Omán

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava do země /zpět: letecky, v Ománu půjčeným autem
Ubytování: 9 nocí v hostelu – není v ceně zájezdu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 10 / 5
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
Nástupní místa: Praha – letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 4 – 12 osob
FOTOGALERIE
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do hlavního města Ománu.
2. den: Muscat – prohlídka starého města a mešity sultána Qabuse. Krátký trek skalnatým pobřežím přímo v hlavním městě, trh v Mutrahu.
3. den: Nenáročná túra nejkrásnějším horským kaňonem Ománu – vádím Šáb. Odpoledne návrat k moři. Prohlídka města a starého přístavu města Sur, známého především tradiční stavbou lodí, která má kořeny už v 6. století. Noční návštěva želví rezervace v Ras al Džins, kam svá vejce kladou karety obrovské.
4. den: Dopolední trek v nedalekém vádí Bani Khalid, koupání v potocích, tůních i pod vodopády, návštěva jeskyně a odpolední přejezd k dunám a nocleh poušti Wahiba Sands.
5. den: Pokračování pouštní krajinou do přístavu Shanaah a plavba trajektem na ostrov Masirah, s nádhernými plážemi a volně žijícími velbloudy.
6. den: Odpočinek na ostrově Masirah a okružní jízda kolem ostrova.
7. den: Návštěva bývalého hlavního města Nizwa s rozlehlou pevností, starým městem a typickým místním trhem s řemeslnými výrobky. Prohlídka jedné z nejvýznamnějších faladží v Ománu (UNESCO).
8. den: Trek ve svazích ománského „Grand Canyonu“ vádí Ghul, přes vesnici postavenou ve skalní kapse v kilometrové kolmé stěně. Fakultativně individuální celodenní výstup na vrchol nejvyšší hory Ománu Džebel Šams (3009 m).
9. den:  Prohlídka starého hliněného město Al Hamra a jedné z nejkrásnějších horských vesnic v zemi Misfat Al Abriyeen. Cestou z hor návštěva elegantního paláce Džabrín z hlíny a monumentální pevnosti v Bahle (UNESCO). Návrat do Muscatu, volné pozdní odpoledne a večer.
10. den: Návrat do České republiky.

mapka_oman_new

DOPRAVA

Z Prahy odletíme do Muscatu, s přestupem v Istanbulu. Po Ománu se budeme pohybovat půjčeným autem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 6 800 Kč (ekv. 105 OMR). Za tuto cenu budeme spát převážně v hostelech (9 nocí). V hostelu je vždy dostupná sprcha, toalety a občas i kuchyňka.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava. Stravování probíhá z vlastních zásob nebo bohaté nabídky místní kuchyně.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 500 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a další doplňkové připojištění. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 19 480 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
3. doplatek 17 000 Kč do 15. 2. 2019.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- zpáteční letenka vč. tax a poplatků (do výše 14 000 Kč)
- doprava půjčeným autem, včetně nafty
- trajekt na ostrov Masirah
- průvodcovské služby
- pojištění CK proti úpadku
- vízum pro vstup do země (5 OMR, ekv. 300 Kč)
- ubytování
- vstupy do památkových objektů
- strava
36 480,- Kč  |  15.03.2019 - 23.03.2019  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat


PODOBNÉ ZÁJEZDY

Izrael

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoznávací s turistikou | hostel | letecky | 11 dní

V rozbouřené oblasti Blízkého východu zůstává Izrael poklidnou zemí, kam je možné bez obav cestovat. Navštívíme slavná města i přírodní parky. Budeme obdivovat nejen rozmanitou krajinu pouští a zkoumat pobřeží tří moří, ale poznáme i dovednost místních obyvatel a ochutnáme řadu specialit izraelské kuchyně. V sousedním Jordánsku projdeme stezkami kočovníků slavnou  Petru, skalní město starověkých Nabatejců.

25 460,- Kč  |  18.04.2019 - 28.04.2019  |  Detail zájezdu  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat