s papoušky a kolibříky. Pobyt v Ekvádoru doporučujeme prodloužit si také o návštěvu Galapág.

Volitelné výstupy na vulkány: Výstupy na vrcholy vyšší než 5 000 metrů jsou v Ekvádoru možné pouze s místními horskými vůdci a jsou zpoplatněné. S dvěma klienty chodí na laně vždy jeden vůdce. Pro výstup na každý z vulkánů ve volitelné části programu (Cayambe, Chimborazo) počítejte s částkou cca 230 – 260 USD na osobu. Cena zahrnuje kompletní servis: dopravu na horskou chatu, ubytování, stravování, zapůjčení veškerého vybavení a služby ekvádorského horského vůdce. Už řadu let spolupracujeme s prověřenými ekvádorskými agenturami, které zajišťují zájemcům kompletní servis.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

28 500 Kč 

Ubytování

7x snídaně

Služby průvodce

Informační materiály

Doprava po Ekvádoru

Vstupy do NP

Horský průvodce

Pojištění storna zájezdu

Zákonné pojištění CK

Letenky

cca 28 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  56 500 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Odlet z Prahy (Vídně) do hlavního města Ekvádoru, Quita. Quito je druhé nejvýše položené hlavní město na světě. Již na letišti se ocitneme v nadmořské výšce cca 2 800 m, čemuž bude odpovídat i na rovníkovou polohu příjemná teplota. V rámci aklimatizace po dlouhém přesunu z Evropy podnikneme prohlídku historického centra (UNESCO), navštívíme sochu Panny Marie na vrcholku Panecillo (3 061 m) a ochutnáme místní kuchyni. Ubytování přímo v centru města.

Day 2
2. den:

V rámci aklimatizace po dlouhém přesunu z Evropy podnikneme prohlídku historického centra (UNESCO), navštívíme sochu Panny Marie na vrcholku Panecillo (3 061 m) a ochutnáme místní kuchyni. Ubytování přímo v centru města.

Day 3
3. den:

Čeká nás brzký ranní odjezd do Latacungy po slavné Avenida de los Volcanes – Aleji vulkánů. Následně ještě kousek přejedeme vesnickým busem přes čtyřtisícový hřebínek do osady Quilotoa a tři dny se budeme pohybovat půvabnou vysokohorskou zemědělskou krajinou. Okouzlí nás kráterové jezero Quilotoa (zhruba 3 850 m). stejně jako dvoudenní trek kaňonem řeky Toasí mezi vesnicemi Chugchilán a Sigchos.

Day 4
4. den:

Dvoudenní trek kaňonem řeky Toasí mezi vesnicemi Chugchilán a Sigchos.

Day 5
5. den:

Dvoudenní trek kaňonem řeky Toasí mezi vesnicemi Chugchilán a Sigchos.

Day 6
6. den:

Po noclehu v El Chaupí podnikneme ranní výstup do sedla na chatu (4 750 m) pod první z plánovaných pětitisícovek - dvojvrchol Illinizas a pokusíme se rovnou vyjít až na samotný vrchol Illinizas Norte (5 126). Abychom získali dobrou aklimatizaci pro další výstupy, přespíme na horské chatě. Odměnou nám budou nádherné výhledy na okolní krajinu, zejména kužely sopek Cotopaxi a Chimborazo. Výstup na vrchol Illinizas Norte je zahrnut do ceny zájezdu. Určitě to bude vaše nejsnadněji dosažená pětitisícovka.

Day 7
7. den:

Sestup a odjezd do Quita.

Day 8
8. den:

Po odjezdu z Quita slavnostně překročíme rovník u monumentu Mitad del Mundo. Dále jako relax po absolvovaném treku strávíme dva dny v exotickém prostředí tropických pralesů v osadě Mindo. Budeme pozorovat kolibříky, navštívíme motýlí farmu, můžeme vyzkoušet adrenalinovou lanovku v korunách stromů, canyoning a bude-li nám přát štěstí, zahlédneme třeba i tukana či papouška.

Day 9
9. den:

Odpočinek v tropických pralesech v osadě Mindo.

Day 10
10. den:

Několik dní strávíme na severní polokouli.

Čeká nás téměř celodenní túra v oblasti laguny Cuicocha, která může již námi poznané laguně Quilotoa co do atraktivnosti konkurovat - jen turistů tady potkáte mnohem méně. Cestou zpět můžeme navštívit vodopády Peguche nebo vyhlášený Condor park v blízkosti Otavala.

Vulkán Cotopaxi je od roku 2015 aktivní, proto můžete zkusit vystoupat na neméně atraktivní vrchol – Cayambe (5 790 m). První den věnujeme přesunu na horskou chatu, druhý den pak samotnému výstupu a cestě do Otavala.

Day 11
11. den:

Výstup na Cayambe (5 790 m) a cesta do Otavaia.

