Fotogalerie – fotky ze zájezdů

ZIMNÍ NORSKO A FINSKO – CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Odcestujte s námi do severního Norska a Finska, daleko nad polární kruh. V prvních dnech nás čeká Finsko, kde strávíme den lehkou turistikou. Oblast je daleko od světelného znečištění a je tak ideální pro pozorování polární záře. Následně se přesuneme na norský ostrov Senja a pokud budeme mít štěstí potkáme i největšího trolla na světě. Na závěr pak navštívíme město Tromsø, nazývané „Paříž severu“. Navíc můžete zažít i jízdu se s psím spřežením, ochutnávku místní kuchyně nebo pravou finskou saunu.

Fotky od účastníků minulých zájezdů: Michal H. – Zimní Norsko a Finsko 2016 – polární záře,

ISLAND – OSTROV OHNĚ A LEDU

Island, který leží na samém okraji polárního kruhu, usazený v jedné z vulkanicky nejaktivnějších oblastí, dnes neodolatelně přitahuje cestovatele z celého světa svými majestátními ledovci, bublajícími termálními prameny, rozeklanými fjordy a bohatou historií a kulturou.

Fotky od účastníků minulých zájezdů: Peter M. – Island 2015 – panoramata, Peter M. – Island 2015 – COOLourse, Jan B. – Island 2014, Jan B. – Island 2014 – účastníci,

GRÓNSKO

Tato drsná a fantastická země může až nahánět hrůzu. Různorodost krajiny je totiž umocňována jemnými variacemi na arktické téma: skály, holá pohoří, suchá i bažinatá tundra, dlouhé klikaté fjordy a nekonečné, řekami zbrázděné ledové pláně. A to, co Grónsku chybí, je vlastně podstatou jeho jedinečnosti.

JIŽNÍ NORSKO – CESTAMI TROLLŮ

Norsko je považováno za jednu z nejkrásnějších zemí světa, ohromí nás svou krásou fjordů, ledovců, rašelinišť, horské tundry a dobrým srdcem místních lidí. Zájezd je zaměřen na poznání norské kultury a turistiku v národních parcích jižního a středního Norska.

Fotky od účastníků minulých zájezdů: Michal H. – Jižní Norsko 2015, Michal H. – Jižní Norsko 2015 – Trolltunga, Michal H. – Jižní Norsko 2015 – Jotunheimen, Michal H. – Jižní Norsko – Rondane, Miloš K. – Jižní Norsko 2015,

SEVERNÍ NORSKO A FINSKO – PŘES LOFOTY NA NORDKAPP

Norsko je považováno za jednu z nejkrásnějších zemí světa, ohromí nás svou krásou fjordů, ledovců, rašelinišť, horské tundry a dobrým srdcem místních lidí. Zájezd je zaměřen na poznání norské kultury a turistiku v národních parcích jižního a středního Norska.

Fotky od účastníků minulých zájezdů: Michal H. – Severní Norsko a Finsko 2015, Michal H. – Severní Norsko a Finsko 2015 – Rago, Michal Hubert – Severní Norsko a Finsko – Lofoty, Libor S. – Severní Norsko a Finsko 2015,

SKOTSKO A HEBRIDY

Skotsko je drsná země na severu britských ostrovů, ale přesto je hojně vyhledávanou turistickou destinací, která má co nabídnout širokému spektru návštěvníků. Přitahuje především milovníky aktivní dovolené, kultury a poznávacích zájezdů.

MAROKO

Víte co je kasba nebo medersa? Kolik barev má Sahara? Ochutnali jste někdy polévku harira, lahodný mátový čaj, nebo sladkou pastillu? Chcete vidět zasněžené vrcholky hor, které se vypínají nad políčky se zrajícím obilím? Palmové háje a mohutné cedry? Pak se s námi vydejte na dobrodružnou cestu Marokem.

OMÁN

Omán – to jsou horská vádí s datlovými háji, potoky, tůněmi a jeskyněmi, písečné duny i krásné a neporušené pobřeží, kde mořské želvy kladou svá vejce. Štíty s tisícimetrovými skalními stěnami ukrývají zapomenuté vesničky, vybudované vysoko v horách. Zájezd kombinuje turistiku v horách s koupáním v moři i v horských tůních a s návštěvami hradů, historických měst a přírodních rezervací.

IZRAEL A JORDÁNSKO

V rozbouřené oblasti Blízkého východu zůstává Izrael poklidnou zemí, kam je možné bez obav cestovat. Navštívíme slavná města i přírodní parky. Budeme obdivovat nejen rozmanitou krajinu pouští a zkoumat pobřeží tří moří, ale poznáme i dovednost místních obyvatel a ochutnáme řadu specialit izraelské kuchyně. V sousedním Jordánsku projdeme stezkami kočovníků slavnou Petru, skalní město starověkých Nabatejců.

KORSIKA

Korsika je ideálním místem pro aktivní dovolenou, čekají tu na vás nejen překrásné hory s impozantními vrcholy, díky nimž je Korsika právem nazývána „pohořím v moři“, ale i divoké a neporušené kouty hornatých oblastí ostrova, malebné zátoky, kilometry písečných pláží, rozsáhlé lesy, křišťálově čistá horská jezera a potoky.

ŠPANĚLSKO A PYRENEJE

Španělsko se vám dostane pod kůži místní fiestou, nočním životem, maurskými památkami, kuchyní či divokou krajinou a pak najednou zjistíte, že není jen jedno Španělsko, ale že tato země má spoustu tváří. Francie přitahuje nejen krásou krajiny, divy přírody a historickými památkami,vyhlášenou kuchyní včetně sýrů a vína, ale i celkovým postojem místních obyvatel k životu.

KRKA, ŠIBENIK A OSTROV KAPRIJE | MOŘSKÉ KAJAKY

Nechcete na přeplněné řeky? Nebaví vás fronty na našich jezech? Toužíte po romantice, opuštěných plážích a skrytých zátokách? Mořské kajaky jsou alternativou pro ty, kteří jezdí na vodu a chtějí zkusit něco nového. Stejně tak je to možnost, jak strávit dovolenou u vody, i pro úplné začátečníky.

ŘÍM A VATIKÁN