Maroko a Vysoký Atlas

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky, v Maroku místní dopravou
Ubytování: kombinace stan a hostel – není v ceně zájezdu
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 11 / 7
Fyzická náročnost: vícedenní turistika natěžko
Batoh: všechny věci si každý nese v batohu na zádech
Nástupní místa: Praha – letiště Václava Havla
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 4 – 12 osob
FOTOGALERIE
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den:  Odlet z Prahy do města Marrákeš, nocleh v hotelu nebo městském domě.
2. den:  Přejezd z Marrákeše do Vysokého Atlasu, příprava na trek. Z Imlilu odchod do malebného údolí, odkud cesta začne stoupat až do sedla Tizi n´Tamatert ve výšce 2279 m.n.m.  Sestup do krásné vesnice Ouaneskra a přechod  do vesničky Tacheddirt (2314 m.n.m.).  Nocleh ve stanech blízko řeky nebo v místní chatě.  Délka treku cca 5 hod.
3. den:  První náročný den.  Výstup k Tizi Likemt (3555 m.n.m.), nejvýše položenému sedlu v oblasti Toubkal.  Sestup dolů do Azib Likemt, nocleh ve stanech.  Délka treku cca 7 hod. 
4. den:  Z Azib Likemt přechod podél řeky až do sedla Ourain (3100 m.n.m.), odkud je nádherný výhled na vesničky v oblasti Amsouzert a na horu Toubkal.  Sestup do vesnice, nocleh v místním domě. Délka treku 6 – 7 hod.
5. den:  Krátký výšlap kolem řady vesniček až  k jezeru Ifni Lake, obklopenému horami. Oběd a odpočinek u jezera. Nocleh v kempu, délka treku cca 4 hod.
6. den:  Časně ráno odchod směrem k nejvyššímu průsmyku hory Toubkal, Ouannoums (3600 m). Odpoledne odpočinek v základním táboře Nelter Hut ve výšce 3207 m.n.m. Nocleh v místní chatě nebo ve stanech. Délka treku cca 7 hod.
7. den:  Za svítání výstup na nejvyšší vrchol severní Afriky Jebel Toubkal (4 167m) . Odměnou bude krásný výhled na pohoří Atlas. Sestup zpět do základního tábora. Výstup a sestup o 960 m trvá 6 – 7 hod. Po obědě a odpočinku odchod do Imlilu a večer odjezd do Marrákeše.  Ubytování v riádu (městském domě)  nebo v hotelu.  Délka treku 10 hod.
8. den: Přejezd do Zagory, noc v poušti v oblasti Mhamid.
9. den: Po snídani v poušti přejezd zpět do Zagory, do města Ouarzazat  a dále do Ait Ben Haddou, prohlídka kasby a zastávka na oběd. Odpoledne přejezd do Marrákeše.
10. den: Celý den  v Marrákéši. Procházka po trhu, kde je velký výběr z řady suvenýrů, místních výrobků, z široké nabídky koření nebo kosmetiky. Návštěva některé z památek v centru. Večer posezení u výborného jídla na náměstí Djemaa el Fna.
11. den: Ráno odlet zpět do Prahy.

DOPRAVA

Do Maroka je přeprava zajištěna  letecky. Po Maroku bude transport probíhat klimatizovaným mikrobusem.

UBYTOVÁNÍ

V ceně zájezdu je zahrnuto ubytování na tábořištích ve stanu, v místních domech a v riádu (městský dům uprostřed starého města) nebo hotelu.

STRAVA

V rámci zájezdu je  poskytována strava po celou dobu treku (kromě nápojů).  Jídlo připraví místní kuchař. Strava není zajištěna v Marrakeši. Vzhledem ke značné nabídce se každý může stravovat dle vlastních preferencí.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union A30 stojí na celou dobu zájezdu 500 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a další doplňkové připojištění. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

 

DOPORUČENÁ OČKOVÁNÍ

Pro cestu do Maroka není třeba speciální očkování a není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Je však doporučováno očkování proti žloutence A, B a břišnímu tyfu.

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do dvou plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 14 000 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 12 240 Kč do 20. 8. 2018.

Případné slevy se odečítají od doplatku.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- zpáteční letenku vč. tax a poplatků (do max. výše 10 000 Kč)
- transfer z letiště
- ubytování (viz. popis výše)
- stravu po dobu treku kromě nápojů
- kvalifikovaného místního průvodce a českého průvodce
- místního kuchaře
- muly pro dopravu zavazadel
- informační materiály
- pojištění CK proti úpadku
- pojištění léčebných výloh
- stravu ve městě
- vstupy do památkových objektů
26 240,- Kč  |  20.09.2018 - 30.09.2018  |  Rezervovat zájezd