Day 12
12. den:

V Otavalu navštívíme centrum tradiční rukodělné výroby a největší indiánské trhy kontinentu. Právě tady patrně nakoupíte většinu suvenýrů, ale hlavně naplníte paměťové karty fotoaparátů sbírkou záběrů žen v tradičních krojích, morčat určených na talíř anebo šťavnatých a nám neznámých druhů exotického ovoce v místní tržnici. Odpoledne nás čeká delší přejezd do Baňos.

Day 13
13. den:

Se zájemci se vydáme po staré pašerácké stezce nad kaňonem divoké řeky Pastaza. Cestou budeme obdivovat vysoké vodopády padající ze skalních stěn, stromové kapradiny, bambusové lesíky a vyzkoušíme si i jízdu „tarabitou", tedy jednoduchou lanovkou přes hluboký kaňon. Na oběd si dáme vynikajícího pstruha a celý den završíme u ohromných vodopádů Pailon del Diablo. Kdo chce, může den strávit relaxací v lázních Baňos, návštěvou ZOO, koupáním v horkých pramenech a prohlídkou městečka.

Day 14
14. den:

Autobusy, případně najatou dopravou přejedeme ke vstupu do národního parku Chimborazo.

Ubytujeme se ve vesnici San Pablo a podnikneme dvě různé túry pod majestátnou šestitisícovkou. Máme velkou šanci vidět stáda divokých lam – vikuní. Po celou dobu se budeme pohybovat ve výškách nad 3 850 metrů a při dobré viditelnosti budeme mít po oba dva dny Chimborazo jako na dlani.

Day 15
15. den:

Účastníci s vrcholovými ambicemi si opět mohou objednat výstup na samotný vrchol. Ubytujeme se na chatě přímo pod vrcholem Chimboraza a ještě před půlnocí budeme vyrážet na vrchol. Z něj už můžeme za svitu slunečních paprsků obdivovat neuvěřitelné výhledy na řadu dalších ekvádorských vulkánů a pustou krajinu. Po sestupu si krátce odpočineme a vrátíme se zpět do města Riobamba, kde se obě skupiny opět setkají. Cena výstupu byla v roce 2016 (230 USD/osoba) a zahrnovala místní horské vůdce, zapůjčení vybavení včetně oblečení, transport.

Day 16
16. den:

Navštívíme nejvýznamnější ekvádorskou inckou památku - ruiny chrámu v Ingapirce a poté zamíříme dále na jih, kde leží město Cuenca, jehož historické centrum najdeme také na seznamu památek UNESCO. To se stane naší základnou na další dny.

Day 17
17. den:

Nemusíme cestovat nijak daleko, abychom podnikli celodenní túru mezi mnoha nádhernými jezery národního parku Cajas. Do nadmořské výšky 4 100 m nás vyveze autobus, pak už se budeme jen s foťáky toulat neuvěřitelnou jezernatou krajinou. Stromy queňua (Polylepsis) jsou nejpomaleji rostoucí na světě a bizarnost zdejších rostlin je nepopsatelná.

Day 18
18. den:

Ačkoli je Cuenca třetím největším městem země, v malebném historickém centru se budete cítit velmi příjemně. Koloniální centrum je opět zapsáno na seznamu UNESCO a den se zde dá strávit velmi příjemně návštěvou kostelů, ranních květinových trhů, muzea klobouků (právě zde se vyrábí slavné „Panama hat“ – panamské klobouky). Večer se vydáme na noční přesun zpět na sever, do „našeho“ hotýlku v Quitu.

Day 19
19. den:

Den věnujeme návštěvě všech zajímavostí, které jsme v hlavním městě ještě nestihli omrknout.

Day 20
20. den:

Den věnujeme návštěvě všech zajímavostí, které jsme v hlavním městě ještě nestihli omrknout.

Day 21
21. den:

Sbalíme si všechny své věci a čeká nás už pouze přesun přes půl zeměkoule zpět do ČR.

DOPRAVA

K přepravě po Ekvádoru využíváme linky veřejné autobusové dopravy, případně najatých jeepů, které jsou do ceny zájezdů zahrnuty.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná a končí v Quitu). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

V průběhu zájezdu vždy nocujeme pod střechou, není tedy vůbec potřeba brát vlastní stan. V hlavním městě Quitu,  Otavalu a Cuence spíme v typickém koloniálním hotýlku v samotném centru města. Na trecích využíváme skromných horských chat anebo naopak velmi příjemných rodinných hostelů (dvou a vícelůžkové pokoje). Chaty bývají zařízeny nuzněji než v Alpách, většinou se jedná o nevytápěné přístřešky, kde je k dispozici kuchyňka, postele s matracemi a toaleta. Chybí zde ale obsluha a není možné se na nich občerstvit.  Je proto nutné mít na těchto chatách dobrý spací pytel vyššího tepelného komfortu. V Baňos a v Mindo jsou naší základnou jednodušší hotýlky přímo v centru městeček.


