Home > O nás

Kdo jsme, kam kráčíme a naše filosofie

Cestování s námi

Jsme cestovní kancelář pro lidi, kteří rádi objevují neznámá místa. Jezdíme na místa, kam většina cestovních kanceláří nejezdí a nebo jsou neprávem opomíjená. Připravujeme cenově dostupné zájezdy pro lidi mladé věkem nebo duchem. Neděláme zájezdy do celého světa, specializujeme se na severské země, ale nebráníme se ani dalším výzvám. Naší cílovou skupinou jsou lidé, kteří mají rádi dobrodružství a aktivní dovolenou. Celkově jsou naše zájezdy vhodnou kombinací zážitku, poznání a dobrodružství.

Právní forma CK a koncese

Společnost vznikla v roce 2012 pod názvem Chomolungma s.r.o. (v překladu Mount Everest), na počátku roku 2013 pak byla přejmenována na CK HORY CZ s.r.o., splnila všechny podmínky pro udělení koncese pro provozování cestovní kanceláře a vstoupila do své první sezóny.

CK HORY CZ s.r.o., se sídlem Jesenný 258, 512 12 Jesenný, IČ: 248 54 573, DIČ:CZ24854573 je zapsána v obchodním rejstříku, vedeným Krajským soudem v Hradci Králové - oddíl C, vložka 32136. Koncese byla společnosti udělena dne 3. července 2013 Živnostenským úřadem města Semily.

Pojištění CK proti úpadku

CK HORY CZ s.r.o. je v souladu se zákonem č. 159/1999 Sb. pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Od 29.4.2013 jsme pojištěni u Union pojišťovny: garanční list 2019, garanční list 2018, garanční list 2017, garanční list 2016, garanční list 2015, garanční list 2014, garanční list 2013

Garanční fond

Od 1. července 2018 zahájil činnost tzv. garanční fond zřízený novelou č. 111/2018 Sb. zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu, ve znění pozdějších předpisů. I  my jsme splnili svojí povinnost a přispěli jsme do garančního fondu: potvrzení 2019, potvrzení 2018

Všeobecné smluvní podmínky

Smluvní podmínky jsou základním dokumentem každé společnosti, takže je nepíšeme malým písmem jak je zvykem. Proč něco skrývat. Sepsání podmínek nám dalo hodně práce a budeme rádi, když si je také přečtete: všeobecné smluvní podmínky

Zpracování osobních údajů

Nakládáme odpovědně s vašimi osobními údaji a dodržujeme v tomto ohledu v maximální míře zákon; jsme zaregistrovaní správci osobních údajů a dbáme v maximální možné míře na bezpečí dat našich klientů. Tomuto tématu se podobněji věnují dvě naše stránky - Ochrana osobních údajů a GDPR a Cookies.

Historie cestovní kanceláře

Na počátku stála cestovatelská vášeň, láska k horám a touha ukazovat lidem svět takový jaký je. V roce 2006 jsme poprvé vyjeli s partou do norských národních parků, do míst, kam se běžně nejezdí. Už tehdy jsme dokázali překonávat zažité hranice a stránky papírových průvodců. Po letech sbírání zkušeností jsme dali hlavy dohromady a do Norska jsme se vrátili s prvním zájezdem. Od té doby se naše nabídka stále rozšiřuje. U všech zájezdů se snažíme zachovat původní kombinaci objevitelské touhy, přátelství a lásky k přírodě.

Pohled do "duše" cestovní kanceláře

Představte si, jak sedíte na vrcholu nějakého kopce nebo hory s lidmi, které máte rádi. Je tu klid a nádherné výhledy do údolí. Můžete jen sedět a vnímat nádherný svět kolem sebe. Konečně žádný spěch, vše se najednou zdá být jednoduché a vy vnímáte pouze svoji vlastní skutečnou podstatu. A večer, až se vrátíte do kempu v údolí, možná si připomenete, jak krásný je pohled na hvězdnou oblohu. Za pár dnů se vrátíte z dovolené a možná si při třídění fotografií vzpomenete i na vítr, který vám nepříjemně vál do obličeje, na déšť, ve kterém jste museli celý den pochodovat i na unavené nohy a ramena otlačená od batohu. Znovu si připomenete, jak báječně chutnalo teplé večerní instantní jídlo a jak bylo příjemné zachumlat se do spacáku. Ten hřejivý pocit, který budete mít v srdci, nikomu, kdo tohle nezažil, nevysvětlíte. Ale vám to nebude vadit, protože víte, že v horách načerpaná síla vám dodá novou energii, nadšení a radost ze života.
Skutečné hory jsou pro nás nejen o nezapomenutelných zážitcích a přátelství, ale i o důvěře k druhým a pokoře. Na stejných hodnotách se snažíme stavět i vztah s vámi.

O našem sídle a obci

Pocházíme z podhůří Krkonoš a Jizerských hor, na dohled Českému ráji. Stačí vyjít na kopec nad obec a všechny ty přírodní krásy tu máme jako na dlani. Sídlíme v malé vesnici Jesenný v bývalé brusírně skla. Mnoho lidí se podivuje proč zrovna tady. Dobrá otázka. Je tu klid na práci, srnky nám chodí pod okny, v domě nám hnízdí poštolky. Máme prostě vztah k přírodě a horám a neumíme si představit pracovat někde v městském ruchu. Pro naše zájezdy potřebujeme inspiraci a tady se stačí prostě podívat z okna a máme to před očima. Baví nás to tu. V roce 2013 jsme se ujali bývalé brusírny skla, která do té doby (25 let) jen chátrala. Na začátku jsme neměli elektřinu, vodu, jen děravou střechu nad hlavou. Svým způsobem to byla a je výzva. Dnes tu máme vše co potřebujeme. Stále naše sídlo vypadá na některých fotkách neobydleně, ale nenechte se mýlit, žije to tu.

Prosazujeme

Kvalitní horské zájezdy

Kvalitní horské zájezdy

Zájezdy děláme srdcem. Snažíme se přiblížit vám skutečnou krásu hor a vzdálených míst. Jedině v tom nacházíme smysl.

Skutečné dobrodružství

Skutečné dobrodružství

Nebojíme se dávat do programů neznámá a neprávem opomíjená místa. Jen tak lze zažít něco jedinečného.

Podporu komunit

Podporu komunit

Podporujeme místní komunity a obyvatele. Snažíme se dávat práci lidem, kteří si to zaslouží a nejde jim jen o peníze.

Přátelský přístup

Přátelský přístup

Chceme, aby jste se na našich zájezdech cítili jako na výletu s přáteli. Jen sdílené zážitky jsou ty skutečné.

Proč cestovat s námi

Cena

Připravujeme cenově dostupné zájezdy, většinou s nejnižší cenou na trhu.

Nebojíme se

Jezdíme na místa kam většina cestovních kanceláří nejezdí a jsou neprávem opomíjená.

Kvalita

Stavíme především na kvalitních a zkušených průvodcích nejlépe s mezinárodními licencemi UIMLA a UIAGM.

Nejsme pro každého

Přesto s námi jezdí hlavně mladí lidé nejenom věkem ale i duchem.

Odbornost

Pokud máme dělat naší práci dobře, nemůžeme jezdit do celého světa. Specializujeme se převážně na severské země, ale nebráníme ani dalším výzvám.

Historie

Jsme mladší cestovní kancelář, fungujeme 6. sezónu, ale máme více než 12 let zkušeností