Island – cesta do vnitrozemí

PŘEHLED K ZÁJEZDU
Doprava: letecky, na Islandu pronajmutým autem
Ubytování: 10 nocí ve stanu, jedna na letišti
Strava: zájezd je bez stravy – co si vzít s sebou
Poč. dní na zájezdu / dovolené 12 / 8
Fyzická náročnost: jednodenní turistika nalehko
Batoh: chodíme pouze s malým batohem, ostatní věci zůstávají v autě
Nástupní místa: Praha – Florenc
Slevy a bonusy: nelze uplatnit – přečtěte si více
Kapacita zájezdu: 4 – 8 osob
FOTOGALERIE

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Letecký přesun na Island.
2. den: Městečko Hveragerði a nenáročná túra v oblasti Reykjadalur, což je jedna z nejnovějších geotermálních oblastí na Islandu, koupání a vaření párků v teplé řece. Vodopád Seljalandsfoss.
3. den: Navštívíme starý termální bazén Seljavallalaug a vodopád Skogafoss. Zajedeme na Černou pláž Reynisfjara s čedičovými varhanami a na závěr dne si prohlédneme malebné městečko Vík.
4. den: Přejezd do vnitrozemí a turistika v oblasti Landmannalaugar (Duhové hory), lávová pole a divoké rokle vyhloubené valícími se vodami, koupel v termálním pramenu.
5. den: Přesuneme se vnitrozemím po historické cestě F26 Sprengisandur, zastávíme v jezerní oblasti Veiðvötn, u vodopádu Aldeyjarfoss s čedičovými varhanami a u vodopádu Godafoss.
6. den: Návštěva barevné termální oblasti Hverir, procházka vulkanickým komplexem Krafla a v závěru dne nakoukneme i do jednoho ze sopouchů (Viti) sopky spoutané geotermální elektrárnou. Návštěva nejmohutnějšího evropského vodopádu Dettifoss, přejezd do vnitrozemí k tábořišti Laugarvellir.
7. den: Koupání v termálním vodopádu Laugarvellir a zastávka u monumentální elektrárny Kárahnjúkar s impozantním kaňonem.
8. den: Zastávka u jezera Mývatn, návštěva kráteru Hverfell o průměru 1 km a Dimmuborgir, kde lze vidět lávovou katedrálu, lávové proudy a bahenní sopky. Návštěva zlomu mezi dvěma litosférickými deskami Grjótagjá.
9. den: Druhé největšího města na Islandu Akureyri s jeho významnou botanickou zahradou. Vesnička Varmahlíð se středověkým kostelíkem a večerní koupel v přírodním termálním bazénku Fosslaug.
10. den: Přejezdeme po silnici 35 vnitrozemím do Hveravellir, což je geotermální laguna v pustinách nehostinného vnitrozemí. Projdeme se v barevných horách Kerlingarfjöll.
11. den: Navštívíme vodopád Gullfoss a také legendární Geysir (i mladší sestru Strokurr), který dal název tomuto jevu po celém světě. Ve zbytku dne prohlídka města Reykjavík.
12. den: Návrat do České republiky.

island_4wd

DOPRAVA

Doprava na Island je zajištěna letecky, na Islandu se pak budeme pohybovat pronajmutým terénním automobilem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování není zahrnuto v ceně zájezdu, je nutné si pro něj vyhradit ještě cca 2 000 Kč (ekv. 10 650 ISK). Za tuto cenu budeme spát v kempech (8 nocí), na tábořištích (2 noci) a jednu noc na letišti při čekání na odlet letadla. V každém kempu je k dispozici minimálně malá kuchyňka, sprcha a umývárna (teplá sprcha bývá v některých kempech placená 300 – 500 ISK) a vždy nějaká zásuvka pro dobíjení baterií.

STRAVA

V rámci zájezdu není poskytována strava.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu. Můžete si jej zajistit sami nebo si u nás můžete objednat cestovní pojištění spolu se zájezdem, vše potřebné vyřídíme za vás.

Balík zájezdového cestovního pojištění Union B stojí na celou dobu zájezdu 288 Kč. Tento balíček obsahuje kromě pojištění léčebných výloh v zahraničí také pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zrušení objednaných služeb a pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci. Kompletní rozsah a informace o pojištění naleznete zde.

Další variantou je roční pojištění v rámci členství v Rakouském alpském svazu Alpenverein za 1 690 Kč (studenti 1 290 Kč).

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

Cenu zájezdu můžete uhradit vcelku do 14 dní po objednání zájezdu. Můžete využít také možnost rozložení ceny do třech plateb (celková cena je stejná):
1. rezervační záloha – 15 640 Kč, úhrada do 7 dní po objednání zájezdu,
2. doplatek 14 000 Kč do 30. 7. 2017.

CENA OBSAHUJE: CENA NEOBSAHUJE:
- letenku vč. tax a poplatků (do max. výše 11 400 Kč)
- dopravu 4WD vozem po Islandu
- tranzitní poplatky a parkovné
- kvalifikovaho průvodce
- informační materiály
- pojištění CK proti úpadku
- ubytování
- pojištění léčebných výloh
- poplatky za teplou sprchu v kempech
- vstupy do památkových objektů a do Modré laguny (+ cca 70 €)
29 640,- Kč  |  26.08.2018 - 06.09.2018  |  Zájezd aktuálně nelze rezervovat