Barma

Poznejte to nejlepší z okouzlující Barmy. Program je více než pestrý, a tak se krom hlavních turistických atrakcí  podíváme i do míst, kde budeme největší atrakcí hlavně my, turisté. Klasické poznávací dny budou proloženy trekováním v oblasti Kalaw – Inle a výstupem na nejvyšší dosažitelný vrchol Barmy, Mt. Victoria (3 034 m).

Co všechno během cesty uvidíme a zažijeme:

Hlavní turistické atrakce

Čtveřice destinací, které jsou na turisty opravdu připraveny. Yangon, Mandalay, jezero Inle a úchvatný Bagan.

Treking

Třídenní trek z Kalaw k jezeru Inle a dvoudenní výprava s výstupem na nejvyšší dosažitelný vrchol Barmy, Mt. Victoria (3 034 m).

Etnické skupiny

Ženy s žirafími krky, ženy s potetovanými obličeji, rybáři na soustavě jezer jižně od Inle. Poznáte pestré etnické složení barmského obyvatelstva.

Barmská kuchyně

Budete nadšeni z barmského stravování. Pestré saláty, nečekané chuťové kombinace, vynikající avokáda, pálivé omáčky pro milovníky chilli. Čerstvé grilované ryby a mnohem víc.

PLAN - PRICE

Description

text

Základní cena

34 800 Kč 

Ubytování v hotelech

Doprava po Barmě

Permity a vstupy do NP, apod.

Služby průvodce

Informační materiály

Letenky

cca 24 000 Kč 

Letenky nejsou v základní ceně zájezdu,

ale v případě zájmu vám je rádi zajistíme.

Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

Přibližné náklady

 cca  58 800 Kč

Odhadované náklady na vaší cestu.

Nepočítáme jídlo, cestovní pojištění,

vstupy a suvenýry.

« 1 z 2 »

Day 1
1. den:

Odlet z Evropy do Rangúnu. prohlídka historického centra, noční China town a návštěva jednoho z nejposvátnějších buddhistických chrámů v zemi – zlatá pagoda Schwedagon.

Day 2
2. den:

Prohlídka historického centra, noční China town.

Day 3
3. den:

Návštěva jednoho z nejposvátnějších buddhistických chrámů v zemi – zlatá pagoda Schwedagon.

Day 4
4. den:

Návštěva hlavního města státu Kayah, unikátní pagodový komplex vestavěný na dramatických skalních útvarech a věžích v Loikaw a celodenní výlet v okolí.

Day 5
5. den:

Navštívíme vesnice žen s „žirafími krky“ nebo klášter mladých mnichů – noviců.

Day 6
6. den:

Celodenní plavba po řece až k jezeru Inle. Cestou navštívíme pár unikátních dílen, kde zpracovávají např. vlákna z kořenů lotosu nebo vyrábí pálenku z rýže.

Day 7
7. den:

Cyklistický výlet do jednoho z nejvíce fotografovaných barmských klášterů, Shwe Yan Pyay a dále po březích jezera Inle. Poznáte vesnický život barmských rolníků a den zakončíme návštěvou vinařství a ochutnávkou místních vín.

Day 8
8. den:

Zážitkový přesun vlakem do města Kalaw, a odpolední výlet do města Pindaya, kde navštívíme rozsáhlý jeskynní komplex s více než 8 000 sochami Buddhy.

Day 9
9. den:

Během třídenního treku z Kalaw do Inle poznáme místní kmeny, horskou džungli i zemědělskou krajinu. Zjistíte, jak se pěstuje černý sezam, jak kvete kurkuma a ochutnáte toho mnohem víc.

Day 10
10. den:

Trek.

Day 11
11. den:

Třetí den se vrátíme zpět k jezeru Inle a nočním přejezdem se dostaneme do Baganu, kam přijedeme akorát na východ slunce.

Day 12
12. den:

V proslulém Baganu si hned ráno vychutnáme východ slunce nad dech beroucím „mořem chrámů“ a vystoupíme ke klášteru na majestátním vulkanickém skalním útvaru Mount Popa. Sbalíme si věci na následující třídenní trek v okolí Mt. Victoria a zbytek zavazadel můžeme nechat v depozitu v Baganu.

Day 13
13. den:

Pronajatými terénními auty přejedeme do vesničky Khanpetlet, odkud následně vyrazíme do dalších vesnic, typických svojí kulturou potetovaných tváří. Večer se ubytujeme na horské chatě v národním parku Nat Ma Taung.

Day 14
14. den:

Výstup na vrchol hory Mt. Victoria (3034m). Přenocujeme u vesnice Ye.

