Tanzánie a Zanzibar

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky, v Tanzánii místní dopravou
Ubytování: 14 nocí v místních hostelech – není v ceně zájezdu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 15 / 10
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: při přesunech si každý nese vše v batohu na zádech, při turistice věci zůstávají v hostelu nebo v autě
Nástupní místa: Praha, letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 2 – 12 osob
FOTOGALERIE
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Letecký přesun do Tanzanie.
2. den: Prohlídka přímořského města Dar es Salam. V dopoledních hodinách navštívíme centrum města a rušnou africkou čtvrť Kariakoo, v které se nachází místní tržiště. V odpoledních hodinách možnost koupání v moři.
3. den: Přejezd do Arushi kolem nejvyšší hory Afriky Killimandžára. Ve zbytku dne prohlídka města.
4. den: Počátek pěti denního safari. NP Lake Manyara– více jak dvě třetiny parku zabírá stejnojmenné jezero, které je domovem velkého množství ptáků. Lze zde zahlédnout stromové lvy.
5. den: NP Tarangire – park, který se nachází v oblasti Velké příkopové propadliny, je proslulý největší rozmanitostí krajiny a vegetace z celého severního safari okruhu. Zdejší krajina baobabů je domovem velkého množství slonů.
6. den: Rezervace Ngorongoro (na seznamu UNESCO) je označovaná jako „osmý div světa“. Na ploše 320 km2 žije neuvěřitelných 25 000 kusů býložravců. Lze zde pozorovat velkou pětku – slon, nosorožec, leopard, lev a buvol.
7. – 8. den: NP Serengeti, nazývaný klenot tanzanských chráněných oblastí, je proslulý svými nekonečnými pláněmi plných divokou zvěří a každoročními velkolepými migracemi zvířat. Návštěva masajské vesnice.
9. den: Přejezd z Arushi do horského městečka Lushoto, které je němým pozůstatkem německé koloniální éry. Prohlídka městečka.
10. den: Celodenní túra v okolí Lushota a po svazích hor Usambara. Túra začíná mezi banánovými a kávovými plantážemi, stoupá k pozůstatkům tamního pralesa a končí skalnatou vyhlídkou na centrální plató. Pokud budete mít štěstí můžete cestou vidět i volně žijící chameleóny.
11. den: Přejezd z Lushota zpět do Dar es Salamu, ze kterého se trajektem vydáme na Zanzibar.
12. den: Prohlídka města Stone Town. Živé město, kde se mísí africká kultura s arabskou. Navštívíme významné koloniální stavby, čí tajemné podsvětí obchodu s otroky. Možnost fakultativního výletu za kořením ostrova, nebo na ostrov Changuu s kolonií až 200 karet obrovských. 
13. den: Relaxování na proslulých slunných pláží Zanzibaru. Fakultativně lodní výlet za delfíny, popř. návštěva mangrovového deštného pralesa Jozani s ohroženými opicemi guerézami zanzibarskými.
14. den: Možnost návštěvy želvího útulku a pláže kde místní stavitelé dodnes vyrábí plachetnice Dhow. Případně slunění a odpočinek na pláži. Odpolední přejezd na jih ostrova a návrat trajektem do Dar es Salamu.
15. den: Letecký návrat do ČR.

mapa_tanzanie

DOPRAVA

Doprava do Tanzánie je zajištěna letecky z Prahy. V Tanzánii se budeme přesouvat místními autobusy. Safari strávíme v pronajatém jeepu. Na Zanzibar a zpět turistickým trajektem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 2 000 Kč (ekv. 200 tis. TZS). Za tuto cenu budeme spát v místních hostelech (14 nocí). V hostelech je vždy k dispozici minimálně sprcha a toaleta.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 750 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a další doplňkové připojištění. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 34 480 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 35 000 Kč do 11. 1. 2018.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- letenku vč. tax a poplatků (do max. výše 16 000 Kč)
- dopravu místní dopravou po Tanzánii
- zpáteční trajektový lístek na Zanzibar
- dopravu jeepem na safari
- vstupy do národních parků a na safari
- kvalifikovaho průvodce
- informační materiály
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování (viz. popis výše)
- pojištění léčebných výloh
- vízum do Tanzánie (50 USD)
- vstupy do památkových objektů
- stravu
69 480,- Kč  |  11.02.2018 - 25.02.2018  |  Termín již proběhl