STRAVA

Při ubytování ve městech a na horských chatách není stravování zajištěno a účastníci se stravují z vlastních zásob. Na prvním treku kaňonem řeky Toachí a v některých menších městech jsou v rámci ceny zájezdu zajištěny snídaně. Na horských chatách bývá k dispozici kuchyňka s plynovým vařičem. Obecně jsou ceny potravin i pouličního občerstvení téměř na stejné úrovni jako v ČR, a to v obchodech i restauracích. Voda z vodovodu není nikde pitná a je nutno ji vždy dezinfikovat. Po celou dobu zájezdu není problém kupovat vodu balenou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 15 500 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 13 000 Kč do 8. 8. 2019


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup Ekvádoru neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí. www.mzv.cz Jednou z možností cesty do Ekvádoru je let s přestupem v Atlantě, v tomto případě je zapotřebí mít vyřízen biometrický pas a povolení ESTA (povolení tranzitu přes území USA). Žádost je nutné podat nejpozději 72 hodin před odletem, mějte však na paměti, že schválení žádosti může nějaký ten den trvat, proto doporučujeme nenechávat vyřízení na poslední chvíli. Pokud máte v cestovním pasu razítko např. z Íránu či dalších „vyloučených“ zemí, je nutné si vyřídit vízum, v loňském roce neměli klienti s vyřizováním víza kvůli přestupu v USA žádný problém.

 

 • OČKOVÁNÍ
V Ekvádoru vyžadováno povinně očkování proti žluté zimnici.  Dále je doporučeno základní očkování pro každého cestovatele: očkování proti žloutence typu A i B a břišnímu tyfu. Zkontrolujte si také platnost pravidelných očkování proti tetanu a dalším.  Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
Oficiální měnou je americký dolar (USD). Platební karty lze uplatnit v turistických centrech. V Ekvádoru je vysoká míra kriminality, proto doporučujeme finanční hotovost rozložit na menší částky a uschovat v různých částech oděvu. Se vzdáleností od Quita se snižuje množství bankomatů schopných zpracovat platební karty vydané v Evropě.

 

 • ČAS
V Ekvádoru činí časový posun -6 h v době zimního času, -5 h v době letního času.

 

 • ELEKTŘINA
V Ekvádoru se používá elektrická energie o napětí 110 V, 60 Hz střídavého proudu, americký typ zásuvek. Je třeba redukce.

 

 • NÁROČNOST
Jedná se o 21 denní zájezd expedičního typu zaměřený na poznání pestré ekvádorské kultury, nejznámějších turistických treků s možností výstupů na nejvyšší vrcholky Ekvádoru. I když se nejedná o výstupy technicky náročné a jde se nalehko, velká nadmořská výška jistou fyzickou i psychickou odolnost vyžaduje.  Všechny strasti budou bohatě odměněny nezapomenutelnými a hlubokými zážitky. Program je koncipován tak, aby se účastníci mohli postupně aklimatizovat a rozchodit. Drtivou většinu času se budeme pohybovat ve výškách 2 800 m až 5 000 m. Tropického klimatu se tedy ani v této rovníkové zemi rozhodně bát nemusíte, spíše naopak. Hotelové pokoje nejsou vytápěné. Ve výškách nad 4 000 m můžeme počítat s nočními mrazíky. Před samotnými výstupy na plánované vrcholy se nocuje na horské chatě.

 

 • POVINNÉ VYBAVENÍ
Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5°C, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály. DOPORUČENÉ VYBAVENÍ: V rámci dvojic či trojic nádobí na vaření, přípravek na dezinfekci vody, trekové hole. ZÁJEMCI O VÝSTUPY NA VRCHOLY: zimní outdoorové oblečení (včetně sněhových návleků, rukavic, čepice, příp. kukly), sluneční brýle na ledovec. Technické vybavení pro výstup (mačky, turistický cepín, sedací úvazek, karabinu s pojistkou zámku a helma) je zahrnuto do ceny výstupů a zajišťuje jej ekvádorská agentura.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • 14x ubytování v jednoduchém hotelu
 • 2x ubytování na horské chatě (Illinizas, Caca Condor)
 • 7x snídani
 • společnou dopravu po Ekvádoru
 • vstupy do národních parků (Quilotoa, Illinizas, Chimborazo, Cajas)
 • horské vůdce pro výstup na Illinizas
 • služby průvodce
 • pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Za příplatek:

 • cestovní pojištění
 • zpáteční letenka včetně tax a poplatků cca 25 000 Kč
 • výstup na Chimborazo (balíček služeb doprava, ubytování, vybavení, horský vůdce)
 • výstup na Cayambe (balíček služeb doprava, ubytování, vybavení, horský vůdce)
 • členství v Alpenvereinu
 • prodloužení o 4 – 5 denní návštěvu Galapág (od cca 40 000 Kč)
Cena zájezdu 29 700 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 -12 osob
 • Ekvádor
 • Praha/Quito
 • letecky
 • místní doprava, jeepy
 • horské chaty, rodinné penziony, hotely
 • zájezd je bez stravy
 • střední, treky ve vyšší nadmořské výšce
 • ve městech chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají na ubytování, na trecích si každý nese vše potřebné v batohu na zádech
 • 15
 • nelze uplatnit