Day 15
15. den:

Pěší túra skrz horské vesnice až do Mindat. Spatříme ženy s tetovanými obličeji. V podvečer návrat do Baganu.

Day 16
16. den:

Celodenní prohlídka Baganu – hlavního města středověkké barmské říše. Na ploše cca 100 km se dochovalo více než 2000 chrámů a svatyní. Půjčíme si eletrokola a budeme tímto východoasijským skvostem křižovat až do večera.

Day 17
17. den:

Poslední den zájezdu strávíme v Mandalay. Ráno se vydáme k chrámu Mandalay Hill, navštívíme největší knihovnu na světě a v podvečer se projdeme po nejdelším týkovém mostě, kde si krásně vyfotíme i západ slunce.

Day 18
18. den:

Přesun na letiště a odlet zpět do Evropy.

DOPRAVA

Během zájezdu se budeme přesouvat všemi možnými dopravními prostředky, které Barma nabízí (místní letadlo, autobus, vlak, loď, 4W, kolo, sdílené taxi, e-biky). Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu (zájezd začíná v Yangonu a končí v Mandalayi). V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem. Více informací k nákupu letenky najdete na samostatné záložce.


UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Budeme spát v hotelech nižší kategorie, ve dvou až třílůžkových pokojích, většinou s vlastním sociálním zařízením. Během třídenního treku se spává přímo ve vesnicích, v domech vesničanů.


STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z nabídky místních restaurací, kuchyně východní Asie je velmi pestrá, zdravá a levná. Bez nadsázky lze tento zájezd označit podtitulem „gastrotour“. Budete nadšeni z barmského stravování. Pestré saláty, nečekané chuťové kombinace, vynikající avokáda, pálivé omáčky pro milovníky chilli. Čerstvé grilované ryby a mnohem víc. VODA – vodě z vodovodu doporučujeme se vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájedu je možné kupovat vodu balenou.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nevydařené dovolené, pojištění doprovodu, pojištění předčasného návratu a nečerpaných služeb, pojištění opožděného nástupu na zájezd a další doplňkové připojištění.

Dokumenty k pojištění: podrobný rozsah pojištění A30 včetně pojistných limitů; všeobecné pojistné podmínky; pojistná knížka pro účastníky zájezdů;


PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
 1. rezervační záloha – 8 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
 2. doplatek 3 000 Kč do 15. 10. 2019.


DALŠÍ INFORMACE K ZÁJEZDU

 
 • VÍZA
Pro vstup na Barmu (Myanmar) platí pro občany ČR a SR vízová povinnost. O turistické vízum platné 28 dní je možné požádat elektronicky přes tento odkaz: https://myanmarvisa.com/indexformonly.php. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

 • OČKOVÁNÍ
Pro vstup na Barmu (Myanmar) není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování. Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňovat očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a "B" a břišnímu tyfu. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např.  www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

 

 • MĚNA
V Barmě zaplatíte myanmarským kyatem (MMK, 100 MMK = cca 1,50 CZK). Mince nemají, vše je v papírových bankovkách. Americké dolary přivezené z Čech si směníte na kyaty ve směnárnách či přímo na letišti, případně s nimi můžete i platit. POZOR! Berou jen nové bankovky a čím vyšší hodnota, tím lepší kurz. Nejideálnější jsou stodolarové bankovky nejnovější série. Směnárny jsou jen ve větších městech. Ve městech si peníze můžete vybrat i z bankomatů. S platbami kartou nepočítejte.

   

  • ČAS
  V Barmě je časový posun +5,5 hodiny v době zimního času a +4,5 hodiny v době letního času.

   

  • ELEKTŘINA
  V Barmě najdete zásuvky tří typů – stejné jako u nás se dvěma nebo třemi kulatými zdířkami nebo se třemi plochými. V hotelu najdete zásuvky, jež vyhoví naší jednoduché dvouvidlici. Elektřina v Barmě trpí častými výpadky, proto má většina hotelů svůj vlastní generátor a některé ho používají nepřetržitě. Zvažte i vlastní power banku či náhradní baterie do foťáku.

   

  • NÁROČNOST
  Jedná se o 18 denní zájezd. Klasické poznávací dny budou proloženy trekováním v oblasti Kalaw – Inle a výstupem na nejvyšší dosažitelný vrchol Barmy, Mt. Victoria (3 034 m).

   

  • POVINNÉ VYBAVENÍ
  Kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, sluneční brýle s dobrým filtrem, opalovací krém. Doporučujeme také přípravek na desinfekci vody a trekové hole.

   

  • DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE
  Na Barmě se platí tzv. myanmarským kyatem. 1MMK = cca 1,44 Kč. Hlavní jídla se pohybují kolem 2000 MMK. K rozměnění mějte připravené zachovalé americké dolary vydané po roce 2012. Ve městech můžete také vybírat z bankomatů.

Letecká přeprava na zájezd a zpět do České republiky není zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu vám letenky ale rádi zajistíme. Můžete tak letět bez obav s průvodcem.

 • Jaká je běžná cena letenek?
U jednotlivých zájezdů vždy uvádíme přibližnou cenu letenek. Tyto ceny vychází z našich předchozích zkušeností a cen v daném období. Vždy pro nás není klíčovým parametrem cena, ale vhodnost k danému zájezdu. Někdy je podle nás lepší připlatit si pár stovek navíc a letět přímým letem a nebo třeba přiletět před setměním a v klidu se ubytovat a navečeřet. Přesto vývoj na trhu s letenkami dlouhodobě sledujeme a snažíme se je pro vás koupit co nejvýhodněji.
 • Kdy se přihlásit na letecký zájezd?
Čím dříve se přihlásíte, tím lépe se letenky shání. V pozdějších termínech letenky nemusí být dostupné a nebo se musí komplikovaně přestupovat. Letenky kupujeme až ve chvíli, kdy je naplněna minimální potřebná kapacita zájezdu. 
 • Jakým způsobem se hradí cena leteckého zájezdu?
Jakmile bude naplněna minimální nutná kapacita pro realizaci zájezdu, ozveme se vám s aktuální nabídkou na zakoupení letenek. Letenky zajišťujeme prostřednictvím naší sesterské firmy Go2fly s.r.o., která se zabývá výhradně prodejem letenek. Pokud budete s nabídkou souhlasit, přijde vám e-mailem faktura s údaji k platbě. Po zaplacení faktury, vám běžně v průběhu následujícího dne zašleme zakoupené letenky. V případě, že si chcete letenky zajistit sami, zaškrtněte příslušné pole při rezervaci zájezdu. Následně jen vyčkejte na naplnění minimální potřebné kapacity. Nemusíte nám pravidelně psát a zjišťovat aktuální stav, ihned jakmile to bude aktuální, ozveme se vám.
 • Odkud odlétáme?
U každého zájezdu je v bočním panelu uveden "Začátek zájezdu", kde uvádíme odkud pravděpodobně budeme odlétat a za lomítkem udáváme místo kde začíná samotný název. Zpravidla jde o hlavní město cílové destinace. V případě vašeho zájmu letět z Bratislavy, Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
 • Může se termín zájezdu změnit?
Ano, může. Ale pouze po dohodě s ostatními účastníky (o max. 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nebo výhodnější nabídku letenek. Pokud s posunem termínu nesouhlasíte, tak můžete od smlouvy o zájezdu odstoupit.
 • Lze stornovat letecký zájezd?
Pokud budete muset zájezd stornovat, bude vám účtováno storno dle našich všeobecných smluvních podmínek. Storno letenky se řídí podmínkami letecké společnosti a někdy může činit až 100 % ceny letenky. Proto dobře přemýšlejte při samostatném nákupu letenek. Účastníkům zájezdu nabízíme možnost pojištění storna zájezdu u Union pojišťovny, který pokrývá většinu ceny zájezdu.

Pozn.: Jiný postup může existovat v případě leteckých zájezdů, které pořádáme ve spolupráci s některou z našich partnerských CK.

Cena obsahuje:

 • ubytování po celou dobu akce v hotelech
 • veškerou dopravu po Barmě (vnitrostátní přelet, vlak, autobusy, auta, taxi, kola, motorky, jeepy, lodě)
 • permity a vstupy do turistických oblastí
 • poplatek za vstup do národního parku, výstup na Mt. Victoria
 • třídenní trek z Kalaw k jezeru Inle
 • povinného průvodce do turistických oblastí
 • služby českého mezinárodního horského průvodce UIMLA

Za příplatek:

 • zpáteční letenka včetně tax a poplatků cca 24 000 Kč
 • cestovní pojištění
Cena zájezdu 34 800 Kč/osoba

Stručný přehled

 • 6 -12 osob
 • Barma
 • Praha/Myanmar
 • letecky
 • veřejná doprava, lodě, pronajatá auta, atd.
 • 14 nocí v místních hotelech, 3 noci v domech místních obyvatel
 • zájezd je bez stravy
 • turistika po památkách kombinovaná s dvou a třídenním trekem
 • ve městech chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají na ubytování; na trecích si každý nese vše v batohu na zádech
 • 12
 • nelze uplatnit